Přejít na obsah

Má někdo DSG??


cosby

Doporučené příspěvky

No právě uvažuji,či manuál či DSG.Bohužel budu muset koupit ojetinu,nějakou 05 a jak jsem se díval,tak za 440 se dá Eleganc s DSG pořídit

já bych už asi obecně řešila poloautomatickou převodovku jako je Tiptronik nebo prave DSG, takže se přikláním k tomu co je snažší a desingově hezčí :) když budeš mít chuť si řadit manuálně tak u DSG ni problema - tohle se mi na tom libi :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam 77kw DSG 5/2006 najeto 18tis zatim zadnej problem ale chtelo by to 2.0TDi je to slaby hlavne v kopcich jinak co se tyce prevodovky tak drive sem mel A4 2.5TDi quattro tiptronic ale tadle prevodovka je uplne neco jineho. Zadny cukani nebo trhani pri razeni a kdyz das prudce plnej tak podradi okamzite treba i o 3 kvalty. ale motor se mi zda dost hlucnej mozna je to jen tim ze se vlivem maleho vykonu dost vytaci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

77 se dá dobře načipovat.

No zatím jsem se doslechl a vypátral toto.Převodovka má dvě spojky a sama si "přichystává podle režimu jízdy jednu rychlost dopředu",co ale může být někdy nemilé.Jedete po rovině,rozjíždíte se,ona řadí 1-2-3-4,nachystá si 5,ale přijde zatáčka a ona místo aby podřadila,dá 5 a pak prý to docela trvá než to napraví.Toto jsem jenom slyšel,nemůžu posoudit.

taky je docela drahý servis po 60.000km,kde je předepsána výměna oleje+filtru.Olej a filtr zle zakoupit pouze ve Škodovce a procedůra vyjde na 5-6000,-kč.Chtělo by to sehnat přesnou specifikaci oleje,a´t se nemusí kupovat u Škoda auto.

Jinak co jsem slyšel a měl možnost pozorovat a porovnat ohledně hlučnosti motorů tak jsem opravdu sklamán.OII je dost hlučná,ty PD motory ji nějak nesvědčí a říkalo to už i více lidí.Byl jsem zklamán hlučnosti PD motorů u Supa,když jsem přesedlal z 2,5 TDi do 1,9 PD,ale zklidnil jsem se,když jsem sedl do OII.V Supu je o dost tišší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No říkám benzín - a že odsuzuju Fsi technologii je něco jiného než benzín existují i jiné benzínové motory - Lexus atd....Jinak porovnávám 1.6 z 2.0 Fsi - to pak jede. Neporovnávám můj BLR 2.0 Fsi z 2.0 Tdi PD. Tam řeším to, že koupit do OII 1.6 Fsi nebo Mpi je spíš pro dědu, aby s tím jezdil po hřbitovech. Ten hluk je daň u nafty, která je zase něčím vykoupená. Já neřešil při koupi zda technologii Fsi nebo Tdi PD, ale zda benzín nebo naftu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

prosím zkušennosti

Pro generalniho montera :

- tady na http://forum.skodahome.cz/index.php?showtopic=12431 je zalozeny thread o DSG, kde piseme zkusenosti my, kteri ji vlastnime, jinak TI rad zodpovim cokoliv dalsiho, mam na ni najeto cca 40 kkm, jak mesto, tak velke dalky

- je to nesmirne vynikajici vec, spickovy komfort automatickeho razeni, spotreba nizsi nez u klasickeho razeni ci HDM (kazdy, kdo vi o co jde, nebude o tom diskutovat) - neplette si s HDM, vysoka rychlost razeni, a samozrejme popiram hloupe myty o nejakych prodlevach pri napr. prodrazeni o 2 rychlosti naraz (bezne pouzivam), v podstate bezudrzbova (pominu-li interval 60 kkm pro servis), negativum - vysoka cena porizeni

- take o ni bylo napsana spousta na www.auto.cz foru, sracky na Autorevue moc nedoporucuji, tam se o ni hlavne vyjadruji Ti, kteri "...Jedna pani povidala..."

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

prosím zkušennosti

...jen se nám to na chvíli zaseklo, tak se musela vyvinout trochen síla, aby se ta převodovka rozchodila... B)

...já bych už asi obecně řešila poloautomatickou převodovku jako je Tiptronik nebo prave DSG, takže se přikláním k tomu co je snažší a desingově hezčí ...

éééé - co že se Ti zaseklo :D

Jses si jista, ze zcela vis, o cem tady pises ?

Co ze si jako "...musela vyvinout trochen síla, aby se ta převodovka rozchodila ...".

Myslím, že by jsi si měla hlavně vyndat ruku z nočníku ;)

A co toto "...poloautomatickou převodovku jako je Tiptronik nebo prave DSG..." ? ;)

Věz, že DSG je plněautomatická (automatická převodovka) na 2spojkovem elektrohydraulickem principu firmy Borg Warner, a že Tiptronic je jen obchodní název (Audi) pro klasickou HDM (hydrodynamicky menic) převodovku, která je rovněž plnohodnotným "automatem" !

Editováno: , autor: omicron
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahoj cosby. mam ted sluzebni OII combi 2.0tdi s DSG. jelikoz budu mit najeto brzo 30tkm a budu ji muset zase vratit (tzn. bude brzo v bazaru ;) ), tak muzu hodnotit - obecne musim rict, ze na jizdu s automatem si musis zvyknout - v podobnem duchu, jako jsi nekde psal, ze si clovek musi zvyknout na haldex. Ja ocenuju opravdu hodne rychle razeni, coz v kombinaci se vsemi "protiskluzy" s tebe na krizovatce udela v souboji s vytunenym blbeckem zaruceneho viteze ;) Na dalnici sice obcas pouziju "manualni" rezim a to hlavne, kdyz dojizdim predjizdejici se kamiony, tak tam rucne fouknu 5, pak rozjezd, lupnuti na 6 a zpatky zaklapnuti paky do D. nedelam to ani tak z duvodu "prodlevy" pri podrazeni, ale spis z duvodu plynulosti (kdyz pouze seslapnu vice pedal a automat podradi, tak je to diky silnemu motoru vetsinou silny kopanec dopredu (asi nemam dostatecne citlive vyjezdenou nohu <_< ). rezim sport (S) moc nepouzivam, protoze me to prijde na diesel zbytecne (ve vyssich otackam podle meho subjektivniho nazoru motor ztraci dech). Spotrebu mam pri jizde mezi mesty cca 5,7, na dalnici pri "nepatrne vyssi" ;) rychlosti 7,1, a takova kombinace mesto, mezimesto za 6,7. Kdybys chtel vyzkouset, mel bych byt na morave (fren a okoli) vikend 13,14 leden, tak bychom to mohli poradne projet a ja bych se aspon mrknul konecne na ten stolecek do longa B).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...