Přejít na obsah

A o tomhle víte?


P2M

Doporučené příspěvky

Svetelne senzory jsou: Sun Intensity Sensor Left, Sun Intensity Sensor Right (oba pod celnimn sklem v jednom pouzdre) a Inner Lighting Sensor. Ten vnitrni je podle tebe kde? A proc by mel teplomer prusvitnou lesklou krytku?

 

Jiste to ale nevim. Ze jsi to ty, tak to dnes zkusim pres diagnostiku rozlousknout. :kol-28:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já to taky zkoušel, konkrétně přes diagnostickej režim climatroniku, tušim že kanál 1-0 (prostě nějaká vnitřní teplota). Na tu průsvitnou krytku jsem párkrát dejchnul a zobrazovaná teplota hned letěla nahoru, takže jestli je tam světelnej senzor, tak má v sobě (nebo hodně blízko) i teplotní čidlo :kol-28: . A v dílenský příručce k topení je ta krytka taky označená jako "Snímač teploty v prostoru pro cestující".

 

Když si teda zobrazíš kód 23-0 a zakrejváš tu průsvitnou krytku, mění se zbrazovaný údaj? Jestli ne, tak v autě Inner Light Sensor ani nemusí bejt nainstalovanej..

Já si myslim, že ne všechno, co ŘJ climatronicu umí (a co je vypsaný v seznamu diagnostických kódů), ve skutečnosti používá..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak super, aspoň mam potvrzeno že to neni jen moje domněnka  :kol-47:

 

A ještě ohledně toho senzoru osvětlení v budíkách, jak píše zelo7, to se týká jen faceliftu ne? Nebo ho tam má i předFL? Nevšim jsem si, že by podsvětlení budíků reagovalo na něco jinýho než na nastavovací kolečko..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty jo, tak to je to tlumení asi tak nenápadý, že jsem si toho nikdy nevšiml  :kol-44: (MaxiDot mam). Vim jen že se ztlumí při zapnutí světel.. Musim se na to soustředit až budu vjíždět do tunelu, ale tam zas nevim, jak to poznám, protože mi senzor rozsvítí světla a maxidot stejně pohasne :D

Editováno: , autor: Sharky487
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak pozor. Kdyz manualne zapnu svetla, tak se mi MaxiDOT neztlumi. Kdyz potom ale vjedu do tunelu (svetla porad manualne zapnuta, ne v poloze AUTO), tak se MaxiDOT teprve ztlumi a po vyjeti z tunelu se opet rozzari (svetla stale manualne zapnuta). Takze bud je senzor primo v budikach, nebo to bere ze senzoru na celnim skle, ale ma vlastni logiku (neridi se jen podle zapnutych/vypnutych svetel).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem se asi spletl pro změnu já.. :kol-32:  Asi by se to dalo snadno ověřit, auto by stálo venku za světla s rozsvícenýma světlama a někdo další by zastínil světelnej senzor na skle, buď by se maxidot ztlumil, nebo ne. Když mě tu nikdo nepředběhne, o víkendu to zkusim.

 

Jestli je ale přímo v budíkách, pak by mě zajímalo kde, protože budíky jsou z větší části neprůhledný a senzor musí mít nějakej průzor..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stacilo by zkusit zajet do tunelu s autem s MaxiDOTem. :D Tak to pak zkus a dej vedet. :kol-47:

 

Podle me je ten senzor urcite v budikach. Pokud vyjedu z tunelu, tak ten MaxiDOT chvili skoro vubec nejde precist. To by u aut bez senzoru nemohlo byt takto pohasle neustale se zapnutyma svetlama...

Editováno: , autor: LucasCZE
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, všechny budíky do O2 face mají foto tranzistor. Stačí se podívat světlem (třeba z mobilu) na levý číselník (otáčkoměr) a na daném číselníku uvidíte kolečko (pouští světlo na fototranzistor).

Slouží jen na jemnou korekci podsvitu při rozsvícených světlech. Nejlépe to poznáte na VW třeba na Golf 6. Tam budíky mají podsvícení permanentně spuštěné (i když jsou světla vypnuté) a často se mění podsvícení při změně intenzity externího světla.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stacilo by zkusit zajet do tunelu s autem s MaxiDOTem. :D Tak to pak zkus a dej vedet. :kol-47:

 

Právě že tunel by nevyloučil ten světelnej senzor na skle, protože se setmí najednou v autě i nad čelnim sklem..

Ještě mě napadlo posvítit na budíky ve tmě baterkou, pak by se to dalo poznat hned..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...