Přejít na obsah

Přední světlomet - nereaguje


Lucky.69

Doporučené příspěvky

Zdravím, nedávno mi Superb nahlásil vadnou žárovku. Při výměně jsem zjistil, že pravá čočka ve světle jaksi lítá (levá drží a pohybuje se pomocí motorku) a nedrží polohu. Motorek pravděpodobně jede (bzučí), ale problém bude někde v uchycení čočky. Stalo se to už někomu? Vyplatí se světlo otevírat, nebo radši koupit? Díky ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

rozhodně bych zkusil nejdřív světlo vyndat a mrknout tam ze zadu, než to začneš rozebírat, zda tam někdne neni jen něco uvolněného, třeba ještě napíše někdo komu se něco takového stalo nebo to už rozebíral, ale rozhodně bych to zkusil nejdřív spravit, když si vezmeš kolik stojí novej xenon(pokud teda máš xenony), tak by bylo lepší to opravit, při nejhoršim i rozdělat uplně a pak slepit, ale tam už je riziko netěsnosti

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

..přesně jak píšeš....riziko netěsnosti. A mám halogeny, ale třeba je to fakt jenom nějakej šroubek. Už jsem světlo měl skoro venku,a prohlížel aspoň skrze otvor přes který vyměňuješ žárovku. Auto ale používám, takže jsem ho nemohl nechat bez světla tento týden..

Editováno: , autor: Pawouk
Necituj předchozí příspěvek!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a přes ty otvory si tam nic neviděl, nebo když ho vyndáš uplně, tak tam rukou zkusit stim zahejbat, že by si si všimnul někde něcěho uvolního. Jinak novej halogen druhovýrobu seženeš kolem 2500-3000 ,-, což sice neni moc, ale zase bych při nejhoršim to zkusil rozebrat a dobře slepit a ušetřít, když se bude mlžit, tak stějně pak budeš muset koupit novej, takže nemáš moc co ztratit

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kluci maj pravdu,dole rovnou piš do pole odpověď a dej odeslat, když odpovidáš na předchozí komentář a kór když to tady řešíme sotva 3 lidi, zbytečně se to zahlcuje a je to nepřehledný

 

jinak ti asi teda nezbejvá než vyndat světlo a rozlepit ho a zkouknout to zevnitř zda se něco neulomilo nebo tak podobně,a potom někde se tady řešilo slepování světla jak nejlépe aby to drželo a nerosilo se, myslim že to bylo ve vlákně ohledně mití parabol světlometů, ale už nevim zda v supech či u octávek, ale vesměs je to jedno, princip bude stejnej

 

teď jsem něco našel u fabii a lepili to lepidlem na akvaria, což mi zní docela rozumně, určitě by to mělo těsnit, ale ohledně lepení musíš pohledat

Editováno: , autor: Doktorone
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je normální. Představuju si, že tento bastl vznikl asi takto: Navečer zavolali soudruhovi inženýrovi z NDR, ať vymyslí nějakej sichr na konektor. Měl to hotové ještě týž den, radši počkal třeba týden, aby se neřeklo a pak to dones do vývojového střediska VW a zinkasoval těžký prachy za patent. Ale že vymyslel totálně debilní krávovinu, kterou po pár letech už nesundáš a když jo, tak to spíš zlomíš už nikoho nezajímá - konec příběhu. A takto vzniklo více bastlů (Egry apod.). Včera jsem dělal posranýho Fiata a tam super zajišťováky na konektorech, kde stačí jen zatlačit prstíkem. Rozpojení konektorů VW (a to nejen, má to i Mercedes, kde bych to nečekal) mám za sebou stovky a vždycky u toho nadávám. Ofígo se to má rozpojovat tak, že ze strany kabelů zasuneš do obalu toho konektoru šroubovák a páčíš směrem ke středu, čímž odjistiš plastovou západku, která drží na tom zobáčku konektoru (je vidět na force u toho světla). Praxe je ovšem taková, že nejlépe je mít malý plochý ostrý zahnutý šroubováček a dostat se přímo pod tu západku z druhé strany, nebo když to nejde silou, tak použít ještě větší a modlit se, ať se to neulomí...

Bohužel, ale je to tak

Editováno: , autor: SUP1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...