Přejít na obsah

Slabý výkon


David22346

Doporučené příspěvky

Zdravim, mám problém a neviem si už rady.

 

Kúpil som Octaviu 2 pred FL, 1.9 77kw, 4x4.

 

Menené turbo repas už keď som auto kúpil.

Keď menili turbo tak nedali srobu do EGR na sacom potrubí. A auto tak dlho jazdilo a nemalo žiadny výkon, bolo v nudzovom režime ešte pred kúpou.

Potom som zaslepil EGR ventil aj na saní aj na výfukových vyvodoch a vymazané z riadiacej jednotky (system EGR). Pretesnene vstreky, všetky gumičky a čistené len povrchovo čo bolo na vstrekoch z vonku (trochu karbonizovane). Výmene tesnenie na sacom potrubí. Rozchodena regulácia na turbe bola zadreta, nechodí úplne ako má ale úlohu to splnuje. A výmene všetky filtre a olej. Posledný zadný tlmič bol už hrdzavý a fucal, tak som ho zatiaľ dal preč a je tam zatiaľ rúra s koncovkou.

A vec je tá že som šiel na cipovanie u osvedčeného tunera a nahral mi softvér na 108kw. Auto šlo celkom pekne ale nemalo taky výkon ako má mať ešte pred čipom po všetkej oprave nemalo ani výkon na 70kw. Povedal mi že je problém možno aj vo vstrekoch že by boli na repas, že by ich bolo treba zmerať alebo je problém v palivovej sustave možno sací kôš upchatý. A že niekde strácam tlak turba. Nemal veľmi čas tak mi nepozrel ostatné hodnoty aký má ten motor chod. Čiže neviem v čom je problém. Hadice som pozrel niekde mi unikal vzduch ale to je vyriešené. Ale ozyva sa mi stále zvuk fucania ako by niekde unikal tlak, vychádza to zo strany výfukovéj strany turba ako keby nad ním, tam kde sú podtlakove hadice. Všetky hadice vyskúšané sú dobré. Ale stále niekde unikal tlak a turbo je dosť hlasné a nemyslím si že je to kôli výfuku lebo je to až príliš hlasné a vychádza to z motora priamo ako sa turbo roztočí pri štarte a podobne, pred tým to tak nebolo. A ešte k tomu to nemá poriadny výkon ide to lepšie ale asi tak na 30/20% stále tomu motoru chýba.

Čím to môže byť strata výkonu, sicanie z neznámeho miesta ? 😂 Neviem si s tým rady

 

Editováno: , autor: David22346
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...