Přejít na obsah

Poskakování přední nápravy


honza hlach

Doporučené příspěvky

Po přezutí na letní 16tky s Dunlop Sport Maxx se vyskytl zvláštní problém.

Přední náprava neustále nadskakuje. Je to jakoby byla vlnitá silnice. Vibrace do řízení nejdou, ale je to cítit v celém autě. Už na nich jezdím přes týden a zatím žádná změna. Geometrií ani vyvážením kol by to být nemělo, to bych cítil ve volantu a tahalo by to spíš do stran.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

A to máš s ráfkem nebo bez ráfku? Protože pokud nejsou na ráfku, skladují se nastojato vedle sebe, viz

https://www.bestdrive.cz/poradime-vam/technicky-radce/skladovani-pneumatik.html

cože, chceš říct, že když mám zimáky na elektronech dione který nemaj ráfek, tak je nesmím skladovat na stojanu na sobě ? ( na sobě přímo neleží )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no, označení ráfek u auta je takové právě matoucí. Já vždy to nazýval disk ( plechový, hliníkový apod. ) -  to co ty nazýváš ráfkem.

 

Já jako ráfek pouze nazýval tu čast disku buď u plecháče, nebo u elektronu který měl zakončení jako plecháč - není plochy ale má tam takový ten žlábek.

 

Proto se i říká mít sejra za ráfkem :)

 

Ale je to jak ty říkáš... Ale označení ráfek pro disk u auta je fakt kokotina...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...