Přejít na obsah

Bliká žlutá kontrolka auta s klíčkem


Zaajdaa

Doporučené příspěvky

Ahoj pánové, uměl by mi někdo poradit co znamená žlutá kontrolka auta s klíčkem? Je nad kontrolkou rozsvícených světel. Už několikrát se mi stalo že jsem chtěl nastartovat, kontrolka blikala už před startováním, a po naskočení motoru hned zas motor chcípnul. Otočil jsem znova klíčkem do nuly a zastartoval a všechno OK. Dělá to jen někdy, ale nevím proč. Mám podezření na něco kolem imobiliseru, ale nevím to jistě. Díky za každou odpověď -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Ja kdyz jsem jednou spechal - necekal jsem a hned strcil a otocil klickem - docela velky spech a taky se nestacil deaktivovat immo a motor chcip :)

Editováno: , autor: Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No a ja sem dneska byl na diagnostice a rikam ze mam tenhle problem a oni ze sou spatne nakodovany klicky, ze mam prijit s obema klickama a ze mi je znovu nakodujou za petikilo a ze to bude v poradku. Rikam a jak to je s tim ctenim toho kodu, ze jestli neni neco s tou civkou ve spinacce a borec prej ze v budicich je ridici jednotka ktera to snima na dalku. Tak sem jen tak jako ucho zkusil zatlacit volant bliz k palubce a nepomohlo to.... co s tim ted? sem objednanej na ctvrtek rano na prekodovani klicku... tak abych kdyztak usetril :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2 Tomin: jestli se čip klíče snímá na dálku tak sežeru posranou metlu.

nevím jestli ti tím chtěl říct, ale jestli jsou tam tak moudří všichni tak bych šel do jinýho servisu.

V budících je ř.j. imobilizéru, od tama vede vedení (2 dráty) do čtetcí civky co je na spínací skřínce, já bych typl špatný kontakt na té cívce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já už sem to vyřešil. Dneska sem to rozebral a na spínací skřínce je čtení kodu z cívky a na tom je konektor se 2 drátkama. No a ten sem měl hodně volnej. Prakticky sem ho vytáhnul, jako by tam nebyla žádná aretace. Tak jsem lehce přihnul kontakty a pro jistou jsem to přetáh izolačkou. No a maká to. Zkoušel jsem i zapnout klíček po vytažení konektoru a dělá to přesně jak jsem to popisoval víš.

To Tomin : No já si neumim představit, jak to budou přeprogramovávat, když je to jen takový mrňavá cívečka v klíčku :blbec: No ale snad vědí co dělají....

To zabiak: No takhle mi to dělalo tejden a myslel jsem že se z toho zbláznim. Opravený to bylo za chvíli a je klid

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Tomin : No já si neumim představit, jak to budou přeprogramovávat, když je to jen takový mrňavá cívečka v klíčku :blbec: No ale snad vědí co dělají....

No ja se to radsi pokusim nejak dovrtat rano nez abych platil za neco takovyho.... asi zkusim teorii kontaktu s volnyma konektorama B)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já už sem to vyřešil. Dneska sem to rozebral a na spínací skřínce je čtení kodu z cívky a na tom je konektor se 2 drátkama. No a ten sem měl hodně volnej. Prakticky sem ho vytáhnul, jako by tam nebyla žádná aretace. Tak jsem lehce přihnul kontakty a pro jistou jsem to přetáh izolačkou. No a maká to. Zkoušel jsem i zapnout klíček po vytažení konektoru a dělá to přesně jak jsem to popisoval víš.

To Tomin : No já si neumim představit, jak to budou přeprogramovávat, když je to jen takový mrňavá cívečka v klíčku :blbec: No ale snad vědí co dělají....

To zabiak: No takhle mi to dělalo tejden a myslel jsem že se z toho zbláznim. Opravený to bylo za chvíli a je klid

No neměl jsem pravdu? ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to mám taky, ale nějak to neřeším. Vždycky klíček vyndám a strčím znova dokud to nepřestane blikat. Někdy stačí jen s klíčkem pootočit zpět a pak to naskočí

Me to delalo taky.Zajel jsem do servisu,tam dali novy kabel od snimaci skrinky k imobilizeru a je vse v pohode:-)Oprava material+prace cca 800,-kc.Ted jsem uz pul roku v klidu:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 13 let později...

Zdravím, teď řeším stejný problém s Octavií 1.6 i 74 kW. rv. 1998

Také jsem sundal obložení volantu a koukal jsem na již zmíněné dráty k cívce, ovšem dráty i s konektorem drží pevně. Dálkové odemykání nemám. Kontrolka po otočení klíčkem neustále bliká... Auto nastartuje a hned poté chcípne... Za každou radu nebo poznámku budu velice vděčný. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...