Přejít na obsah

Servisní intervaly - pevný, proměnný, jejich ceny v servisu


Pawouk

Doporučené příspěvky

Effective: Zrovna v autokelly bych olej nekupoval. Já si jej koupil po netu (Castrol Edge 5W-30) za asi 850 Kč 4l. Minulý týden jsem byl v Autokelly pro aditiva a ten stejný olej tam měli asi za 1850. V Tescu jsem jej viděl za 2100 nebo tak nějak. Tady na fóru najdeš kde to lidé kupují, kde je to jistota. Vlastním olejem ušetříš v Praze cca 2000, což za to stojí. Autodružstvo Praha za Castrol edge účtuje 700, za nějaký co neznám 500.

 

Rypicong: Já byl v Autodružstvu na Spojovací. Vlastní olej berou a na počkání to taky udělali. Musíš se ale objednat. A pak hlavně pohlídat, co a jak Ti nulují - viz můj případ.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Norma je jedna věc, ale podle mě i je rozdíl mezi značkama... Nijak zásadní ale je a proč nelít pořad jednu značku, když ta možnost je...

 

To je dobrý a můžeš mi říct jaký olej tam mám z výroby? Odpovím si sám, ten který logistik zrovna nakoupil s nejlepší cenou pro danou specifikaci. :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Já platil 606 Kč. Někdy se ale "čistí" brzdy, tak pak to je dražší... Tak mi to bylo řečeno. U mě nic navíc nebylo třeba dělat.

Pohlídej si ale, aby Ti nevynulovali i servis výměny oleje, jak to udělali mě...

Editováno: , autor: Mariacek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jsem byl u prodejce si objednat přední plácačky ( hroznej debil na oddělení náhradních dílů ), starej dědek kterej mi leze krkem. Říkám mu, jestli maj přední plácačky na Škodu Rapid. A on jo, ty bych tu měl mít. Pak se mě zeptal jestli mám Rapid nebo Spaceback :) říkám mu že oboje je Rapid :) ale že mám Liftback a že to je jedno, ty plácačky jsou stejný. Řekne: teda Rapid :) Pak se mě zeptá na rok. Říkám 2014, ale je to jedno, jsou stejný...

Řekne nemám, řeknu jestli mi je objedná... on ano, budou tu zítra v 9:00, říkám že se stavím v pondělí až pojedu z práce a on: nj, zítra je vlastně sobota :)))

 

Ale proč to sem píšu, ptám se ho jestli tu je někdo ze servisu, že bych se chtěl domluvit na výměně oleje. On už to začal smažit do PC, ptá se na údaje a že příští týden. Tak mu říkám že OK, ale hlavně mě zajímá jestli akceptujou, když si přinesu vlastní olej, řekl že ne, tak mu říkám tak nic a sbohem, čuměl jak puk co se děje :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

tak jsem po první garanční prohlídce, nejdřív jsem se bál, protože servisní technik co příjímá auta musel odjet a byl tam jenom nějakej dědek, naštěstí i u něj super přístup. Celkově musím pochválit Amond na Kladně co se týče chování zaměstnanců...

No, co mě nepotěšilo bylo to, že mi vynulovali i olej - ten jsem si tam nechával měnit před 3 měsícema... Ale ono to nevadí, jelikož měním doma olej v půlce nájezdu + si píšu co kdy se na autě dělalo :)

Auto mi bylo předaný s obaleným volantem a sedačkou, takže nemohlo dojít k znečištění, to také potěší. ( samozřejmě že to předemnou sundal :)

Garančka bez výměny oleje a bez výměny kabinového filtru ( měním si ho každý rok sám po desinfekci ), bez doplnění provozních kapalin, stěračů a čištění brzd stála 350Kč

Co mě nepotěšilo bylo, že se měřila baterie a doma když jsem dolejval vodu do ostřikovačů, tak mechanik nezaklapl kryt konektorů na baterce, takže mechanik měl dva faily... sice prkotiny, ale jestli je takhle důsledný i při opravě motoru, tak potěš koště...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...

To je furt dokola a ja si trofnu tipnout co zjistis. Zavolas do AS a oni Ti povi toto. Ano mate pravdu ze napln je dle manualu k vozu 3.9 litru, ovsem to se pocita do poloviny dle merky mezi ryskou min a max. A my nalevame az na rysku max., protoze si to tak zakaznici preji vetsinou a to je ten rozdil.

Co naplat, ze to neni pravda a ze uz napln v objemu 3.9 litru je po rysku max. Jinymi slovy AS zakaznika okrada za bileho dne. Byl tu i pripad s mnohem vetsim rozdilem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...