Přejít na obsah

Demontáž LAMBDA sondy č.2


lubo628

Doporučené příspěvky

Čaute.

 

Cez VAG som zistil (nakolko mi začala svietiť kontrolka elektroniky motora), že mám nefunkčnú lambda sondu č.2 (za katalizátorom).

 

Ak som správne pochopil tak č 1. je bližšie k motoru.

 

Potreboval by som veideť, ako sa dostať ku konektoru. Sondu vidím, ale kábel vedie ďalej pod plastový kryt -viď. foto, ktorý však neviem zdemontovať, pretože nikde nevidím sktrutky, alebo rýchlo upínaky.

 

Ďakujem

post-71992-0-77821000-1374402304_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to starý provedení, pak už se dávali taková plastový matičky s talířkem na 10 klíč.

Máš dvě možnosti, rozstříhat je a nepoškodit ty plastový placky na dvou stranách, nebo pracnější je je vytočit a pak z krytu vyndat.

Já jsem je například na krytu vodního kanálu kde drží tapec vytáčel.

Mám doma přichystaný ty matičky s talířkem že to vyměním až budu tahat elektriku k alarmu a snímači náklonu nápravy.

 

Můžu ti to zítra nafotit  a sem vložit, pokud to bude stačit

Editováno: , autor: Combi2002
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dekel musel komplet dolu, nešlo to inak. On je tam totiž ešte jeden kryt, pod ktorým je kontektor. Ale mám ďalší, relatívne triviálny problém :) ..haha...neviem, uvolniť 11 rokov starú zapečenú lambdu :) ..niekto hovorí nahriať, no neviem....kladivo a vydlicová 22ka nepomáhajú

Editováno: , autor: lubo628
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Přesně tak musí celý dolů jinak to nejde, Je tam kryt ve kterým jsou secvaknutý konektory do sebe. Povolíš dvě plastový matičky a sundáš, otočíš a tam je to spojený do sebe, jeden konektor od lambdy a druhý co vede kolem ABS do kabelovýho svazku motoru.

post-31740-0-05652900-1377983261_thumb.j

post-31740-0-80811200-1377983268_thumb.j

post-31740-0-38334600-1377983278_thumb.j

Editováno: , autor: Combi2002
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...