Jump to content

Centrál LP dveří, polohování zrcátka - napajecí kabel ?


Kovysek

Recommended Posts

Zdravím přátelé, hledal jsem na různých fórech (včetně tohoto) a po přečtení příspěvků si nejsem jistý, v čem může být chyba.


 


Nejprve Vám popíši - přestal mi fungovat centrál dveří u řidiče + polohování levého zpětného zrcátka. Sundal jsem gumový kryt v kloubu dveří, kde vedou kabely, trošku jsem s nimi pohýbal a najednou to začalo fungovat. Občas to zase přestalo, tak jsem s tím zase pohýbal a OK. (Většinou to přestalo jít po silnějším prásknutím dveřmi.


Nyní to zase nefunguje a ne, chce začít ani po pohýbání s kabely, mohl bych to zkusit silněji nebo tak, ale nechci poškodit ostatní a rozhodně to není řešení. Jen jsem na to prostě neměl čas, ani chuť řešit po tom, co mi odešla převodovka.


 


Chci se tedy zeptat, bude problém v kloubu nebo to může být také ve dveřích v mirkospínači nebo něčem takovém (co jsem se dočetl na jiných fórech).


 


Všiml jsem si, že dva kabely jsou jakoby nalomené (viz. foto).


 


Jsem totální laik, takže mohl by mi někdo popsat tedy příčinu a stručně jak to opravit ? Mám zkoušečku (v sadě s pojistkami), tzn. vypadá to jak šroubovák a z vrchu jde krokosvorka kterou můžu někde připnout (předpokládám, že na kostru).


 


Jak tedy vyzkouším, zda je kabel v pořádku ? Popřípadě, jak poznám, který je ten napájecí ?


 


V příloze příkládám fotky.


 


Děkuji za případné reakce smile.png


 


post-90119-0-58335700-1418984343_thumb.jpost-90119-0-33100800-1418984344_thumb.jpost-90119-0-00105000-1418984345_thumb.j


Link to comment
Share on other sites

To budou cvaklý vedení v tý průchodce,  nešvar. Pokud se podíváš na tu svojí fotku, tak je vidět , že hnědej a červenkj drát již někdo obizolval , proč? zřejmě, protože byla izolace již cvaknutá ( modrá izolační páska) . Buď novej svazek, nebo napojit a  přeizolovat a zase to něco vydrží.

post-21191-0-67613900-1418998750_thumb.j

Edited by Casy
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

ahojte, chtěl bych vás požádat o nápad či radu. Začalo mi blbnout na oktavce dálkové zamykání na řidičových dveří. Po týdnu už ovládačem nešlo zamknout ani odemknout. Dnes jsem vyměnil zámek ve dveřích a problém nevyřešen. Na rychlo jsem zkontroloval kabeláž včetně husiho krku ale žádné poškození drátu jsem nenašel. Mám oktavku r.v. 2002 , central je origo. Napadlo mě jestli není nějaký fígl o nastavení centralu. Při demontáží starého zámku jsem klíčem omylem nechal sjet všechny okna dolu(jen pro info) moc děkuju za radu

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...