Přejít na obsah

Klepání (ťukání) v levé přední části vozu - vadný silentblok uložení převodovky


pusher...

Doporučené příspěvky

Ahojte...vedeli by ste mi popisat kde presne sa ten silentblok nachadza? Sory mozno hlupa otazka ale som laik a chcel by som si len tak zo zvedavosti pozret ake ma oznacenie. Mam rapida vyrobeneho 9/2014 tak som zvedavy....dik

 

 

Třeba zde.

 

Tak nasiel som ten torx aj som ho vysruboval ale ten box nesiel von tak hladko ako by som cakal a nechcel som pouzit hrubu silu kedze s tym nemam skusenosti aby som nieco nedo... :kol-17:  tak asi len pockam ci sa to prejavi alebo nie

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi neblaznete s tema nadavkama na ty auta... Jsou to zatim jen naproste drobnosti - navic vetsina v prvnim roce vyroby. Jinak je auto perfektni. Za ty penize je to kus auta s povedenyma motorama, dobra spotreba, provoz za hubicku co se servisnich nakladu tyce, vypada moc dobre a jezdi se s tim skvele [ pro trubky: jezdi se s nim skvele na auto za 300 tis. ].

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nj, ale mě osobně fakt štve, abych cca po roce a půl výroby řešil problémy které jsou dávno známé... 

 

A rozhodně nechci, aby mi auto hned po koupi vrzalo

 

vrže mi pedál plynu a nejde lehce, vibrujou mi na kostkách výplně dveří, štelování pásů a středový tunel - který jsem opravil, páč to bylo lehké.

 

Vím, že tam mám vadný silentblok a že už dává o sobě vědět...

 

vrže mi těsnění dveří a rezonuje mi hluk od kol při určité rychlosti - tohle je hodně ojedinělý problém, ale je...

 

Já teda moc spokojenej nejsem, ač funkčně tomu nemám co vytknout, ba naopak...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ian237:

Já s tím byl v ACA OV - Třebovice. Sice se tvářili, že neví která bije, ale výměna proběhla bez keců. Ani jsem nemusel nic předvádět, jen jsem tam nechal auto.

 

:kol-142: bingo  -  ja ho tam totiž kupoval, tak doufam, ze mi to vymeni bez problemu .

           Kdy jsi tam s tim byl ?

           A ted uz maš pokoj ?

                                                 Ian237 :kol-21:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tak dnes jsem si vyzvedl auto u nás v servisu Škoda, silenblok vyměněn, auto neklepe, zase jede jak má, super pocit. Už se zase kamarádíme  :kol-28: . Ještě k tomu přidali kontrolu plynového pedálu, bez závady. Jen jsem podepsal předání auta a jel jsem spokojeně domů. Všechno bez problémů, ochota, příjemné vystupování, tak bych si to představoval vždycky. Snad už tam nebudu muset s něčím jiným, ale jinak jsem s autem maximálně spokojený, doufám, že mi to vydrží.

Editováno: , autor: Spaceback77
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak uz patrim taky mezi klepace. Auto koupeno v kvetnu 2013, minulou zimu ani tuk, az tuto to zacalo klepat v 17000km. Nejvic to je slyset na nervnostech, zsplatach, kolem 30km/h se zmacknutou spojkou. Pri vetsich dirach nebo vyssi rychlosti (90km/h) to castecne prehlusuje motor a jine zvuky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Něco z německého fóra http://www.skodacommunity.de/skoda-forum/skoda-rapid-forum/87346-klapperger%C3%A4usche-beim-skodah%C3%A4ndler-melden/

Není divu, že  ŠA (VW) se brání zuby nehty. Ono to hrozí přerůst ve velký problém nejen v CZ a ostatních východních zemích ale už i veledůležitém trhu v DE a ostatní západní Evropě. Svolávačka na to 100pro nebude. To, že D-čko montovali až do července 2014 svědčí o tom, že si moc dobře spočítali, že sešrotování ve velkém množství objednaných a pravděpodobně už i dodavateli v PRC zaplacených silentbloků je vyjde výrazně dráž, než záruční opravy (á 2600Kč v ČR) a "poškození dobrého jména".

Editováno: , autor: miklisek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na svolávačku to nikdy nebude, ale řekl bych, že tomu, komu to takto slyšitelně klepe, už to mění bez obstrukcí. Pokud někde nejsou ochotni to slyšet (toto je to vždy o ochotě daného technika či mechanika), nezbývá než jet jinam nebo si na ně stěžovat na infolince. To většinou zabere. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte...vedeli by ste mi popisat kde presne sa ten silentblok nachadza? Sory mozno hlupa otazka ale som laik a chcel by som si len tak zo zvedavosti pozret ake ma oznacenie. Mam rapida vyrobeneho 9/2014 tak som zvedavy....dik

Ahoj,je to presne pod bateriou a kedže si laik tak si to ty neries, to musi ist dole instalacia z baterie samotna bateria a aj bateriova vana to je ten cierny plast na com je polozena bateria a az tu je ten siletblok.

A aj mne to klepe a uz dost hlasno tak sa chystam do porsche na vymenu mam 05/2014 a cca 16000km. Jeden kolega to uz menil a dalsi mi akurat vravel ze mu to zacina tiez klepat a on ma 2013 takze je toho asi dost a urcite v skodovke maju info

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dusan1978 nemystifikuj. Stačí mít TORX bity a odšroubovat jeden jediný šroub filtrboxu, vytrhnout fitrboxu z pružného uložení směrem nahoru a pak je na to číslo silentbloku je dobře vidět. Ale to se opakuju, už jsem o tom tady psal.....

Editováno: , autor: miklisek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...