Přejít na obsah

Zimné pneumatiky


Diamant

Doporučené příspěvky

Já se v září chystám na koupi nových zimních pneu v 205/55R16 a zajímají mě Continental TS830, budu se na ně ptát v penuservisu kam jezdím, už jsem na ně koukal na internetu a zjistil jsem, že jsou na mnoha serverech nedostupné, to znamená že už se neprodávají?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U nás na Levnepneu.cz máme skladem TS830 v rozměru 195/65 r 15 v T i H ,jinak v techničáku je u O2 H,

ale podle vyhlášky může být u zimních o index nižší s upozorňovací nálepkou v zorném poli řidiče,na STK ji nepotřebovali

bez problémů tolerují.

V rozměru 205/55 r 16 máme TS830 i TS830 P(saymetricke) ,obojí je skladem.

Nanašich stránkách je veškerá nabídka pneu ,i s termíny dodání, 1-2 dny je zboží skladem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jestli bude letos zima jak minule, tak jezdím na létě. lol Ne sranda taky budu kupovat nové 2, ale vzhledem k tomu, že mám z minulé zimy 2 nové infnity najeto tak 500-1000km tak asi koupím do 4ky. Jsou super trosičku jak kdyby piskaj, nejsou nejtižsí, ale jinak zbytek super a za ty prachy. :palec2:

infinity inf 049 v recenztích taky nedopadly špatně, navíc kamoš na nich jezdil na Novém Bravu a pohoda.

Editováno: , autor: vevca
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Budu letos na zimu na 100% kupovat nové pneu v rozměru 205/55 R16 a asi půjdu do Continental TS830.

Jen by mě zajímalo jaký je rozdíl mezi TS830 a TS830 P(saymetricke) jak píšete.

Díky

TS 830 P Mají lepší brzdný účinek (dodáváno pro Mercedes v prvovýbavě)

TS 830 Lépe zabírají na sněhu (rozdíly jsou v rozmezí cca 5%)

Osobně bych šel TS 830 P ,bohužel v 15" nejsou.

Editováno: , autor: Škrabi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Škrabi: A co ty nové GY UltraGrip8? Jak to vypadá s nimi? Jde mi o rozměr 195/65/15.

UG8 taky máme v T rychlosti a vypadají jako Michelin A4 . Ale když jsem je měl v ruce tak mi přijde strašně měkká

bočnice .Snad to nebude jako u UG7 ,kdy po roce udělali UG7+ a nesměli se kombinovat na nápravě.

Raději bych volil Dunlop 4D nebo Continental TS830.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Škrabi,jaký je tvůj názor,jít do Nokian WR A3 205/55 R16 91H,nebo třeba Dunlop SP Winter Sport 4D ? Na hory nejezdím,většinou se v zimě pohybuji po D1 a moc toho nanajedu.

Radši bych volil 4D ten Nokian po zahřátí hodně změkne a plave dokonce někdy je cítit i pálícíse guma.

a špatné nejsou ani Continentál TS830 P .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V jakém rozměru mě doporučíte zimní pneu R16 nebo R17? Na zimu budu brát continental ts830 jen přemýšlím v jakém rozměru.

Já bych volil 16" , nižší profily jako jsou u 17" jsou náchylnější na vznik boulí na bočnici pneu ,když se vezme nějaká díra

na silnici a ,že jich není málo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych volil 16" , nižší profily jako jsou u 17" jsou náchylnější na vznik boulí na bočnici pneu ,když se vezme nějaká díra

na silnici a ,že jich není málo.

Díry jsou na cestách furt, nejenom v zimě, mě spíš jde o vlastnosti na sněhu, jako je záběr, brždění, ovladatelnost, průjezdnost. Jestli jsou na to lepší 16" nebo 17".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V jakém rozměru mě doporučíte zimní pneu R16 nebo R17? Na zimu budu brát continental ts830 jen přemýšlím v jakém rozměru.

R 15

mě spíš jde o vlastnosti na sněhu, jako je záběr, brždění, ovladatelnost, průjezdnost. Jestli jsou na to lepší 16" nebo 17".

R 15

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díry jsou na cestách furt, nejenom v zimě, mě spíš jde o vlastnosti na sněhu, jako je záběr, brždění, ovladatelnost, průjezdnost. Jestli jsou na to lepší 16" nebo 17".

Výrobci pneu doporučují širší pneu ,protože nyní zimní pneu tvoří hlavně směs, než dezen ,pneu jede po povrchu (led,sních)

Dříve se pneu měla prohrabat na pevný podklad.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže by si mi radil pneu 225/45R17 a co říkáš na můj výběr continental ts830?

Přesně,doporučil bych ty 17,ale zvaž cenu 16 stojí cca 2500,- a 17 stojí cca 4000,-

Ten vzorek je TS830 P asymetrický vzorek a navíc je velký rozdíl u označení MO

mercedes original ta je cca o 500,- levnější. Pozor kdyby jsi ji zničil tak na nápravě

musí mít obě kola stejný index (MO) ,jinak by to mohlo táhnout ke straně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně,doporučil bych ty 17,ale zvaž cenu 16 stojí cca 2500,- a 17 stojí cca 4000,-

Ten vzorek je TS830 P asymetrický vzorek a navíc je velký rozdíl u označení MO

mercedes original ta je cca o 500,- levnější. Pozor kdyby jsi ji zničil tak na nápravě

musí mít obě kola stejný index (MO) ,jinak by to mohlo táhnout ke straně.

A já bych na OII měl dát jaký, tím myslím jestli MO nebo bez MO? Koukal jsem na internet a tam jsou taky Continental TS 830 P FR Bez toho MO, to FR znamená co? To P znamená asymetrický vzorek a je v něm nějaký rozdíl oproti symetrickému? Co jsem koukal, tak v tomhle rozměru jsem symetrický vzorek nenašel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...