Přejít na obsah

Kolik vám to jede


michalkot

Doporučené příspěvky

Ja mám fabiu 1.2 HTP 47 kW mr2004 185/60R14 classic a NIEJE PROBLEM IST 180 km/h

rekord je niekde 190km/h....

stale tankujem EVO-benzin ale ajked neviem ci ten benzin niecomu prispieva :D lebo ajkeby som tam natankoval UNI 91 tak sfúknem kopu ostaných fabii :D:D:D

Mam taky dojem že Juniorky budu chodiť za chvilu 250Km/h

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

teraz troska svetla do merania vmax: vyrobca udava max. rychlost pri najvyssom vykone a zaradeni 5.stupna, co je pri 1.2 6V pri 4000ot/min => 151km/h cize pri 6100 pojde urcite viac, dalo b sa to aj vypocitat, ale nechce sa mi :p

PS prve 40kW mali dlhsi 5. stupen ako 47kW, teda teoreticky mozu dosiahnut vyssiu vmax

PS2 samo ze tacho ukazuje naprd, uz pri 60km/h tach GPS ukazuje 56-57km/h

sväta pravda, vykon mam pri 5000ot. 55kW coz odpoveda vyrobcom stanovenej hodnote 170km/h, v reale tacho ukazuje pri 5000ot. 180km /h tacho.

to ze niekto napise ze tocil HTP 6100 a podobne to je uz povedane pretacanie motora. motor ma silu a tah po maximalnu hodnotu udavanu za touto hodnotou uz straca na sile a krutaku cize ak tam dokaze este zrychlovat tak je to pravdu povediac o stasti a priaznivych poveternostnych podmienkach pre to auto a popripade ze este nie je nalozene, staci aby proti nemu fukol vietor a okamzite spomali lebo na to nema vykon aby prekonal ten odpor prostredia.

p.s.: preto v zivote nie je schopne HTP dosiahnut rychlost 190km/h tak ako ani 1,4 MPI a ani 1,4 16V 55kW, jedine ktory motor moze dosiahnut tuto rychlost je 1,4 16V 74kW 101HP a potom samozrejme 1,9 a 2,0.

jednoducho zacinajuc na vykone 55 HP az 75HP je malo na taku rychlost, tam treba okolo 100HP.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak ja mam 1,4 16v 55kw a jel jsem 210km

jasne a dala by este viac ;):help: uz tolko :feve: ty si pako hlavne ze tacho je do 200 :doh

p.s.: ale inak mas u mna za 1*, dnes som sa este tak nezasmial ako teraz lol spoj sa dohromady s zavodnikmi HTP jazdiacich bezne 200 a tak sa nasmejem jaj az 200 rokov sa dozijem :palec2:

p.s.s.: ale ak sa tu hras na slovicka tak mas pravdu ze si mohol prejst s 1,4 16V 55kW vzdialenost 210km :):p

Editováno: , autor: houmr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak ja mam 1,4 16v 55kw a jel jsem 210km

jasne a dala by este viac ;):help: uz tolko :feve: ty si pako hlavne ze tacho je do 200 :doh

p.s.: ale inak mas u mna za 1*, dnes som sa este tak nezasmial ako teraz lol spoj sa dohromady s zavodnikmi HTP jazdiacich bezne 200 a tak sa nasmejem jaj az 200 rokov sa dozijem :palec2:

p.s.s.: ale ak sa tu hras na slovicka tak mas pravdu ze si mohol prejst s 1,4 16V 55kW vzdialenost 210km :):p

jeziz ja se omlouvam mas pravdu no mam to teprve tyden melo tam bejt 190km moc se omlouvam

a uplne se stydim fuj to je trapas::::::

