Jump to content

Drnčení plastů a pazvuky v interiéru


Lucasse

Recommended Posts

Nějakou dobu už mě pěkně s.re drnčení plastů odkládací schránky u spolujezdce. Dnes jsem se dal do rozdělávání plastů abych tomu přišel na kloub.. vše jsem se poté snažil zaklapnout tak, aby už nic nedrnčelo, ale bohužel. Na "klasické české" silnici při jízdě schánka stále drnčí :(

Pokud se při jízdě rukou zatlačí na schránku, drnčení přestane. Po rozdělání mi ale příjde, že to děla samotná schránka, která je ale z jednoho kusu. Tipl bych to na mechanismus otevírání (nějaké táhlo na 2 zápatky po stranách), ke kterému se ale nedostanu.

Napadá někomu nějaké řešení?

Link to comment
Share on other sites

Tak kdyz ti neco zdupou, tak jim to hodis na hlavu aby to opravili. Bat se pouzit zaruku, to mi uz prijde trosku prehnane. :) Ja uz jednou nechal autorizovany servis vypustit zcela novy olej, pac tam ty lamy daly jiny nez jsem chtel.

Edited by mike_k
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Tak a je to tu...první problémy s mojí O III. Drnčení plastů (rezonance)...v místě u spolujezdce, přesně nevím odkud to vychází, ale je to pěkná otrava, člověk teď nedělá nic jinýho než poslouchá...nejznatelnější je to to při jízdě z kopce bez plynu. Ve vyšších rychlostech to ustává nebo to už neslysím. Případné rady a typy vítány, hlavně od majitelů se stejným problémem. díky

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Nojo, tak je to nový typ auta a jak říkají sami výrobci, musí se vychytat provozem všechny chybičky. Další už to dělat nebudou ;)  Vždy je lepší počkat tak rok po novém modelu, protože těch much bývá někdy více, ale výrobce na to reaguje a snaží se je na dalších eliminovat.

Jinak na pazvuky jsou náchylnější diesly  a auta provozovaná převážně ve městech. Já mám tedy ještě dvojku FL, najeto 70tis. a nic naštěstí teď nepozoruji...Někdy bývá problém i v kombinaci použitých materiálů, které k sobě doléhají. Nicméně fakt je, že u nového auta (ono i u staršího) tohle naštve.

Lucasse: Tohle podlepování je většinou naprd. Mrskni to do servisu a neřeš to. Ať se snaží oni, však to nestálo pár tisíc....Já to takhle řešil se zadní sedačkou, bylo to tam třikrát, nejdřív měnili horní tlačítko sklápění, cvakalo dál. Podruhé měnili celej sklápěcí mechanismus, cvakalo dál. Potřetí měnili celou sedačku a konečně klid ;)

Edited by Clint
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Mám také problémy s drnčením plastů v interiéru. Nehledě na to, když s autem jedu po dlažebních kostkách, to je naprosto tragický. Musím říct, že jsem z auta a jeho zpracování fakt naštvanej. Myslím si, že hlavní problém je v přenášení vibrací od vozovky do interiéru auta. Dnes jsem jel po dálnici z Plzně na Rozvadov - dálnice je na české poměry v dobrém stavu. Když jsem se za jízdy podíval na sedadlo spolujezdce, tak se celá sedačka "třásla". Další zkušenost v obytné zóně, kde bydlím, je na komunikaci zámková dlažba. Při jízdě po ní celé auto drnčí, vibrace jdou do volantu apod. Služební OII fl bez jakýchkoliv problémů. Jsem vážně naštvanej, že jsem takovej debil a koupil jsem si takovou plečku :-(

Link to comment
Share on other sites

V servise jsem byl. Servisní technik se mnou absolvoval projížďku a řekl mi, že je to normální. S tím jsem samozřejmě nesouhlasil... Tak mi nabídl jízdu v předváděcím autě stejné motorizace a situace naprosto stejná, ne-li horší. Opravdu nevím co si o tom myslet. Řešil jsem to už e-maily na Škoda Auto. Odpověď jsem dostal na první dva e-maily, nicméně dále přestali komunikovat úplně a řešení, případně další odpovědi se mi už nedostalo... 

Link to comment
Share on other sites

Zkus změnit servis, je to o lidech a někdy prostě stačí se obrátit na někoho jiného, kdo zrovna není ve stresu, chce pomoct, má čas a není kokot. Naštětí takoví lidé stále jsou.

 

Jinak tě chápu, lehko se jde pro slova typu "plečka" když má člověk zkušenost s předchozí generací a tohle prostě nezná. Mě zatím drnčí jen sem-tam něco tak tomu nepřikládám úplně váhu, uvidíme jak se to bude vyvíjet.

Link to comment
Share on other sites

Popravdě u mojí O II se plasty ozvaly někdy po 70 tis. km, u faceliftu podstatné dřív, u O III mám 15 tis. necelých a nic a to mám Canton a i při pravidelném volume doprava plasty nerezonují.... jen pravé zadní světlo a pravé zpětně zrcátko, ale to není uvnitř slyšet.... jen zvenku, když jsem zkoušel zvuk z vně auta...

Edited by Hravec
Link to comment
Share on other sites

V každém autě se sem tam něco ozve, mě vržou silentbloky v zimě na příčných práhách. Prej normální na koncernových vozech, výměna to vyřeší jen na chvíli. V interiéru sem řešil po koupi jen tu zadní sedačku a uvolněný svazek drátů v zadních dveřích, jinak celkem ticho a já jsem echt háklivej. Najeto 77tis km a nijak se to nezhoršuje. Občas v horku se ozve jen kaplička, ale to jen málokdy a není to ani slyšet. Takže za mě O2 FL gut.

Oproti tomu byl Sup1 totálně rozvrzanej kočár, tam praskalo a vrzalo snad všechno a výměny by byly nákladné (třeba držáky palubky, konstrukce sedáku atd)

 

Samozřejmě na to má vliv stav silnic, kdo jezdí Prahu, za chvíli má žebřiňák.

Edited by Clint
Link to comment
Share on other sites

Loketka mi začala dnčet také, ale jen vysunutá uplně dopředu a nezatížená. Jakmile ji zašoupnu, je to OK. Z výroby to nedělalo, ale začalo časem, zrovna tak jako vrzání a praskání  madel dveří. Zkoušel jsem reklamaci, ale neuznali ani jedno, že je to prej běžné opotřebení materiálu, jak tam  mám ruku a jak beru za madla....

Edited by Clint
Link to comment
Share on other sites

Jenže já mám to auto necelých 60 hodin, takže opotřebení to asi nebude :-(  Nebo, že by dle ŠA dokonce přirozené opotřebení?

Uvidím co najdu přes vánoce a po novém roce případně vyrazím do salonu.

Edited by Flag
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

mě drnčí akorát plast na el. sedadle spolujezdce v místě kde má mechanické sedadlo kolečko na nastavování opěradla... a to že jiako dost, možná ho někdo vylízající ze zadních sedadel nakopnul - ještě jsem nestudoval jak je plast nasazen...

Link to comment
Share on other sites

Sedlik, Hurikan: panove, tak to uz me vytaci hodne dlouho :D Je to, u me a par dalsich majitelu, prihradka spolujezdce. Cely sem si to tam rozdelal a zkousel jsem vykoumat co to muze delat a podlepit, nekolikrat. Vzdycky to nachvili zabralo ale pak opet.. Pravdepodobne jsou rusivy zvuky v mechanismu otevirani prihradky spolujezdce...  :kol-34: 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...