Přejít na obsah

Škoda Superb 4


Dixik2

Doporučené příspěvky

  • o 1 měsíc později...
  • o 2 týdny později...

Jsem zvědavý na odhalení 2. listopadu. Ale už teď je vidět kde končí světla a řekl bych, že S 3 byl na svou dobu fakt krásné auto ale S 4 bude prostě jen hezké auto, podobné jiným Škodovkám. Uvidíme... Mě by docela teda vadilo, že u silnějšího motoru nutí mít 4x4, ale je pravdou, že i dnes se 147kW chce předokolku minimum zákazníků.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když si porovnám maskované prototypy nového Passata/Superba i prototypy nového Tiguana/Kodiaqa tak se mi připadá, že boční panely karoserie budou mít tato auta hodně podobná (Tiguan asi bude kratší než Kodiaq), či zcela stejná (Superb mi zboku připadná úplně stejný). Zanikne tak originalita Superba vůči Passatu a Kodiqa vůči Tiguanu, což je docela škoda. Výsledek tipuji něco na způsob Karoq/Ateca...

Screenshot_1.jpg

Screenshot_2.jpg

Editováno: , autor: tom01
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@tom01 Doba pro automobilky je zlá, šetří se na korunových položkách, takže se tomu asi nelze divit, že si Superb a Passat bude podobnější víc, než dříve. Nebylo by to poprvé, však se to děje i u jiných automobilek. Stačí se podívat na Renault Captur, který v přemaskování prodává Mitsubishi jako model ASX.

 

Navíc.....nebudou se náhodou montovat ve stejné fabrice?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na tomhle videu je vidiet aj interier maskovaneho vozu 😉 samozrejme v nedokoncene podobe (chybi smart dials, a infotainment vyzera ako maketa) ale pro predstavu staci.

Co mi asi jedine na tom vadi je integrace, spis neintegrace, palubniho displeje s kaplickou, doufam, ze tohle neni finalni design.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro mě osobně jsou interiéry S3/O3/VW Golf 7/Passat B8 před fl jsou nejlepší interíéry z hlediska ergonomie, funkčnosti i vzhledu. Enyaq/O4 jsou zajímavé, ale nepraktické. Dost jsem zvědav na nové DCC a údajně lepší odhlučnění. I když tomu se mi nechce věřit - víc izolace = vyšší hmotnost = vyšší spotřeba a emise. Nějaký pokrok by mohly mít matrix světla.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kufor asi ok ale ta el. roletka sa bude dat vybrat a strcit do podlahy? Ak tam zabudnem nejaku vyssiu vec tak ju pritlaci alebo to zastane a bude pipat nemam s tym skusenosti ako to funguje. Interier cojaviem zatial tam vela nevidno co ma zarazilo je ten hnusny obrovsky tablet to sa nedalo nejak lepsie zapasovat do tej palubky, strasne to bije do oci. A kaplicka pristrojov vyzera zvlastne je tam digi pristrojovka a nad tym este trci kaplicka ako keby za tym panelom boli klasicke budiky, nevyzera to dobre ale dufam, ze to este nejako upravia ak je to predprodukcny kus? Riesenie opierky z dvoch casti sa mi taktiez nepaci, bude to polohovatelne? volant sa mi klasicky nepaci ale snad bude za priplatok mozne 3-ramenny. Aby som len nehanil vyduchy klimy snad nebudu dole na kolenach aspon podla obrazka to by mohlo byt ok a predlznenie sedaku pri latkovych sedackach tiez dobre. Zatial ale rozporuplne pocity aj co sa tyka motorov ale pockam si na premieru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koupil jsem si dnes Svět motorů a v něm píšou, že ten servo motor jde "vypnout"... Jakože třeba když povezeš pračku... 🙂

 

Někde tady jsem si dělal srandu, že to auto časem bude stejné jako Passat a že v konfigurátoru si jen vybereš znak Škoda nebo VW a ono fakt jo. Kombíky ze zadu jsou prej úplně stejné...

Editováno: , autor: Mariacek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aj interier dost podobny s Passatom aspon podla nejakych stranok co som videl, uvidime ake tam budu rozdiely ci bude mat Passat nejake lepsie odhlucnenie alebo kvalitu materialov ale nemyslim si v dnesnej dobe, ze tam bude nejaky markatny rozdiel. Niektore veci ako Matrix HD dostane len Passat co je skoda, no nejak musia aspon na oko tu hierarchiu drzat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 21. 7. 2023 na 15:01, tom01 napsal:

Když si porovnám maskované prototypy nového Passata/Superba i prototypy nového Tiguana/Kodiaqa tak se mi připadá, že boční panely karoserie budou mít tato auta hodně podobná (Tiguan asi bude kratší než Kodiaq), či zcela stejná (Superb mi zboku připadná úplně stejný). Zanikne tak originalita Superba vůči Passatu a Kodiqa vůči Tiguanu, což je docela škoda. Výsledek tipuji něco na způsob Karoq/Ateca...

Screenshot_1.jpg

Screenshot_2.jpg

Souhlasím s tebou. Maskované prototypy nového Passatu/Superbu a prototypy nového Tiguanu/Kodiaqu jsou si skutečně velmi podobné. Boční panely vozů jsou téměř totožné. Myslím, že je to dáno tím, že Volkswagen používá společnou platformu pro všechna tato auta. To snižuje jejich náklady, protože Volkswagen může používat společné díly a komponenty pro různé modely.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk změnil název na Škoda Superb 4
  • Pawouk umístěno následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...