Přejít na obsah

Drnčení plastů a pazvuky v interiéru


Lucasse

Doporučené příspěvky

NO, nádrž jsem nezpozoroval, možná je to tím, že furt tankuju 20 litrů od rezervy :D :D

 

Nicméně auto se vrátilo ze servsu s tím B sloupkem, měli to sundané a nic nenašli. Promazali mi ještě gumy dveří nějakým přípravkem z MB. Projížděli to dva mechanici a nic neslyšeli. Já si sednul, rozjel a slyšel hned.

Zdá se, že v autorizákách makaj sluchově hendikepovaní jedinci :D

 

Počkám, až bude pořádně teplo a uvidím co dál.....;)

 

Ale byli slušní, ochotní a i auto umyli.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možná se změnila teplota venku, nevyzvedával sis auto až večer? Já teď jel delší trasu (slunečný den) a taky jsem ten B sloupek zrovna neslyšel...  holt se otepluje.... :feve:

 

Ale taky mě teď pomalu čeká garančka, takže jim tó řeknu a uvidíme co "vybádají" a zda budu úspěšnější.... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

chlapi pri rýchlosti 110 a vyššie mi niečo drnčí okolo hlavy, nie je to nič hrozné, ale predsa mi to vadí :D ....... zvuk vychádza buď z A stĺpiku, od okna ako je slnečná clona alebo od prístrojovky ako sú budíky. Neviem nájsť príčinu toho pazvuku ani odkiaľ vychádza :kol-44: . Nejaké nápady, tipy, postrehy ...... ďakujem. Ak rýchlosť klesne pod 100 tak žiadny zvuk  :kol-32: 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Někomu takhle rezonovala schránka na brýle tak zkus ji. Já problém se sound generatorem řeším tak od cca 10k km ... v určitých otáčkách v režimu Sport mi rezonuje palubka před výdechem ventilace na přední okno. Dost pomohlo izolování sound generatoru od plechu, ke kterému je přimontovaný pomocí silikonových podložek. Obávám se ale že jediné řešení vibrací od toho vibrátoru je ho odpojit  nebo deaktivovat přes vcds. Je to super věc, každou jízdu se chválím že jsem si za to připlatil:D

Editováno: , autor: nixberg
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ohledně toho loupání z palubky při svitu slunce na palubní desku mám podezření na ten tvrdej plast v kapličce kolem budíků. Nemá s tím někdo zkušenosti?

 

 

Mám teď půjčenou náhradní OIII a od začátku do konce loupe v panelu přístrojů jakmile přejedu nějaký hrbolek. Začíná mi připadat, že v téhle cenové kategorii se už nevyrábějí auta bez problémů.

 

Majitele RS, první pazvuk na světě. Při režimech sport a normal, kdy je aktivní sound generátor, který evidentně způsobuje pazvuk, mi rezonuje středová stropní konzole. Řešili jste podobný problém?

Někdo tady na fóru řešil přesně tohle. Kde a kdo to si samozřejmě nepamatuju, ale psal, že to reklamoval a že to nějak podložili a je klid.

Editováno: , autor: Sighart
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nicméně auto se vrátilo ze servsu s tím B sloupkem, měli to sundané a nic nenašli. Promazali mi ještě gumy dveří nějakým přípravkem z MB. Projížděli to dva mechanici a nic neslyšeli. Já si sednul, rozjel a slyšel hned.

Zdá se, že v autorizákách makaj sluchově hendikepovaní jedinci :D

 

Tak dneska auto taky v servisu, dívali se i na ten B sloupek... stejný závěr :kol-28: , rozebráno-složeno, zkontrolováno a nic... ale prý už na to mají záznam = vědí o tom.... tak to mám prý pozorovat. Mimochodem zatím je ticho, tak třeba to vyřešili.... 

 

Ale ono bude opravdu záležet na teplotě...

Editováno: , autor: Napalm
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě v autě nějaký zvuk moc nevadí, ale ten B sloupek jsem taky párkrát zaregistroval - nicméně to zatím neřeším.

 

Můj osobní názor je, že to ani tak nejde přímo z toho sloupku, ale z kraje dveří (možná zavíracího mechanismu). Přítomnost a nepřítomnost toho zvuku u mě není závislá na teplotě, ale na tom, jak zrovna s těma dveřma fláknu. 10x neslyším nic, pak jednou zavřu asi jinak a poslouchám to celou jízdu, každý hrbol. Vystoupím a nastoupím - klid.  No možná se mýlím, budu sledovat, jak se vám tady daří v odhalování původce zvuku :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Tak auto je po třetím "utišovacím" pokusu. Teď to vzali v servisu docela vážně a vypadá to, že se jim to povedlo. Podle jejich slov rozebrali kostru palubní desky, znovu usadili panely přístrojů, znovu usadili všechny panely na středu (rádio, klima), znova usadili schránku u spolujezdce a vymezili všechny vůle. Co jsem pochopil, tak tohle dělali 2x, protože se jim napoprvé nezdálo vše úplně v pořádku. Navrch ještě rozebrali zámky obou předních dveří a znova je usadili a namazali. A k tomu nastříkali těsnění dveří nějaké speciálním VW sprejem.

 

Byl problém s tím,že vrzali dveře řidiče (vrzalo těsnění) a palubní deska drnčela v určitých otáčkáých (1500 - 2000). Pokoušeli se to vyřešit 3x a až teď se jim to, zdá se, povedlo. Takže Oktavii stačí po fabrice týden ruční práce a pak začne být pořádným autem. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak to tu procitam, mam z vas lidi radost! Teda vlastne ne, protoze to vrze vsem prakticky, ale hlavne proto, ze uz jsem zacinal mit dojem, ze jsem jen prudic servisu, obtiznej hmyz a chorobnej stezovac. Anebo mam proste jen smulu na servis. Rezonance ve dverich, klepani nakejch plastu v B-sloupcich, obcas neco v palubce. A pri testovaci jizde, kdyz to v B-sloupku mlatilo jak o zivot, tak technik prohlasil, ze nic neslysi, pripadne ze to je normalni, ze to jsou kostky, takze co bych chtel, ze jo, ze o3 ma tvrdsi plasty, protoze je to novejsi a vic cool vuz 8-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U O3 taky něco občas cvakalo spolujezdce ve dveřích, při vypnutém rádiu pískalo turbo ve středovém větráku, při zatáčení do leva něco hučelo, ale to je něco od serva, to jsem tady párkrát četl.

Zkuste se svézt francouzem, tam je to o dost horší. Prostě je to jen dopravní prostředek, ale je smutný, že při koupi nového auta si člověk zase musí zvykat na nějaký nový neduh, kterým předchozí auto netrpělo.

Hold, chceme pořád nové technologie, levnější auta, vyšší platy, EU chce automobilky dojit, tak se nemůžeme divit, jak to vše vypadá.

Editováno: , autor: Losky83
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Včera jsem jel s Hnůjdajem I-40 a to bych vám přál slyšet ten plastovej koncert :D To my máme proti tomu jen lesní šum :D Ovšem majiteli to vůbec nevadí.... :)

S tím B-sloupkem to samé, servisáci projeli a že nic neslyší.....je to zvláštní, že zaměstnávají jen samé nahluchlé jedince :D Ovšem ten B-sloupek je super echt záležitost, jen pro fanatiky a experty, k tomu aby cvakal potřebuje speciální teplotu interiéru. Když je zima a nebo moc teplo, je klid.

Editováno: , autor: Clint
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...