Přejít na obsah

Benzín


rjozo

Doporučené příspěvky

  • o 2 měsíce později...

no rozhodol som sa, ze pridam aj ja prispevok:

ad shell:

ak neviete skoro vsetok benzin na SR je zo slovnaftu, ale jedine shell ma nadrze priamo v slovnafte, kde pridavaju aj aditiva, a teda urcite v tescu nemaju taky isty benzin ako na shellke ... a dokonca slovnaft ma kvoli tomu aj ine ceny benzinu pre shell ako pre ostatnych ( samo ze vyssie )

ad 98 okt a znackova benzinka:

na toto je dobry nas stary favo 136 (karburator) z roku 1990 naj. 160 tkm- das neznackovy benzin, nechce sa mu do otacok a klepoce. das znackovy napr. shell, slovnaft vsetko ok. a ked sem tam das 98, tak sa trocha vypali bordel, a ide o volaco (malo) lepsie (ale oplati sa ked natankujes shit, aby sa to premiesalo, inak nie)

takze uz tankujeme len u preverenych cerpaciek :palec2:

PS: ani kazda slovnaft, omv benzinka nemusi byt dobra

PS2: u shellu som nemal problem ( zatial :p )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
no rozhodol som sa, ze pridam aj ja prispevok:

ad shell:

ak neviete skoro vsetok benzin na SR je zo slovnaftu, ale jedine shell ma nadrze priamo v slovnafte, kde pridavaju aj aditiva, a teda urcite v tescu nemaju taky isty benzin ako na shellke ... a dokonca slovnaft ma kvoli tomu aj ine ceny benzinu pre shell ako pre ostatnych ( samo ze vyssie )

ad 98 okt a znackova benzinka:

na toto je dobry nas stary favo 136 (karburator) z roku 1990 naj. 160 tkm- das neznackovy benzin, nechce sa mu do otacok a klepoce. das znackovy napr. shell, slovnaft vsetko ok. a ked sem tam das 98, tak sa trocha vypali bordel, a ide o volaco (malo) lepsie (ale oplati sa ked natankujes shit, aby sa to premiesalo, inak nie)

takze uz tankujeme len u preverenych cerpaciek :palec2:

PS: ani kazda slovnaft, omv benzinka nemusi byt dobra

PS2: u shellu som nemal problem ( zatial :p )

No, vzhledem k tomu, že to Fako 136 má trochu jinou kompresi než Fako 135, tak použití 98 okt. benzínu se směsí 95 ok. benzínu - výsledek "bezolovnatý" Super 96 - ano, na něco takového to auto ze začátku jezdilo. Nebo si už nevzpomínáš?

U nových aut se dokáže ŘJ adaptovat na používaný typ benzínu (pokud je lepší).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám jezdit na N98 (1.4 74kw) jednou jsem vzal za 500kč u JET N95 a už nikdy více autu se vůbec nechtělo do otaček pak chápu proč všude píšou že 74kw fabka do 3tis netáhne pak jsem se vrátil na N98 a pohoda.Ted zkoušim 100oktanů tak jsem zvědav jestli bude znát rozdíl

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já po porovnání mezi mistní neznačkovou pumpou a OMW tankuju u OMW protože za stejné peníze stejnej vysledek,ale u OMW snad lepší benzín..Za 1000kč/35,5lit na OMW najedu např.550km a po natankování nez.benz.za 1000kč/37lit najedu 530-550km,takže se mi zvyší spotřeba tak o 0,5litru.Rozdíl v ceně benzínu je 1kč/litr.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Dělal jsem test do prace natankoval jsem na Slovnaftu za 200,- a pozdeji na Shellce taky za 200,- .Slovnaft levnejsi benzin tím padam ho bylo vic ale Shell dražší benzín ale najel jsem na nej vic než u Slovnaftu a osobně si myslim čím kvalitnější benzin tim lip, žere to min a je to lepši pro vůz. A to že maji benzínky stejny benzín není pravda sice to je od stejného výrobce ale každá benzínka ma svou upravu :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...