Přejít na obsah

Columbus a Apple Connectivita s novým iOS


Doporučené příspěvky

Zdravím!

Po aktualizaci mého iPhone na iOS 8.4 (kde je hlavní novinkou streamovací služba Apple Music - tudíž předělaná aplikace Music) mi bohužel již 100% nefunguje Apple Connectivita na mém Colmbu v Octavii RS MY2015. V 80% případů to po připojení přes USB iPhone vůbec nenačte a hodí hlášku USB: Chyba. Jen ve výjmečných případech se mi podaří knihovnu v iPhone načíst. Ze strany Applu jsem dostal vyjádření, že Škodovka musí vydat update pro Columbus, který tuto chybu odstraní. Spojil jsem se tedy s kompetentním člověkem v ŠA (přes Infotainmenty a mobilní aplikace), abych jim dal o problému vedět a poskytl jim veškeré své informace. Na další vyjádření čekám. Proto tato otázka směřuje spíše na iPhonisty. Máte taky s nejnovějším iOS tento problém? Díky!

Bluetooth Audi funguje OK

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

No nevím,  v OIII teď nemám možnost vyzkoušet, ale v SII mě fungoval 8.3 bez problému a teď 8.4 taky.... osobně se mě nezdá, že by to byl problém v software v autě.... vem si kdybys měl auto starší (už né v záruce atd.), tak těžko bude Škodovka vydávat nějaké opravy na každou verzi OS....  bohužel nikdo další tady asi nemá Apple :kol-32:

Editováno: , autor: Napalm
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pockej. SII (Columbus predchozi gen - RNS510). Apple Connectivitu nemel... Nemluvim ten o prehravani pres AUX, nebo BT. To funguje paradne i v OIII i v nase SII FL... Je to Applem. Hraje si s protokolem Apple Connectivity a Skoda ted musi vydat update na opravu problemu (prizpusobeni se novemu protokolu). Tak mi to bylo receni primo od Skody (vyvojove centrum Infotainmentu a aplikaci).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co je Apple Conectivity? Respektive co tím myslíš (anglicky umím :kol-28: ).  Já prostě v SII nastoupím, telefon (iPhone 6 s OS 8.4) se normálně přihlásí, vidím celý tel.seznam a vytočím číslo a volám přes BT a handsfree.... Hudbu jsem nezkoušel....

 

OIII má novější infotainment, takže předpokládám, že by na to měla být spíše lépe....

Editováno: , autor: Napalm
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Apple connectivity je protokol, ktery pomoci USB (a niceho jineho) ti umoznuje interaktivni pristup k cele multimedialni knihovne iPhonu pomoci infotainmentu. V praxi to znamena, ze muzes primo z infotainmentu spravovat vsechny sve playlisty a knihovny, tridit je podle zanru, umelcu, alb, atd. U predchoziho Columba ze SII a OII jsi maximalne tak mohl prepinat hudbu pomoci tkacitek na volantu. Takze to nebyla apple connectivita.

Editováno: , autor: iphonik4
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V podstate ano. Resim plnohodnotne propojeni multimedialni knihovny iPhonu s autem. V mem pripade zejmena hudby. Vis jakej je jeste hlavni rozdil? Zatimco v pripade BT a AUX prehravani hudby je prehravac mobil, ktery hudbu, jako pouhe audio "streamuje" do Columba, tak v pripade USB Apple Connectivity je prehravac samotny Columbus. Z iPhonu si vezme audiosoubor, jako flashky nebo HDD a ten nasledne prehraje. Ve vysledku je hlavni vyhoda bezztratove kvality prehravani (znatelne u kvalitni audio souboru pri vyssim volume). :) Skodovka tomu driv rikala "mitsumi"...

Editováno: , autor: iphonik4
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

iphonik4: ja mam teda iba swing s dotykom, apple connectivity nemam, ale cele playlisty si viem ovladat cez infotaiment akebo volant, nemam to tak ako hovoris. A je jedno ci cez USB alebo BT. Tak co naviac mi to ma ponuknut? Urcite este nieco musi tato sluzba ponuknut :) mam i5s 8.3

Editováno: , autor: MoRFi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

iphonik4: ja mam teda iba swing s dotykom, apple connectivity nemam, ale cele playlisty si viem ovladat cez infotaiment akebo volant, nemam to tak ako hovoris. A je jedno ci cez USB alebo BT. Tak co naviac mi to ma ponuknut? Urcite este nieco musi tato sluzba ponuknut :) mam i5s 8.3

Kolego ja teda nevim, ale to Tvoje Octa umi kouzlit a nebo mel iP5s lepsi BT standart, nez iP6Plus. Ani na mym Columbu, ani na Amundsenu myho znamyho na OIII spravovat playlisty pres BT nejde viz foto. b6c9123c111367b18b9caba7be90e42b.jpg

Kdyby jsi sem hodil foto, jak se ti zobrazi playlisty, trideni podle alb, umelcu, atd pres BT, byl bych ti moc vdecny a resil bych dalsi problem.

Editováno: , autor: iphonik4
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne. Domaci sdileni je neco uplne jineho. To funguje po wifi a je vazane ke Tvymu Apple ID. Navic neslo mi to na 100% nikdy. Ani pred 8.4. Nejde mi to ani na iOS 9 beta 4. Tobe to jde Frazi? Nebo na co jai vlastne odpovidal? Na muj puvodni dotaz, nebo na ty playlisty?

Editováno: , autor: iphonik4
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to potom neviem. Daj vediet ako sa k tomu postavi SA. Predpokladam ze to s nimi budes riesit.

Tak jsem urgoval dalsiho kamose s Octavii a tentokrat Amundsenem. Zkouseli jsme to s jeho iPhone 5s iOS 8.1 a mym iPhone 6 Plus iOS 8.4. Vysledek porad stejnej, jak u me na Columbovi. Jinak on taktez nema Apple Connectivitu a krome flashky pres USB nic (rozhodne ne iPhone) neprehraje. Jen se iPhone nabiji. Rekls, ze prehravas normalne i pres USB, ale connectivitu nemas. Tak to nechapu, jak ti jde :(94984b1525b035840012422c91f9007c.jpg

A zpet k memu puvodnimu problemu. Tu chybu to USB nehlasi nikdy, pokud pripojim zaplej telefon k zaplymu Columbovi. Chybu to hodi vzdy jen, kdyz propojim USB a pak az zapnu Columba, nebo iPhone...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Czmiro, ja nevim. Osobne o tom taky pochybuji. Potvrdili mi to chlapci ve vyvojaku infotainemntu SA.

Pripadne mi, ze Morfi omylem otevrel playlisty z SD karty, ktera je na obrazku. A pokud ne, tk fakt nevim.

Jinak pls zkusil bys, jestli ti jde pehravani hudby pres Apple Connectivity, kdyz mobil vypnes, pripojis k Boleru a zapnesc kdyz je pripojenej? Dikes

Editováno: , autor: iphonik4
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Este raz, mne to na swingu MR2015 funguje. BT FW som neaktualizoval. Prikladam fotografiu bez SD karty. Skoda ze moj maly disp. neukaze aj zdroj, teda logo BT sucasne so zoznamom playlistov. Asi som si tuto funkciu nedorobil :) ale kludne si moj panel s tebou vymenim :)

Na SD karte playlist neukaze, tam mam iba priamo zoznam suborov. Ak chcete dolozim foto. Alebo video?

post-92084-0-07078200-1438773782_thumb.j

Editováno: , autor: MoRFi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...