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...nevím, že to někoho baví hadat se jestli mu HTP jede tolik a tolik....sám ho mám a jsem s autem spokojenej, namontoval jsem tempomat a po dalnici jedim cca 100-120 a v klidu žádnej stres lol podle GPS jsem jel z kopce maximalne 173km/h a na vic to auto nema to vím ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...nevím, že to někoho baví hadat se jestli mu HTP jede tolik a tolik....sám ho mám a jsem s autem spokojenej, namontoval jsem tempomat a po dalnici jedim cca 100-120 a v klidu žádnej stres lol podle GPS jsem jel z kopce maximalne 173km/h a na vic to auto nema to vím ;)

hm, napadlo mi ze GPS rychlost posudzuje ako keby sme isli po rovnej ceste. tzn. pri ceste po naklonenej rovine v skutocnosti ideme vacsou rychlostou ako ukazuje GPS... z toho mi vyplyva ze si mohol ist aj 175 :)

alebo mi uz hrabe pred dovolenkou z prepracovanosti? :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hm, napadlo mi ze GPS rychlost posudzuje ako keby sme isli po rovnej ceste. tzn. pri ceste po naklonenej rovine v skutocnosti ideme vacsou rychlostou ako ukazuje GPS... z toho mi vyplyva ze si mohol ist aj 175 :)

alebo mi uz hrabe pred dovolenkou z prepracovanosti? :feve:

mas pravdu :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak ja mam 1,4 16v 55kw a jel jsem 210km

jasne a dala by este viac ;):help: uz tolko :feve: ty si pako hlavne ze tacho je do 200 :doh

p.s.: ale inak mas u mna za 1*, dnes som sa este tak nezasmial ako teraz lol spoj sa dohromady s zavodnikmi HTP jazdiacich bezne 200 a tak sa nasmejem jaj az 200 rokov sa dozijem :palec2:

p.s.s.: ale ak sa tu hras na slovicka tak mas pravdu ze si mohol prejst s 1,4 16V 55kW vzdialenost 210km :):p

jeziz ja se omlouvam mas pravdu no mam to teprve tyden melo tam bejt 190km moc se omlouvam

a uplne se stydim fuj to je trapas::::::

v pohode ked to bol preklep :) inak tu je video kde mozes vidiet

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak ja mam 1,4 16v 55kw a jel jsem 210km

jasne a dala by este viac ;):help: uz tolko :feve: ty si pako hlavne ze tacho je do 200 :doh

p.s.: ale inak mas u mna za 1*, dnes som sa este tak nezasmial ako teraz lol spoj sa dohromady s zavodnikmi HTP jazdiacich bezne 200 a tak sa nasmejem jaj az 200 rokov sa dozijem :palec2:

p.s.s.: ale ak sa tu hras na slovicka tak mas pravdu ze si mohol prejst s 1,4 16V 55kW vzdialenost 210km :):p

jeziz ja se omlouvam mas pravdu no mam to teprve tyden melo tam bejt 190km moc se omlouvam

a uplne se stydim fuj to je trapas::::::

v pohode ked to bol preklep :) inak tu je video kde mozes vidiet

Video pěkné, hlavně to, jak to od 170 na tu 200 tlačí skoro minutu. :D Škoda že neukázali jak vypadala ta silnice, možná věděli proč to neukázat, tak dlouhé klesání ani nevím kde je. :smich:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak ja mam 1,4 16v 55kw a jel jsem 210km

jasne a dala by este viac ;):help: uz tolko :feve: ty si pako hlavne ze tacho je do 200 :doh

p.s.: ale inak mas u mna za 1*, dnes som sa este tak nezasmial ako teraz lol spoj sa dohromady s zavodnikmi HTP jazdiacich bezne 200 a tak sa nasmejem jaj az 200 rokov sa dozijem :palec2:

p.s.s.: ale ak sa tu hras na slovicka tak mas pravdu ze si mohol prejst s 1,4 16V 55kW vzdialenost 210km :):p

jeziz ja se omlouvam mas pravdu no mam to teprve tyden melo tam bejt 190km moc se omlouvam

