Přejít na obsah

Clintův pirátský klub


Clint

Doporučené příspěvky

Ale kulance na motor by byla i tak. (ovšem ty tomu nevěříš)...nicméně já znám zase příapady, kdy to prošlo naprosto bez problémů. (ovšem nesmíš mít vočipovanej motor) :D

 

Už vidim, jak mi do servisky píšou: Olej vlastní, ale škodováckej originál :D

Editováno: , autor: Clint
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

KOukal jsem, že Cupru 280 budou dělat i v kombíku a ne jenom v těch buzickejch taškách.... ;)

 

Musim se konečně podívat, jak ten introš Leona vypadá v reaálu. Takhle na fotkách to na nějakou hitparádu nevypadá...ale třeba zdání klame.

Editováno: , autor: Clint
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cupru nikde nemají. Leona určitě ano. problém je, že nejbližší a nejschůdnější jsou Průhonice. Je to bída s prodejci. Ani do Příbrami ted cestu nemám....

 

CO jsem zatím slyšel, tak prej Seat má interiér naopak horší než O3....

 

...na fotkách je potřeba si ještě představit placatej volant u O3. 

 

post-32269-0-12091000-1401302925_thumb.j

post-32269-0-59580900-1401302930_thumb.j

Editováno: , autor: Clint
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevim... Cupra se mi líbí, ale exterier dle Tvých fotek se mi víc zamlouvá v OIII... asi je to zvyk a stačilo by pár dní než bych se v Seatu zabydlel... Každopádně rádia jsou hodně rozdílná do velikosti... Nevím zda je to špatným výběrem fotek, nebo jestli v Seatu je opravdu menší  :kol-32:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale kulance na motor by byla i tak. (ovšem ty tomu nevěříš)...nicméně já znám zase příapady, kdy to prošlo naprosto bez problémů. (ovšem nesmíš mít vočipovanej motor) :D

 

Už vidim, jak mi do servisky píšou: Olej vlastní, ale škodováckej originál :D

Dle TPI mají za povinnost napsat do servisky normu VW.

post-32075-0-92728700-1401305293_thumb.p

  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jednou tam bude olej vlastní a když se něco stane, budou to na to svádět ( i když když jim doneseš originál s jejich polepkama by to asi nemělo mít vliv) , jako že jakýkoliv problém s motorem se dá svalit na olej. Ovšem co vím, tak důkazní břemeno by mělo být na nich, že ten olej byl nekvalitní a způsobil tu vadu. 

Editováno: , autor: Petrrr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No celá tahle komedie má jasnej cíl, aby zákazník koupil předraženej olej u nich. Proto s tim dělaj tyhle obštrukce a zápisy do servisky typu "olej vlastní". Přitom právě v Amondu s tim nebyl na začátku problém, aby si člověk olej přinesl. Jenže pak pan majitel dal jasnej příkaz, že tohle tolerovat nebude.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

však říkám že v prodejně kde sem kupoval tsičko, tak na LCD panelu (kde jsou zákazníci v kolik přijedou na servis), tak tam dole běhá v textovým poli, že nejde vozit svůj vlastní olej na záruku...

porušují a porušují hovada!

Editováno: , autor: kokta7
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na tento můj dotaz na zákaznickou linku:

 

Dobrý den,

jsem majitelem vozu Škoda Rapid 1,2 TSi a protože mě zanedlouho čeká první
servisní prohlídka s výměnou oleje, chci se zeptat, jak se ŠKODA AUTO
(potažmo autorizovaný servis) bude dívat na to, když si donesu vlastní olej
(zabalený-neotevřený v originálním balení patřičné specifikace a množství).
Je tato možnost vůbec možná z důvodu záruky, popř. jaké jsou pokyny ŠA aut.
servisům v těchto případech? Za odpověď velice děkuji. Odpovědi a postup
jednotlivých servisů se totiž v této otázce lehce liší, některý umožní s
poznámkou v servisní knížce, některý neumožní vůbec atd.

