Přejít na obsah

Núdzový režim pri akcelerácií a brzdení


homodel

Doporučené příspěvky

Mám taký problém O2 pre do 1.9TDi 77kw BLS ... padá mi to do núdzového režimu (svieti ESP a bliká žhavenie) najprv to robilo raz za mesiac ale dnes sa to počas cesty stalo 5x hlavne pri rozbiehaní alebo sa to stáva po vypnutí tempomatu ... Po vypnutí a naštartovaní problém zmizne no dnes ostalo svietiť už aj kontrolka motora s chybou P0726 ... Problém so štartovaním nebol až doteraz občas treba dlhšie držať zapaľovanie kým auto naskočí ... Volnobežná spotreba bola 0.6l/h momentálne to skáče od 0.6 po 0.8 môže byť na vine vadný snímač kľuky? 

Editováno: , autor: homodel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Takže riešenie problému ak by niekto potreboval ... po pripojení na VCDS bola chyba P0322 Snímač otáčok motora G28 - žiadny signál - sporadická .... skontroloval som celý káblový zväzok od RJ až po samotný snímač vizuálne nevyzeral byť nijak opotrebený ani poškodený, po odpojení samotného konektora snímača bola značne opotrebená izolácia na 2 z 3 vodičov keďže som už mal konektor von a mal som nový snímač rozhodol som sa ho vymeniť ... chyba bola pravdepodobne v tých porušených kábloch ktoré sa náhodne o seba dotýkali odizolovanými časťami ... Na vybratie toho snímača nebola potrebná demontáž chladiča oleja (demontoval som len saharu aby bolo viac priestoru pred senzorom), min 15cm dlhý 4mm imbus s guľatou hlavou a senzor sa dá dostať von (zaberie to viac času ale netreba nič extra demontovať), montáž v opačnom poradí (pozor pri odpájaní konektora snímača plasty bývajú dosť skrehnuté mne sa ho podarilo zlomiť a musel som ho napevno zalepiť pri montáži späť) ... zmazať chybu a bolo .... zatiaľ 1500km a ani známka po pôvodnej chybe

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...