Přejít na obsah

F3 2016 DSG - skripot pri radeni nadol v rezime S


Doporučené příspěvky

Fabia III hatchback DSG od 10/2016. Jazdi na nej 99% manzelka po meste. Najazdene ~ 5400km.

 

Problem zacal v rezime S. Pri dobrzdovani ku krizovatke pocut pri radeni nadol skripot.

Problem sa prejavuje nahodne a aj intenzita skripotu je rozna. Nastava napr. ak je S4 alebo S3, prichadzate ku krizovatke, zvolna zacnete brzdit, zrazu skripot.

Zvuk tazko opisatelny ale nieco ako keby ste prechadzali po kovovom hrebeni, resp. ak to prirovnam k manualu, tak chcete preradit a nestlacite spojku, pocujete skripot

ozubenych koliesok, celym autom zatrasie.

 

Pri radeni nahor auto preraduje bez problemov bez skripotu v D aj S rezime.

 

Uz to urobilo aj v D rezime ale v S je to skoro pravidelnost.

 

Auto je aktualne v servise. Uvidime co z toho bude.

-----------------------------

PS1:

Pre info a porovnanie:

Rezim D - automat sa snazi jazdit na spotrebu, preraduje priliz rychlo a pri rel. nizkym otackach ~ 1400, niekedy aj menej, motor sa casto trapi. Na rovine to mozno az tak nevadi ale pri miernom sklone uz to poznat. Tu by mali inzinieri urobit zmenu firmveru a radit ~ okolo 2000 ot.

Rezim S - opak D, radi az pri 3200-3400ot, motor reve ako pavian, na co je toto dobre? Opat inzinieri udelali chybu a S rezim by mal radit ~ 2500-2800 max.

- toto Vam pri kupe nepovedia a pri skusobnej jazde som to akosi prehliadol.

 

Ak sa zapne tempomat (v nasom pripade adaptivny), tak mam pocit, ze je jedno ci je D alebo S rezim.

Auto si radi ako by bolo v D rezime a teda pri rel. nizkych otackach ako v D.

Az ked sa vypne tempomat a mate S rezim, tak si preradi stupen aky mu "pasuje" k aktualnym otackam.

 

PS2:

Toto je uz nas druhy problem s F3 DSG.

Prvy problem nastal ~ po 3 mesiacoch. Auto po vypnuti motora a zaradeni polohy P vypisovalo chybu, ze nemate zaradenu polohu P a nedalo sa zamknut.

Ano, ak nemate zaradenu polohu P auto nezamknete, hoci mate zatiahnutu aj rucnu brzdu.

V servise vymenili riadiacu jednotku DSG (malo by to byt nieco co je hned pod DSG pakou).

Po vymene to prestalo aspon zatial ale LEDky, ktore podsvecuju pismena zaradenej polohy paky akosi jemne preblikuju.

Uz si nepamatam ci povodne svietili stabilne.

 

Dufam, ze som neodradil potencialnych kupcov DSG.

Inak, ked to vsetko funguje je s tym radost jazdit.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Ahoj, skripanie pri podradeni som si nevsimol v ziadnom rezime.

 

Co sa tyka popisu radenia, je to presne tak ako si pisal, v rezime D a minimalnom zrychlovani preraduje pri 1500-1600 otackach a nasledne otacky klesnu niekde k 1300. Neprijemne je to hlavne na 6-7 stupni a miernom stupani

Rezim S je pre mna nepouzitelny na beznu jazdu, drzi vysoke otacky a huci to. Pri zapnutom tempomate sa chova ako rezim D.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky u mne, když jsem použil "S" se při odřazování žáden hluk, nebo skřípání neobjevilo.

Režim "S" u DSG nepoužívám, je to, jak mi říkali při prodeji spotřebu zvyšující a hlučné.

Při rychlém přidání plynu na režim "D" si DSG odřadí o dva až tři stupně a zrychlení je veliké. Při rychlém přidání plynu se přeřazuje v 3500 až 4000 otáčkách.

U režimu "S" jsem zatím nezkoušel zrychlení za obyčejných situací při předjíždění. Pouze ukázkozkový rozjezd a to je opravdu kravál spojený s vysokou spotřebou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dakujem za komenty.

Ano pri S-ku to naozaj reve ale obcas v kopcoch a pod. to nie je zle a aspon to trosku pomoze motoru.

Pri tych nizkych otackach a "vysokom" prevodovom stupni mam pocit, ze motor ide vykapat.

 

Tie zvlastne zvuky v S rezime sa u nas objavili vlastne az potom co som ho viackrat pouzil. Pouzivam ho po zahriati motora niekdy aj pri rozbiehani.

Ked to zacne revat, tak to prepnem do D.

 

Mozno je to nejaka rezonancna frekvencia, cez ktoru prechadza a nejaky diel v spojke/prevodovke sa takto prejavi.

 

Ak je to softverova chyba v S-ku, ktora napr. nespravnym casovanim poskodzuje nejaky mechanicky diel,

tak nebude mozne dokazat vyrobcovi, ze maju chybu.

 

Asi treba na S rezim zabudnut a najlepsie keby ho tam nedaval ani vyrobca.

Cakal som, ze mi v servise povedia, ze S rezim sa vlastne ani nema pouzivat.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...