Jump to content

Klimatizácia zapne až po piatich minútach

libero1
 Share

Recommended Posts

Chcel by som sa opýtať v čom by mohol byť problém - klimatizácia mi začne fungovať v rozhorúčenom aute až po piatich minút, najskôr. Teda keď je von teplota možno 20 stupňov, zapnem klímu - fúka hneď. Ale keď je naozaj horúco - tak najskôr fúka teplý vzduch - dosť dlho - a až potom ide studený - a už potom ok sústavne. Klíma bola vypustená, naplnená - vymenené filtre... Môže byť to, že ju treba ešte raz doplniť - aj keď nedávno bola úplne vypustená a napustená?

Zkontrolovat stav chladícího média. Pokud je "větší" únik za krátkou dobu tak to u před FL na 99% utíká zátkou na vysoušeči. Stačí na ní nastříkat nějakou tekutinu, např. jarovou, mýdlovou vodu a uvidíš jestli půjdou bublinky. Oprava se dá najít přes Google pokud chce člověk měnit sám. Již mám za sebou :)

libero1>> pokud chceš léčit bebí tak je třeba napsat víc než že jsi nemocný, viz kyselinkův dotaz.

post-46170-0-80334700-1404913799_thumb.j

Edited by šulda

Když jste dělali chladivo, měřili jste pak tlaky? Jestli není někde přicpaný obvod. Já to teď měřil a měl jsem ten vyšší tlak na cca 28 atm, bylo mi řečeno, že právě může být někde něco v okruhu. U mně to bude asi z půlky vysypaným chladičem..

• 3 months later...

čau taky mě to dělalo, nemohl sem na to přijít co tomu je chladiva dost ale tlaky byly trochu nižší, ale auto chladilo až po 3-5km. A pak sem vypustil ještě olej z kompresoru a bylo ho tam málo tak se vyměnil olej a hle klima chladí jak má ihned. Prostě kompresor vytáhnout vypustit starý olej a dát tam nový a předepsané množství jinak dobře nefunguje regulace na kompresoru a proto to špatně chladí.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• Similar Content

• By zbzb
      Dojedu ke garáži, všechno v pořádku. Vypnu motor, za dvě hodiny přijdu a po nastartování jde volant pekelně ztuha. Odpojím akumulátor, počkám 10 sekund, zapojím a to samé. Zkusil jsem to 3x a nepomohlo.
      Svítí červená kontrolka posilovače (volant s vykřičníkem), žlutá kontrolka podhuštění pneumatik a občas se rozsvítí na displeji žlutá olejnička podtržená zubatou čárou. Také to psalo nefunkční ESP a funkce rohových  světel- to budou asi mlhovky při zatáčení. 
      Auto má najeto ani ne 40 tisíc, takže opotřebením to asi nebude. Ach jo. 
      Jde něco zkontrolovat bez diagnostiky ? Kabel bude evidentně nezbytností.
    • By baampi
      Zdravím, včera během večera jsem se díval u Škoda YETI 2011 na chybové hlášky co hlásí palubák, díval jsem se na kódování apod. Zjistil jsem, že nefungujou zadní mlhovky ale to je nyní vedlejší. Přestal fungovat dálkový ovladač na zamykání / odemykání auta. Do nastavení dálky jsem se vůbec nehrabal. Klíč jsem zkoušel podle návodu strčit do zámku dveří stisknout libovolné tlačítko a otočit dle jejich popisu směrem odemknutí. Bohužel klíč stále nefunguje a nefunguje ani starší klíč, který byl uklizený ve skříni. Kontroloval jsem pojistky, žádná se nezdála špatná. Když jsem se chtěl podívat nakonec ještě znovu do jednotky centrální elektriky, tak už mě tam diagnostika nepustila - nemohla se spojit..  Každopádně auto jde normálně odemknout ručně klíče, stahovat okna také jdou apod.. Ještě zkusím dnes odpoledne vyměnit baterii v klíči, ale tomu moc nedávám jelikož oba klíče blikají.. Napadá někoho, čím by to mohlo být? Předem moc děkuji.
    • By Sinister
      Ahojte, na mojej rok starej Octavií 3 pred FL mám už od leta taký malý problémik.. Vždy keď zapnem klimatizáciu, tak síce chladí ale s chladom sa valí aj taký "ťažký, vlhký, prachový" zápach. Lepšie to neviem popísať. Je to asi niečo také ako zvykne robiť u starších aut práve keď sa klima vypne. Už som dal vymeniť aj peľový filter no absolútne bez zmeny. Má niekto ideu čo by to mohlo spôsobovať, alebo prípadne či tam niekde nie je ešte nejaký iný filter o ktorom neviem?
    • By gabbi
      Všimol som si, že aj keď mám vypnutú klimatizáciu, tak ju vidím na obrazovke so zapnutými komfortnými spotrebičmi. Máte to rovnako alebo je to iba nejaká chyba v mojom aute?

Zároveň zaujímavosť - aj keď v zime zapnem režim klimatizácie na AUTO, zapne sa A/C. Prečo?

• By Zapekanka
      Zdravím pánove,

Potrebujem Vašu pomoc znovu

Viete mi niekto poradiť kde najdem kondenzačný odtok klimatizacie? Namiesto toho aby mi to kvapkalo pod auto tak mi to kvapká k spolujazdcovi na nohy... potrebujem tú hadičku alebo odtok skontrolovať resp. prešprajcnúť nejákym drátom aby sa to vyčistilo.

Ďakujem za pomoc.
  • Create New...