Rád napíšu i důvod mého dotazu. Důvodem je především cena oleje, kterou si
aut. servisy za něj účtují. Cena kolem 800kč/litr je opravdu hodně,
obzvláště když se jedno a ten samý olej (např. Castrol Edge Profesional 5W30
Long life 3 - doporučovaný olej ŠA) dá pořídit ve specializovaných
prodejnách při MOC kolem 400kč/litr a to nehovořím o internetovém prodeji
kde se cena pohybuje 250kč/litr. Chápu, že servisy musí na něčem vydělávat,
ale toto se mi zdá už přemrštěné. Doby kdy long live oleje třeba před 10
lety byly opravdu drahé jsou totiž už dávno pryč. Děkuji

 

Bylo odpovězeno toto:

 

Vážený pane,

pokud si dodáte olej z vlastních zdrojů, nelze proti tomu nic namítat. Opravna by ale měla do Servisní knížky o takovéto výměně
motorového oleje zanést poznámku. Pokud by ale došlo, vinou kvality tohoto, z jiných zdrojů než z autorizované sítě Škoda
dodaného oleje k poškození motoru, ani opravna a ani výrobní závod za toto poškození neručí.

Podáváme Vám tuto informaci, s pozdravem, PAT/2 - Péče o zákazníka

ŠKODA AUTO a.s. | V. Klementa 869 | 293 60 Mladá Boleslav | Czech Republic

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kokta láme, ale otázka je, když se něco vysere, jestli potom nezlomí oni jeho... Není mi po chuti dávat takovéhle pálky, ale měl bych-li já nové auto, tak po dobu záruky (tj. cca ty 4 roky), tak ročně těch teď řeknu "pár" stovek zaplatím a mám klid. Po tom už samozřejmě by mi bylo jedno jak to budu dělat dál, ale řekl bych že při investici půl mega a více při koupi auta už ty 4 roky pár tisícovek zainvestuju pro svůj klid v duši...

 

Toť můj názor, ačkoli jsem nikdy nové auto neměl...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moje čerstvá zkušenost. 1.8 TSI žralo olej. V autorizovaným servise, který jsem si vybral na opravu (jiný než do kterého jsem léta chodil a dělal prohlídky aut - v poslední době mě však s jejich postojem k zákazníkovi už naštvali) po mě chtěli potvrdit do servisky normu měněného oleje v předchozím servisu. Normu mě v starém servisu bez problémů doplnili (vždy jsem trval na tom, aby zapsali do poznámek, že dodaný vlastní olej byl v originálních uzavřených obalech odpovídající specifikace - což jak jsem zjistil nikdy neučinili). Váhovou zkouškou zjištěn úbytek 0,58 l/1000 km. Nyní je auto v servise a v rámci záruky je opravováno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nedalo mi to a po napsání příspěvku viz výše, jsem zavolal technikovi, jak to vypadá s opravou. Bylo mi sděleno, že Škodovka odsouhlasila výměnu motoru, na tom původním najeto 80 tis, stáří necelé 4 roky. Snad ten nový pošlape bez chuti na olej.

Editováno: , autor: mirda646
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak proč teda existují normy 502.00 aj. ? dle škodovky asi pro srandu králíků a dělají bubu nic jiného.

dyt i v tom TPI to máte dopsané,  že když splníte normu tak záruku budou plnit(pokud se to servisu nebude líbit, můžou vás písemně odmítnout a můžete jít o servis dál)... Sami přeci na servisní knížce, v motorovém prostoru všude reklamují kastrol :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No pane, to jsou věci.

Stringo, já už mám záruku pouze do února příštího roku, tedy po výměně ole ještě cca 1/2 roku. Mám jen dvouletou. na druhou stranu úvěr na auto mám 3 letý - kdy jsi také vázaný navštěvovat aut. servis. A na třetí stranu když čtu příspěvek Mirdy, protože jsem si už olej při 15tis stejně měnil sám, asi by bylo lepší ať si tam teď při ofigo servisu nalejou svůj  kdyby něco.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk uzamčeno a odemčeno toto téma
  • Pawouk uzamkl následující téma
Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit nový...