Přejít na obsah

FIII vs konkurence


Pawouk

Doporučené příspěvky

Jasně, pokud nebude nějaká akce na Fábii kombi, tak to budu muset zabalit a koupit něco jiného, Rio mi padlo celkem do ruky tak je to volba, ale brod je ještě daleko, nebudu sundávat gatě předem :-D  Ještě jsem nezkusil Renault Clio Grandtour 1.2 54kw/108nm, který stojí ve výbavě ADVANTAGE(klima, počítač, rádio, multimédialní dotykový displej, tempomat, rozjezd do kopce, R15 plech,esp, 6xairbag ) 265000kč i s 5 letou zárukou. Pak poreferuji, ale obávám se, že tam si už za sebe nesednu vůbec :-) Pak mi zbývá ještě Opel Meriva 1.4 a pak jsem našel, že Kia Ceed 1.4 Aniversary před faceliftem je skladem za 280000kč, taky možnost :-)

Prostě občas vezu i dospělé vzadu a to alepoň jednou měsíčně, takže pro mě důležité je i místo vzadu :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasně, pokud nebude nějaká akce na Fábii kombi, tak to budu muset zabalit a koupit něco jiného, Rio mi padlo celkem do ruky tak je to volba, ale brod je ještě daleko, nebudu sundávat gatě předem :-D  Ještě jsem nezkusil Renault Clio Grandtour 1.2 54kw/108nm, který stojí ve výbavě ADVANTAGE(klima, počítač, rádio, multimédialní dotykový displej, tempomat, rozjezd do kopce, R15 plech,esp, 6xairbag ) 265000kč i s 5 letou zárukou. Pak poreferuji, ale obávám se, že tam si už za sebe nesednu vůbec :-) Pak mi zbývá ještě Opel Meriva 1.4 a pak jsem našel, že Kia Ceed 1.4 Aniversary před faceliftem je skladem za 280000kč, taky možnost :-)

Prostě občas vezu i dospělé vzadu a to alepoň jednou měsíčně, takže pro mě důležité je i místo vzadu :-)

 Co jsem slyšel, tak Clio má vzadu místo spíš pro děti a 1.2 trochu jede leda vytočená k omezovači. Tak se pak kdyžtak poděl se svými dojmy. :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dovolím si zde uvést také takové malé srovnání, i když mnozí možná budou oponovat.

Mám F1  z podpisu. Nastal čas na výměnu a tak jsem se logicky začal více zajímat o novou Fábii combi (i když původně jsem chtěl Yetiho, ale přes půl míče prostě nemám). V mém případě je jasná nafta (provozní důvody). A tady narážím na problém. Do Fábie se opět montují jen 3-válce, sice modernější než mám já, ale nevím moc se mi do toho znovu nechce.

Když si nakonfiguruji fábku combi style+ slabší TDI, tak jsem na 390 000 + sleva, tak že reálně tak 370. Což mi přijde dost, vadí mi hlavně ten motor, jinak velikostně, vzhledově i výbavou by mi to vyhovovalo.

Začal jsem tedy hledat alternativu. Clio se mi hnusí svým vzhledem jak vnějšku, tak vnitřku. Ibiza by šla, ale je tam ten samý problém s motorem. Rapid se mi taky líbí, ale to bych musel vzít 1.6 a to už by bylo dost peněz za takové auto. No abych to zkrátil. Nakonec to vypadá na H I30 combi CRDI 81kw czech edition + paket club za 5000. S metlou jsem na 420 000. Možná mi bude stačit i hatchbeck (to ještě uvidím) což by bylo - 20 000.

 

Napadá vás nějaká jiná alternativa za podobné peníze?

 

Vím je to jiná třída auta, ale když jsou si cenou a výbavou podobní tak nevím proč bych tyhle 2 auta nemohl srovnávat. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Napadá mě ten samý motor v Kia Ceed SW :-D, navíc máš 7 letou záruku a nyní mají akci -60000kč na diesly, však kukni jim na stránky.. Pak ikdyž nemáš rád Renaulty, podívej se na živo na Renault Megane Grandtour 1.5 Dci95 ve výbavě např. LIMITED, což je druhá nejvyšší výbava :-)

Málem bych zapoměl Kia i Hyundai nabízí také 1.4 CRDI, který je naštěstí 4-válcový a samo levnější, než 1.6 CRDI...

