Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Vloženo (editace)

Dobry den,potrebuji poradit jak udelat na zadnich svetlech zmenu osvetleni ..........cervena zadni sviti normalne  ve spodni casti svetla,a chtel bych aby svitili i nahore v brzdovejch svetlech ,videl jsem to tak to asi nejak de :-) prosim o rady diky scheme mam ale nejak nechapou :-)

Editováno: , autor: Pawouk
Upraven název vlákna.
Vloženo

Nad týmto premýšlam už dlho, len zatiaľ som neprišiel na to, ako to čo najjednoduchšie urobiť. Ideálne  by bolo dať hore dvojvláknovú žiarovku ako je dole 21/5W, ale problém je v tom, že objímky na žiarovky je jeden vylisovaný celok aj s kontaktami a nedá sa to realizovať. Druhá možnosť je cez polovovodiče napájať polovičným napätím, dajme tomu 5 voltov horné 21W brzdy, aby svietili skoro identicky ako dolné koncové. Len je tam dosť veľký rozdiel napätia a prúdu, čo by vyžadovalo nie jednoduchý obvod s napr. 7805, musel by byť ešte ďaľší polovodič s chladičom. A umiestniť ho niekde mimo objímky na žiarovky. Zrážať napätie na 5-6 voltov odporom cez diódu je blbosť, hrial by sa a kde ho umiestniť...takže som k záveru ja nedošiel:) a u nikoho som to ešte nevidel...na Slovensku:)

Vloženo

7805 a pod. nie je dobry napad -> su tam velke straty. Ak chces znizit jas, tak potom jedine cez PWM, napr. pomocou IO 555.

Prva moznost: dvojvlaknova ziarovka by sa dala tiez zrealizovat, len treba upravit objimku ziarovky, tak aby mala kontakt len na jeden pol a druhy by sa pripojil pomocou kablu

Vloženo

Lukasson to nějak udělal, sice schytal kritiku, že to má naletované jako když vlaštovky staví hnízdo, ale nějak to určitě jde, že Luki?

(jsem zvědavej za jak dlouho se k tomuto vláknu dostane :) )

Vloženo

Však áno, ide to úplne jednoducho, vložím tam dvojvláknovú žiarovku, naletujem na ňu kábliky, poprepájam s koncovými a brzdovými svetlami a je to:) Ale keď sa mi niektoré vlákno vypáli, tak aby som zo sebou nosil letovačku a cín:)

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...