Přejít na obsah

Nefunkční podsvícení budíků


zdendys

Doporučené příspěvky

Zdravím, nemáte někdo zkušenosti s rozděláváním palubovky a tachometru u Fabie 1,4/50kW/r.v.2000. Asi před půl rokem mi přestalo svítit podsvícení tachometru, ale jenom částečně. Do údaje 60km/h to svítí, dál je tma. V servisu se na to dívali jasnýma očima - prasklá žárovka. Prý je nutno vyměnit celou palubku za 8000,-. Tak jsem se otočil na patě a s takovými "odborníky" nechci fuck nic mít.

Pokud to bude LEDkama, tak samozřejmě vyměním sám.

Prosím o jakékoliv rady, náměty, zkušenosti.

Díky !

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

sou tam LEDky, musus si to promerit, budiky se vyndavaj snadno.Musis tahem k sobe vyndat plast mezi volatem a budikama a potom povolis 2x sroubek bubiky vytahnes .jo a vzadu jsou 2 konektory jeden zelenej a cernej. neni s tim vubec zadna prace,potom.doma vklidu rozeberes zmeris jo a kdyz budes mit budiky venku tak NESTARTUJ A NEDAVEJ KLIC DO ZAPALOVANI !!!!!!!!!!!! jinak budes muset na VAG smazat zavadu !!!!

Editováno: , autor: mr.pecoun
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, nemáte někdo zkušenosti s rozděláváním palubovky a tachometru u Fabie 1,4/50kW/r.v.2000. Asi před půl rokem mi přestalo svítit podsvícení tachometru, ale jenom částečně. Do údaje 60km/h to svítí, dál je tma. V servisu se na to dívali jasnýma očima - prasklá žárovka. Prý je nutno vyměnit celou palubku za 8000,-. Tak jsem se otočil na patě a s takovými "odborníky" nechci fuck nic mít.

Pokud to bude LEDkama, tak samozřejmě vyměním sám.

Prosím o jakékoliv rady, náměty, zkušenosti.

Díky !

Čus četl jsem o tvym problemu, muže to být problém v Ledce, nějakym odporu, prokovu atd.Kdyby sis nevěděl rady za 500opravim se zárukou... Mužu i změnit podsvícení na jinou barvu, nebo jestli nechceš rovnou budíky s maxidotem záleží na Tobě info na mailu: facelift156@centrum.cz čus

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdaregz a díky za nabídku.

Spravit nebude až zas takovej problém, protože výroba, osazování a testování tišťáků mě živí.

Spíš bych měl dotaz k té demontáži. Můj tata chtěl být aktivní, tak to dnes ráno rozdělal, zatímco jsem dřel v práci. Narazil prej na problém, že mezi tišťákem je ještě ten papír nebo papundekl s potiskem budíků a ručičky jsou skrz.

Jak z toho vydolovat jenom ten plošný spoj ?

Nebude problém potom se složením?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdaregz a díky za nabídku.

Spravit nebude až zas takovej problém, protože výroba, osazování a testování tišťáků mě živí.

Spíš bych měl dotaz k té demontáži. Můj tata chtěl být aktivní, tak to dnes ráno rozdělal, zatímco jsem dřel v práci. Narazil prej na problém, že mezi tišťákem je ještě ten papír nebo papundekl s potiskem budíků a ručičky jsou skrz.

Jak z toho vydolovat jenom ten plošný spoj ?

Nebude problém potom se složením?

sundat ručičky (jakoby vyšroubovat proti směru), označ si tečkou jejich polohu pro opětovnou montáž, pak sundáš folii se symboly a stupnicemi a budeš mít v ruce tišťák s bílým plastem - clonítkem, ten je v tišťáku nasvaknutý a drží ho taky plechy okolo displejů, ty musíš odehnout. -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Ahoj lidi, tak jsem se k tomu konečně dostal. Hledal jsem skoro 3 hodiny. Měřil měřákem s jehlama a nakonec NAŠEL !!! lol

Na nejméně očekávaném místě pod papírovou samolepkou na horní straně tišťáku byla přerušená cesta. Ale nebylo nic vidět. Musel jsem jet jehlama po dráze po půl centimetru z obou stran, než na to došel.

Před chvílí jsem to dal do auta a všechno jede jak má.

Tuto závadu hledat nepřeju nikomu z vás.

Nezbylo nic než to proletovat testovací body pracně drátkem pod tím stínítkem, protože napojení nepřipadalo v úvahu. Byla to ta nejtenší cesta, tipoval bych tak 0,2mm. Okolo vedly další takový nitě, tak jsem nechtěl riskovat.

