Přejít na obsah

nizky tlak oleja


rissman

Doporučené příspěvky

 Ahojte,

 

vcera sa nam stalo nasledovne, auto stalo 3 dni bez pouzitia. Zena nastartovala a zahlasilo "nizky tlak oleja" ihned to vypla, nasledne sme to nastartovali opat s rovnakou chybou, opat okamzite vypnutie . Nasledny start + jemny plyn (do 1500 otaciek) bol uz normalny start.

Nasledne v ramci mesta sme presli cca 50 km bez nejakych problemov. Kontrolny start vecer opat OK. Ide o TDI CR 103kw diesel, r.v. 2011, najazd 105 000. Posledny servis 90 tis. (blizsie info v prilohe) Je toto normalne ? Mozeme s tym normalne jazdit alebo mozem ocakavat nejaky problem. Nerad by som motor zadrel alebo nieco znicil. dakujem za odpoved. R  

Editováno: , autor: rissman
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, neco dá se říci skoro stejného jsem řešil cca před měsicem.. Mám teda benzin, ale může to určitě být podobná závada. Na nízký stav oleje to nevidím. Mrkni tady http://forum.skodahome.cz/topic/134314-tlak-oleje-chybov%C3%A9-hl%C3%A1%C5%A1en%C3%AD/

Editováno: , autor: Amimous
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud to bylo před tím auto dlouho odstavené a je neúplně těsný zpětný ventil v olejovém filtru, tak mohl vytéct olej z mazacích kanálů a filru. Potvrzovalo by to i to, že při kontrolním startu večer to neopakovalo.

Každopádně zkontrolovat hladinu oleje, eventuelně vyměnit olej, 15 000 je tak akorát, pokud máš proměnlivé intervaly, jednou vyměnit dřív nezaškodí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dakujem za odpovede, som neuviedol, ze olej som kontroloval ihned, toto bolo OK, auto ide na vymenu oleja za 800 km (menim po 15000tis). Este pozriem tie kable, nemate nejake foto, ktory kabel by to mal byt ?  Pripadne poviem mechanikovi pri vymene.  Vcera som ho opat kontrolne startoval a vsetko OK. Este mi zistoval kolega podla VINka priamo v Skodovke, ze moj motor by nemal mat problem s olej,cerpadlom. Vo firme sme mali par kusov ktore sa zadreli, ale vravel, ze to bolo bez upozornenia (kontroliek), proste sa zadreli dakujem R

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...