Jump to content

Kolísající volnoběh při teplotě 5-15°C


L!80r

Recommended Posts

Zdravím, jsem majitelem Audi A3 1.4TFSI 2008 CAXC (snad mě neukamenujete, ale skoda forum je mnohem živější a skutečně se zde dá dobrat k nějakému výsledku) a mám poněkud zajímavý problém, který jsem nebyl schopen najít na žádném českém ani zahraničním foru týkajících se koncernu VW.

 

K problému, při teplotách kolem 5-15°C mám problémy s volnoběhem, kdy auto normálně nastartuje, ale po cca 5 sekundách začnou otáčky lítat od 300 do 900 otáček. Pokud mírně přidám plyn a držím si otáčky "ručně" plynem (klidně kolem 800) tak problém není a otáčky drží. Stejně tak při nízkých teplotách auto naskočí a drží si otáčky kolem 900 a nekolísají, při vyšších teplotách probíhá "standardní" předehřívání katu a otáčky po nastartování drží kolem 1200 a po cca 30s klesnou na 750 otáček a drží bez kolísání.

 

Připadá mi to, jako by v těch problémových teplotách byla málo/nebo moc bohatá směs a motoru se to nelíbí. Na VAGu není žádná chyba. Jinak problém mám už cca rok, kdy ze začátku jsem si říkal, počkám až se to opravdu nějak projeví, aspoň chybou v diagnostice, ale pořád nic a chová se to už rok stejně.

 

Kdyby měl někdo nápad čím by to mohlo být, nebo už někdy na něco podobného někde na netu narazil, dejte vědět.

 

Díky

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...