Editováno: , autor: bobanHTP
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O Kii vím, ale nějak se mi víc líbí Hčko. 1.4 CRDi nechci, protože mi to na takové auto přijde už slabé, lépe řečeno podobné jak to co mám teď a rád bych si trochu polepšil. Na Megana jsem se díval zatím pouze na netu a to auto mi přijde takové už zastaralé. Myslím hlavně ten vnitřek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

 Nakonec to vypadá na H I30 combi CRDI 81kw czech edition + paket club za 5000. S metlou jsem na 420 000. Možná mi bude stačit i hatchbeck (to ještě uvidím) což by bylo - 20 000.

 

 

Maroušku... paket Club (což je výbava Weekend z normálního ceníku Hyundai) nelze k motorům CRDi... ale jenom k benzínovým motorům 1.6i... (je to napsané v tom ceníku) tzn. že Czech Edition (což je Trikolor Komfort) můžeš mít s naftou 81 kW za 399.000,- + barva 13.900,-. Oproti Trikolor Komfort jsou tam navíc 15" ALU kola.

 

Czech Editon + paket Club můžeš mít s motorem 1.6i - 88 kW za 354.990,- + barva 13.900,- 

 

Ty auta jsou skladem a dodání nového auta je tudíž cca 10 - 14 dnů. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nebo ještě je alternativou od Hyundai ix20, která je v akčním ceníku za naftu 1.4 CRDi - 66 kw za 309.990,- + barva 13.900,-

 

Všechny ty akční ceny jsou podmíněny Hyundai pojištěním od Uniqa, kde je ta sazba 2,99 % z ceny vozu, povinné ručení zdarma, pojištění skel bez spoluúčasti, pojištění GAP na 1 rok... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Marousku co říkás na roční vozy škoda plus?

Minimální nájezdy a cena slušná.... Dovolím si poznámku ke Tvému zdroji nafty, dnešní Common raily jsou velice citlivé na kvalitu nafty. Jeden známý od kámoše lil "něco z jzd" do 1.6tdi 77kw a po 35 tis/km měnil vstřikovací čerpadlo, asi za 20 tis kč

Řešíme nyní menší auto do města, celkem se mě líbí Opel Corsa 1.2 5dv ve výbavě drive, srovnávám s F3 1,2 tsi 63? kW style, ta by byla ročenka.

Nevíte někdo jak jsou na tom Opely s kvalitou a cenou běžných ND?

Editováno: , autor: xtrack
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

xtrack: O ročních vozech samozřejmě vím (sám mám současnou Fábii z tohoto programu), ale nic mě tam neláká. Navíc mám teď průkaz ZTP s kterým mám nárok na 6% slevu na nový vůz, tudíž roční vozy se mi už nevyplatí. Nevíte jestli i Hyundai poskytuje nějaké takové slevy?

 

Co se týče nafty. Jelikož v družstvě dělám, moc dobře vím co je to za naftu a nejsem sám kdo na ni jezdí a dodnes nebyl jediný problém. Navíc vozový park už dávno netvoří jen Zetory co jezdili skoro na všechno co naftu připomínalo.

 

Trochu se mi ten výběr ale začíná zamotávat. Uvidím jak to nakonec dopadne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Marousku co říkás na roční vozy škoda plus?

Minimální nájezdy a cena slušná.... Dovolím si poznámku ke Tvému zdroji nafty, dnešní Common raily jsou velice citlivé na kvalitu nafty. Jeden známý od kámoše lil "něco z jzd" do 1.6tdi 77kw a po 35 tis/km měnil vstřikovací čerpadlo, asi za 20 tis kč

Řešíme nyní menší auto do města, celkem se mě líbí Opel Corsa 1.2 5dv ve výbavě drive, srovnávám s F3 1,2 tsi 63? kW style, ta by byla ročenka.

Nevíte někdo jak jsou na tom Opely s kvalitou a cenou běžných ND?

 

jenom malou poznámku ke Škodě plus, je to cca 3 roky, co jsem přemýšlel o ročním autě, chtěl jsem Polo, rok staré. Většinou to auto jezdilo v půjčovně a beze srandy, 6 z 8 aut bylo nějakým způsobem opravovaných - měl jsem z práce měřák na barvu a vždy se našel nějaký díl ( blatník, lem apod. ) který byl opravovaný, že tam bylo 10x více barvy jak na zbytku auta...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...