Přejít na obsah

Problém s brzdami - brždění/rozjezd


PatrikU

Doporučené příspěvky

Ahoj všem, moc prosím o radu, ohledně brzd u Olll 1.4. TSI 110kw CZDA. Při dobržďování, když povolím brzdový pedál, auto stále pocitově brzdí, kolem 10km/h se po povolení brzdy auto pomalu samo zabrzdí. Následně při rozjezdu, nebo při povolení brzdy když stojím lehce z kopce, je slyšet vrzání jak se odlepují brzdy a auto se pomalu začíná rozjíždět. Při klasickém rozjezdu s plynem je to stejná situace, auto se začne "kroutit" jak se brzdy odlepují a následně se rozjedu. Čím větší intenzita brždění například v koloně, tím horší je následný rozjezd. Nedávno mi to samo začalo brzdit při 150km/h o cca 10Km/h dolů, a hned se brzdy zase odlepily. Takto asi 3x během jízdy. od té doby už ne, ale co se týče toho dobržďování v běžném provozu, popřípadě rozjezdy, jsou tam stále... Auto samozřejmě v servise, na brzdách nic, sundané prý i brzdiče, a píst se klasicky vrací... prý né úplně rychle a celý ale kolo to neblokuje. Při delším brzdění, auto nemá žádné kolo teplé, při zkoušce rukou u zvednutého auta také nic. Pocitově mi ale přijde, že když brzdím až na nulu, auto se vyloženě nakloní na jednu stranu. S volantem to nic nedělá, nikam se to nestočí atd. Najeto 128tis, rv. 01/2016 brzdovka měněna při garanční prohlídce v cca 60tis. Servis na nic nepřišel. Nějaké nápady prosím? Děkuji všem za radu

Editováno: , autor: PatrikU
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 24. 10. 2023 na 8:25, Marek 153 napsal:

Ahoj, máme stejný problém na stejném autě. Samo to zabrzdilo jen za deště co? Tady to pán prý vyřešil novým ABS blokem... 

Kdyby jsi na něco přišel, dej vědět.

Tak zatím mám z dalšího servisu indicii, že toto měli u dalších třech Olll se stejným motorem a všude to byla jednotka ABS. Vzhledem k ceně dílu, se mi to ale nechce měnit jen tak pokus omyl

V 24. 10. 2023 na 8:25, Marek 153 napsal:

Ahoj, máme stejný problém na stejném autě. Samo to zabrzdilo jen za deště co? Tady to pán prý vyřešil novým ABS blokem... 

Kdyby jsi na něco přišel, dej vědět.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, tak u mě je problém asi vyřešen. Trochu jsem pojezdil po louce, abych tu jednotku pořádně procvičil. Né jen ABS - to jsem zkoušel jako první a potom to dál brzdilo. Teď jsem to dostal asi do všech režimů, aby se v té jednotce aktivovalo i čerpadlo a všechny ventilky (zatáčet smykem, hrabat, hrabat v zatáčce, brzdit v zatáčce). Takhle jsem jezdil tak 5 minut a od té doby to vypadá OK.

 

Nezůstává brzdný efekt po dobu 1-3s po zvednutí brzdného pedálu

Zmizelo samovolné brždění za deště

 

Už jsou to asi 4 dny co jsem to procvičil a od té doby vše funguje jak má, takže si myslím, že je to vyřešeno. Asi byl nějaký přilepený/zatuhlý ventil v ABS jednotce.

 

Určitě bych tohle vyzkoušel před tím, než bych si nechal vyměnit ABS jednotku za 30 tis.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teď jsem to zkusil v halové garáži (hladká a dnes mokrá podlaha) brzdy z 60km/h na doraz, ABS samozřejmě jelo na plné pecky a na pár minut klid… zkusim to co ty… 

 

díky moc a držím palce ať to vydrží

Editováno: , autor: PatrikU
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Tak problém se po čase vrátil (pomalé odbrždění + brždění za deště). To procvičení abs jednotky funguje jen tak na 1-2 měsíce. Ještě jsem nenechal vyměnit brzdovku, ale udělám to co nejdřív a pak to znovu procvičím a budu sledovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...