Přejít na obsah

Bezdrátové nabíjení telefonu O4


Doporučené příspěvky

Já bych samozřejmě taky uvítal vyšší dobíjecí výkon origo nabíječky, ostatne je to její primární účel, ale toho se nedočkáme. Jen jsem nabízel alternativu lidem, co třeba vahaj jestli v ceníku zaškrtnout bezdrátové nabíjení nebo ne. Já po dnešní zkušenosti říkám ne, ale v autě už ho mám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jop, nezapomínat na to, že USBčka jsou napájené pořád, tudíž bych tam fakt nějakou noname bezdrátovou nabíječku zapojenou stále nenechával.

 

A ono ničemí baterky bezdrátovým nabíjením se člověk nevyhne ani s větráním a vyšším výkonem. Bezdrátové nabíjení má už zákonitě nižší účinnost, tím pádem je generováno více tepla a teplo pro baterku je špatné. Pokud má navíc člověk ještě telefon v obalu, tak to větrání bude zase méně účinnější. Pomůže to, rozhodně mnohem lepší než bez větrání a ta degradace bude výrazně menší, ale stejně se bezdrátovému nabíjení vyhýbám jako čert kříži a nabíjím výhradně kabelem.

Editováno: , autor: xmenadis
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

12 hours ago, xmenadis said:

Jop, nezapomínat na to, že USBčka jsou napájené pořád, tudíž bych tam fakt nějakou noname bezdrátovou nabíječku zapojenou stále nenechával.

 

A ono ničemí baterky bezdrátovým nabíjením se člověk nevyhne ani s větráním a vyšším výkonem. Bezdrátové nabíjení má už zákonitě nižší účinnost, tím pádem je generováno více tepla a teplo pro baterku je špatné. Pokud má navíc člověk ještě telefon v obalu, tak to větrání bude zase méně účinnější. Pomůže to, rozhodně mnohem lepší než bez větrání a ta degradace bude výrazně menší, ale stejně se bezdrátovému nabíjení vyhýbám jako čert kříži a nabíjím výhradně kabelem.

 

Istá degradácia bezdrôtovým nabíjaím tam určite je, ale od doby, kedy Samsung prvýkrát predstavil bezdrôtové nabíjanie nabíjam len takto a stále len originál Samsung nabíjačkou.
Mobil som mal stále okolo 2r a nepozoroval som nikdy zníženú výdrž baterky.

S7, S8, Note10, Note20 Ultra, Aktuálne S23 Ultra

Predposledný telefón - Note 20 Ultra som mal 3r a baterka bola super, stále nabíjaná len bezdrôtovo, avšak pár mesiacov v O4 ju prehrievaním zničilo.

TLDR; bezdrôtové nabíjanie je úplne v pohode, ale na vhodnej nabíjačke, v dnešnej dobe už aj s aktívnym chladením (Samsung napríklad).

 

Čakám a predpokladám, že si budeme vedieť retrofitnúť bezdrôtové nabíjanie z O4 FL, ale najprv chcem počkať, až to niekto spraví.

Takisto by som bol rád aj za tie 2x45W USB-C vpredu (namiesto existujúcich 15W)

Editováno: , autor: NemesiSK
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...