Přejít na obsah

Klepání (ťukání) v levé přední části vozu - vadný silentblok uložení převodovky


pusher...

Doporučené příspěvky

Tak jsem neodolal a také jsem zjišťoval co tam mám. Originální silentblok převodovky D výroba auta únor 2014. Zatím se jeví v pořádku. Nějak se ale v té diskusi ztrácím v označení. Zaregistroval jsem původní s označením D, pak provizorní AS a nakonec verze H a F. Jaký je nakonec ten správný a aktuální?

post-87917-0-81037000-1426697299_thumb.j

post-87917-0-30524900-1426697311_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak v pátek jsem byl také na úspěšný výměně silembloku. Měl jsem najeto 27000 km a klepání bylo slyšet i při teplotách kolem 8°. Servis se k reklamaci choval seriozně. Proběhla zkušební jízda zda je to slyšet, párkrát to zaklepalo, technik něco slyšel, tak jsme to sepsali a začali řešit. Ještě jsem se na ně připravil a vytáhl si pár informací tady z fóra. Ten technik docela koukal, když jsem mu to všechno říkal. Tuto reklamaci tam řešili poprvé. Nejdříve mi měnili nějaké gumy že vzali a mysleli si že to je ono(číslo 6Q0411314R). Po výměně mi auto vrátili, že to je asi opravené. Že žádné klepání po testovací neslyšeli. Pokud bych něco slyšel, tak se mám ozvat. Jenomže tam jsou v tom servise asi nějaký hluchý, nebo že ten zvuk neznali, tak ho neslyšeli. Tak jsem tam ještě ten den volal, že to klepe pořád a začli to řešit s centrálou ŠA. Když jsem odjížděl po výměně, tak jsem žádný klepání neslyšel, ale bylo 14° tak uvidíme snad to bude dobré. Jo mám ten nový silembloku s označením H.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

poslední dobou mně něco klepe v levé části, ale silentblok to asi nebude na Toledu mám tuším s označením AS na konci. v servisu se nic nenašlo, všchny díly podvozku jsou OK, navíc jsem si nechal promazat silentbloky ramen a nic. je to takový klepání, když se auto rozkmitá na nerovnostech, nejvíc to dělá ráno. tak jsem jenom rychle mrknul pod kapotu a začal hledat nějaký volný díly, který by mohly nějak klepat. hned jsem narazil na uložení řídící jednotky, která doslova lítá i s držákem a mlátí nahoře do plastu, co kryje stěrače. jelikož to slyším z toho místa, je to hned nahoře vlevo z pohledu řidiče, tak doufám, že to bude ono. taky vám tam nesedí napevno? ve všech autem, co jsem měl, se jednotka ani nehla.

 

Editováno: , autor: vormen
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

by mě právě zajímalo, jestli to tak mají všechny Rapidy, ať v tom nehledám ten zdroj pazvuků zbytečně. ale hejbe se to i s držákem jednotky, ten drží jenom nějak v tom odhlučnění a naráží to nahoru do plastu a taky tuším dolů do brzdovýho válce. chtělo by to sundat box filtru, aby k tomu byl lepší přístup, nejraději bych to nechal na servis, je to v záruce, jenže nemám čas.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

díky za info, taky mně to vydává více zvuků, vrzání, ťukání a klepání a po pár metrech vrzání ustane. nejhorší je to na silnici s hodně záplatama, když se auto rozvibruje nahoru a dolů, to pak drnčí neskutečně, ale D1 tomu nevadí :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vormene, povím Ti překvapení, když ten problém vypuknul nebylo ještě kdysi dostupné H, dali mi tam AS s tím, že se mě zbaví, to AS ovšem začalo po čase 3 měsíce klepat také, sice řádově méně, ale také. Pak jsem napsal peprnej dopis na péči o zákazníkovi a pak šlo vše jak po drátku na přímý rozkaz mému servisu a už to vyměnili za H, už je tomu rok, zima a půl s Háčkem a ticho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...