Přejít na obsah

Mrazová zátka


manoto

Doporučené příspěvky

Potřeboval bych se pozeptat. Kde všude a kolik je mrazových zátek na tomto motoru 1,9TDI 96KW awx asi to bude pro všechny 1,9 stejný. Přemýšlím o nahrazení ohřívačem bloku. Je to levnější než cirkulační přes malý okruh. Prý by měla být vedle termostatu. Tím ale nastává otázka jestli teplota neotevře termostat a nepustí to hned do chladiče. To by bylo trošku kontraproduktivní. Kdyby něco někoho napadlo ocením každou radu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Termostat otvevírá podle toho, kolik předepisuje jeho výrobce. Většinou to bývá 87 st. Ale dají sehnat i jiné termostaty (letní a zimní). Je to prostě různé

Každý termostat i za studena trochu propouští - úmyslně - bývá tam malá dírka s volným čepem...

Můžeš prosím vysvětlit, o jaký ohřívač bloku jde a jak to funguje?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

http://media.wix.com/ugd/3c1b62_d2800bb22a744395a429302118885c61.pdf

Jde o toto. Je to bez termostatu je to podle nějaké americké normy 3W na jeden palec krychlový. Mělo by to motor ohřát na cca 60C. Moc dobrou recenzi jsem na to nečetl. 

Jinak cirkulační ohřívač je zde http://media.wix.com/ugd/3c1b62_b8f70376e36b41d48a274df5a274a027.pdf 

Ale ta cena je závratná. 

Proto se pokouším o vlastní výrobek :D čerpadlo jsem si sehnal na cirkulaci vody v solárních panelech a 1Kw topné těleso. Rozměrově poměrně malé (stočené do válečku). 

Jen potřebuji poradit kam to umístit. Má se to umísťovat na malý okruh, na zpětnou hadici od topení. Ale když jsem na to tak koukal tam moc místa není. :/ 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...