Přejít na obsah

Superb se kterým si nikdo neví rady... Budu rád za nápady


LightHammer88

Doporučené příspěvky

Ahoj klubáci,

 

mám supa skoro rok ale poslední 2 metry zlobí :) uz to bylo asi na 5ti diag. a porad nikdo nezjistil co je spatne ani v origo servisu :( pridavam foto vagu aby byla predstava to stejne to ukazuje na dig. bosch atd...(řada 1 a 2 prispusobeni smesi (multi)  prilis chuda!) lamdy OK vsechny 4, vlnovce nove vaha taky OK dle vsech servisu ve kterej to bylo. Chyby to hazelo aji na starejch vlnovcich. Auto jede uplne normalne ikdyz vymazu ty chyby nekdy vyskoci kontrolka motoru po 50km nekdy po 500km ale nebejt te kontrolky (ktera me tam neskutecne sere kdyz sviti) ani o tom nevim. Spotreba at uz s chybama nebo bez 9,6-11 zalezi jak ho honim... Nemate nekdo nejakou podobnou zkusenost nebo napad co by to mohlo delat?

 

Predem diky za napady

 

 

post-23565-0-13091000-1365489671_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj klubáci,

 

mám supa skoro rok ale poslední 2 metry zlobí :) uz to bylo asi na 5ti diag. a porad nikdo nezjistil co je spatne ani v origo servisu :( pridavam foto vagu aby byla predstava to stejne to ukazuje na dig. bosch atd...(řada 1 a 2 prispusobeni smesi (multi)  prilis chuda!) lamdy OK vsechny 4, vlnovce nove vaha taky OK dle vsech servisu ve kterej to bylo. Chyby to hazelo aji na starejch vlnovcich. Auto jede uplne normalne ikdyz vymazu ty chyby nekdy vyskoci kontrolka motoru po 50km nekdy po 500km ale nebejt te kontrolky (ktera me tam neskutecne sere kdyz sviti) ani o tom nevim. Spotreba at uz s chybama nebo bez 9,6-11 zalezi jak ho honim... Nemate nekdo nejakou podobnou zkusenost nebo napad co by to mohlo delat?

 

Predem diky za napady

nemáš špatný EGR ventil??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no copak ja vim... to by snad diag. zjistila ne? Nebo spis nejaky ten servis ve kterem to bylo. Jak to zjistit jestli je to prave on jde to nejak treba vycistit nebo novej kus? Pokud je to teda ono. A ta vaha to by prece taky hodilo chybu nebo neco ne? projizdeli to a auto bylo pichle k notasu tak predpokladam ze by poznal ze vaha dava nejak divne. Za tu dobu co to resim me bylo receno toto

 

lamdy ( dle diag. me rekli ze jsou ok)

pal. cerpadlo

regulačni ventil na vstřikovaci liště

vaha vzduchu 

a ted jeste ten EGR  

 

 

svicky, palivak a vsechny filtry a naplne nove... nechal sem delat rozvody ale delalo to aji pred.

Editováno: , autor: LightHammer88
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sežeň si někoho, kdo ti udělá měření za jízdy, pokud bude váha dávat hodnoty, který jsou úplně mimo (dotyčnej bude vědět, pokud to není vemeno) tak je vadná. Já měl vadnou váhu a ta po 40km jízdy hodila chybu motoru, přitom auto jelo normálně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

úplná kravina, pravděpodobnost nula, ale mě to dělalo taky, když jsem jezdil na Ethalnol, když jsem ho tam nalil víc, nebo klesla teplota vzduchu tak se mi rozsvítil check motoru a psalo to chudou smes. ....takže možnost nějakého paliva??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Budu upřímnej .. stav km? sonda má životnost 160tkm až 200tkm .. prý. Moje sonda je úplně v poho, jen občas špatně funguje výhřev - sondy za katem. Ty ve svodech nic nehlásí. Nic to nedělá, jen svítí.

 

/ předpokládám, že svíčky máš každých 60tkm nové a kabely jsi po 3-4 výměnách svíček taky vyměnil / ... pokud ti někdo měnil váhu vzduchu, doufám, že jsi viděl tu starou- to jen k věci.

 

Moje 2.8 hlásila něco podobného, a byl to rozdíl na hodnotách mezi sondama .. mezi těma prvníma a druhýma na dané straně, u tebe evidentně na pravé .. ať ti to někdo načte i s hodnotama sond za běhu a udělá test.

 

Víc ti neporadim, bohužel

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky hodím názor. Sedělo by to na lambda sondu, ale vagína Ti ukáže jakou a co s ní je (výřev,špatný signál). Dále možná váha vzduchu, což by vagína taky měla ukázat. Chce to někoho, kdo tomu fakt rozumí a načte live data při jízdě a zjistí anomálie. Jinak mě napadá další věc, jestli auto nebylo (třeba i původně) špatně načipováno

Jo co vzduchový filtr? Nemáš ho do mrtě zasranej?

Editováno: , autor: SUP1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hoj kuci tak kdyz sem kupoval melo nalitano 153 XXX ted 186 XXX. Svicky, filtry a vsechny naplne jsem delal pred zimou ale delalo to i pred. Vahu ani kabely jsem ja nedelal. Na tu vahu uz me upozornilo hodne lidi co mam rozhozene site po forech jelikoz obsluhuje jak radu 1 i 2. Kdyby to bylo lamdou tak by to snad hazelo treba jen jednu radu nebo? A ze by odesl na obou stranach snad nemam takovou smulu. Ale kdyz sem byl minulej metr na diag. bosch tak me ty lamdy proklepl koukal co delaj at na volnobeh tak v otackach a tvrdil ze jsou vsechny 4 OK ze delaj co maj (tak nevim) DOmlouvam jeste servisaka z ROSu aby to se mnou jeste jednou projel a koukl za jizdy... Jen mam strach ze to zrovna nevyskoci a on asi nebude mit cas se mnou nalitat napr. 500km. Jinak cip tam neni a myslim ze ani nebyl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No a Supik se asi rozhodl ze toho mam jeste malo a dnes kdyz sem potreboval trosku rychleji predjet tak zacal nejak pocukavat ted je to zas v cajku ale jakoby byl linejsi tak sem to doma nabodl na svem vagu kterej pouzivam akorat na mazani zavad aby me tam ta kontrolka nesrala. A kdyz sem to projel tak klasika v motoru 4 chyby rada 1 i 2 ale novinka v pristrojovce chyba ktera nejde vymazat viz obrazek. Je mozne ze je nacate cerpadlo? Co jsem hledal na netu dalsi moznost u teto chyby je ze je spatne immo v klici tak sem vzal druhej a porad to stejne a ani vymazat to nejde tak jsem v koncich. 

 

Tak kdyz jsem ho ted zkousel opatrne projet kdyz byl studenej tak jako by me nekdo ukradl motor je to line jako prace a nez se ohreje kdyz chci malino rychleji pridat cuka... :( asi me mrdne 

post-23565-0-49352800-1365590695_thumb.j

Editováno: , autor: LightHammer88
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...