Zdravím servis Boskovice a nechávám jim zahrát v rádiu :smich:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, nemáte někdo zkušenosti s rozděláváním palubovky a tachometru u Fabie 1,4/50kW/r.v.2000. Asi před půl rokem mi přestalo svítit podsvícení tachometru, ale jenom částečně. Do údaje 60km/h to svítí, dál je tma. V servisu se na to dívali jasnýma očima - prasklá žárovka. Prý je nutno vyměnit celou palubku za 8000,-. Tak jsem se otočil na patě a s takovými "odborníky" nechci  fuck nic mít.

Pokud to bude LEDkama, tak samozřejmě vyměním sám.

Prosím o jakékoliv rady, náměty, zkušenosti.

Díky !

Čus četl jsem o tvym problemu, muže to být problém v Ledce, nějakym odporu, prokovu atd.Kdyby sis nevěděl rady za 500opravim se zárukou... Mužu i změnit podsvícení na jinou barvu, nebo jestli nechceš rovnou budíky s maxidotem záleží na Tobě info na mailu: facelift156@centrum.cz čus

kamo ked tak Bazar tu mame....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 let později...

Zdravím všechny, koupil jsem Fabii I,r.v. 2000 a z podsvícení tachometru mi svítí jen asi první dioda vlevo a ostatní v tachometru nic. Nevíte co s tím? Může být závada v konektorech budíků a nebo jsou diody kaput? Budíky jsou původní, podsvícení také, ostatní diody (otáčkoměr a další) normálně svítí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 let později...

Ahoj, dokázal by mi  prosím někdo poradit. Na mojí Fábii I. přestalo svítit podsvícení budíků, podsvícení ovladačů ventilace a čudlík ovladající sklon světel pokud se nepletu svítil dříve taky :D U těch budíků je to ale takové podivné. Né, že by totiž přestaly svítit úplně, jakoby jely v nějakém nouzovém režimu, kdy to svítí na nějaký velice nízký podsvit a nereaguje to na žádnou regulaci intenzity podsvitu a je to ve tmě extrémně nekomfortní pro oči. Později viz. video jsem přišel na to, že se tak děje jen když je otočené zapalování nebo nastartované. Když vypnu motor a klíček je v poloze 0, tak budíky svítí, jak mají. Při otevření dveří to dokonce občas tak problikne, jak sem taky zachytil na videu. Jakmile pootočím do další polohy nebo nastartuju, zase zhasnou... Děkuji moc za rady.

IMG_9985.jpeg

Editováno: , autor: 8steve
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...
V 23. 8. 2022 na 18:04, 8steve napsal:

Ahoj, dokázal by mi  prosím někdo poradit. Na mojí Fábii I. přestalo svítit podsvícení budíků, podsvícení ovladačů ventilace a čudlík ovladající sklon světel pokud se nepletu svítil dříve taky :D U těch budíků je to ale takové podivné. Né, že by totiž přestaly svítit úplně, jakoby jely v nějakém nouzovém režimu, kdy to svítí na nějaký velice nízký podsvit a nereaguje to na žádnou regulaci intenzity podsvitu a je to ve tmě extrémně nekomfortní pro oči. Později viz. video jsem přišel na to, že se tak děje jen když je otočené zapalování nebo nastartované. Když vypnu motor a klíček je v poloze 0, tak budíky svítí, jak mají. Při otevření dveří to dokonce občas tak problikne, jak sem taky zachytil na videu. Jakmile pootočím do další polohy nebo nastartuju, zase zhasnou... Děkuji moc za rady.

IMG_9985.jpeg

 

Ahoj, mám nyní ten samý problém. Vyřešil jsi to nějak? Pokud ano, prosimtě jak. Děkuji.:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...

Ahoj, rád bych se zeptal jestli tu není nějaký šikovný člověk z Prahy, který by dokázal opravit nefunkční podsvícení budíků na Fabii 1. Když auto stojí dlouho na slunci a je tzv prohřáté, budíky svítí, v podstatě se jedná pouze o letní měsíce (vypozorováno). Jakmile se ochladí, budíky přestanou svítit. Pravděpodobně bude stačit prohřát spoje, samotnému se mi do toho pouštět nechce, nejsem v problematice aut zrovna kovaný. Případně kdyby někdo dokázal dát tip, kde opravit, budu rád. Díky Radek, Praha Uhříněves. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...