Přejít na obsah

Volnobezne otacky 16/74


Galaxy64

Doporučené příspěvky

Muze mi tu nekdo prosim objasnit nasledujici jev:

Prijizdim treba k semaforu na cervenou z kopce cca 40km/h.

Uberu plyn, vyradim na neutral, auto dojizdi, nebrzdim, otacky volnobehu cca 1000 rpm.

Pribrzduji a dokud nezastavim tak porad 1000rpm.

Zastavim a otacky se stabilizuji na predpisovych 760rpm.

Mi hlava nebere jakej je rozdil mezi volnobehem auta stojiciho a jedouciho pomalu na neutral. Podotykal ze mam 16/74 AKL. Dik za nazory

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Spis jde o to, ze bobocop ma mechanicky plyn ovladany lankem. Elektronicky plyn si otacky hlida sam a i ja si myslim, ze je to kvuli tomu, kdyby ses chtel jeste pred uplnym zastavenim znovu rozjet, treba na dvojku - aby se motor nedusil. A mam takovy pocit, ze mi to dela na fabii taky, takze to asi bude normalni.

Galaxy: Pokud nemas el. plyn, tak v tom pripade si to nedokazu vysvetlit ;)-_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Spis jde o to, ze bobocop ma mechanicky plyn ovladany lankem. Elektronicky plyn si otacky hlida sam a i ja si myslim, ze je to kvuli tomu, kdyby ses chtel jeste pred uplnym zastavenim znovu rozjet, treba na dvojku - aby se motor nedusil. A mam takovy pocit, ze mi to dela na fabii taky, takze to asi bude normalni.

Galaxy: Pokud nemas el. plyn, tak v tom pripade si to nedokazu vysvetlit ;)-_-

No 1,6/74 AKL ma plyn jeste s lankem, ale aby nedoslo k omylu tak dovysvetlim:

I motory s lankovym plynem maji klapku ovladanou elektronicky, ale jen pro regulaci volnobehu. Takze kdyz je lanko v poloze volnobeh, tak elektronika pres servo, ktere je v klapce zasahuje do jejiho ovladani. To se tyka jak 1.6/74, tak 1.6/55. Takze by to vysvetlit slo :) .

Jeste pro Bobocopa: Jde spis o to, ze v 55kW, je uplne jinou starsi RJ. Taky mi nejde do hlavy u toho tvyho kamose s 1,6/74, ze mu to spravila vymena lambdy, Jak ta lambda pozna jestli auto jede nebo stoji nechapu, asi byla fakt spatna. :wacko:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...