Přejít na obsah

Akusticka signalizace zamknuti vozidla centralnim zamykanim


Pettrr

Doporučené příspěvky

Zdravim, uz dlouho uvazuji o tom, jak napojit sirenu na RJ centralni zamykani, aby pri uzamceni vozidla zabudovana sirena "pipla" spolu s blinkry.

Udalosti posledni doby ohledne nemoznosti uzamknout auto diky ruseni z jineho DO, ktere zneuzivaji zlodeji je dalsi duvod proc signalizaci takto vylepsit.

Pokud to nekomu uslo, tak treba dnesni clanek na novinkach: Jak zabránit zlodějům využít fintu s dálkovým zamykáním auta? Jedině obezřetností

 

Jedna moznost je vyuzit alarm, ktery montovala Skodovka se zalohovou sirenou coz bude slozitejsi na napojeni nebo druha jednodusi moznost se nevazat na alarm a zakoupit sirenu, treba Jablotron SA 530 - 260 Kč a napojit na jakykoliv napetovy vystup z okruhu centralniho zamykani, treba primo servomotorky k zamkum.

Je to pouze nastrel, treba vymyslime lepsi reseni jak to udelat spravne a bezpecne :).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Pettrr:

Nemám nejmenší problém zamykat auto když jsem v jeho těsné blízkosti a to cvaknutí zámků slyším velmi zřetelně.

A když už nějak zapomenu nebo jsem od auta dál tak při zamykání koukám na směrovky jestli a kolikrát bliknou.

 

Za mně: Kviknutí během zamykání se už dnes nenosí a je zcela zbytečné. Nepamatuji se, kdy jsem to naposledy na parkovišti nebo jinde slyšel.

Pro zabezpečení proti smažkám co vybírají auta stačí to co v autě je. Stačí jen poslouchat a vizuálně kontrolovat.

Proti zlodějům co chtějí ukrást auto jen sirénka nepomůže.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak ja v aute mam alarm se zalohovou sirenou s hlidanim vnitrniho prostoru a na "kviknuti" pri zamykani jsem byl zvykly z minulych aut, takze bych to rad zprovoznil, ale v napojeni na alarm skody vidim problem, nedohledal jsem k tomuto systemu zadne schema.

 

Signalizace uzamknuti akusticky je preci daleko prijemnejsi nez napinat usi nebo koukat po smerovkach, ktere zrovna u Skodovek moc zretelne nejsou, spousta jinym znacek ma aspon system blikani zretelny, nez jedno tupe bliknuti, ktere za sluneho pocasi videt vubec neni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Ja mam jiny Alarm, hlida napeti, spousti blinkry pri otevr. dveri, ma 2zounove cidlo takze pri prvnim poplachu jen varuje, dale pak uz houka, aut.dojizdeni oken tez ovlada alarm a atd, dnes ty dodelavane alarmy maji dosti funkci a daji se sehnat i canove

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...