a uplne se stydim fuj to je trapas::::::

v pohode ked to bol preklep :) inak tu je video kde mozes vidiet

Video pěkné, hlavně to, jak to od 170 na tu 200 tlačí skoro minutu. :D Škoda že neukázali jak vypadala ta silnice, možná věděli proč to neukázat, tak dlouhé klesání ani nevím kde je. :smich:

podla mna to do tych 190km/h bolo realne, ano do tych 160km/h este hej potom uz do 180km/h je to des a nad je to porod, mne prislo ze ked sa uz konecne dostal na 190km/h tak to tam stalo a potom zrazu sa zacalo zrychlovat na takmer 200 tam bolo klesanie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle téma se mi líbí..... :palec2:

Ja asi milion věcí,který ovlivní ryclost jízdy...stav/výkon motoru,pneumatiky,hmotnost auta,ruzné upravy,spoilery,křídla,celkový technický stav auta,palivo...atd..atd...

A nebo je to jen jedna věc...kdo najde nejprudší kopec a přetočí motor dokud se nezadře....

:p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak ja mam 1,4 16v 55kw a jel jsem 210km

jasne a dala by este viac ;):help: uz tolko :feve: ty si pako hlavne ze tacho je do 200 :doh

p.s.: ale inak mas u mna za 1*, dnes som sa este tak nezasmial ako teraz lol spoj sa dohromady s zavodnikmi HTP jazdiacich bezne 200 a tak sa nasmejem jaj az 200 rokov sa dozijem :palec2:

p.s.s.: ale ak sa tu hras na slovicka tak mas pravdu ze si mohol prejst s 1,4 16V 55kW vzdialenost 210km :):p

jeziz ja se omlouvam mas pravdu no mam to teprve tyden melo tam bejt 190km moc se omlouvam

a uplne se stydim fuj to je trapas::::::

v pohode ked to bol preklep :) inak tu je video kde mozes vidiet

Video pěkné, hlavně to, jak to od 170 na tu 200 tlačí skoro minutu. :D Škoda že neukázali jak vypadala ta silnice, možná věděli proč to neukázat, tak dlouhé klesání ani nevím kde je. :smich:

podla mna to do tych 190km/h bolo realne, ano do tych 160km/h este hej potom uz do 180km/h je to des a nad je to porod, mne prislo ze ked sa uz konecne dostal na 190km/h tak to tam stalo a potom zrazu sa zacalo zrychlovat na takmer 200 tam bolo klesanie.

Muselo tam byť ohtomne strmé a dlhé klesanie. Ale udaj tachometra sa zhodoval s udajom otačkomera pri 190 je realne tych 5400

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no jak to tak vidim tak za chvilku budu litat se svou HTP 230 uplne vklidu jestli todle tema bude pokracovat, vsak hodnoty na ktere tady nekteri chodi jsou opravdu zajimave lol ja mam 40kW a strop 170 na rovince, takze bud jezdite s bludovickeho kopce nebo pred vama jezdi nekdo s 1,9TDI PD a tahne vas na lane :p vid najmisi -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

už jsem tu jednou napsal, že htp na rovině neudělá víc jak 180 tacho na rovině. dle gps 170. a to

za hodně dlouho a nesmí přijít stoupání.

já jsem se dostal na 196 resp. 186 a to na zimních 14, z kopce na A4 směr Chemnitz za sjezdem č. 70,

kdo zná, ví, s plně naloženým autem. při těch 196 motor točil max. a to několik vteřin s větrem v zádech.

a nevěřím, že se někdo dostal přes 200. prostě to není možné. aby se htp dostalo přes 190, musí být

tyto výše uvedené podmínky, jinak prostě NE. možná ještě naložit, 13 kola, větší vítr, ale to už jsou hlouposti.

teď na 15 a prázdný s větrem nebo bez se z toho kopce nad 190 nedostanu.

byla to souhra náhod.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no jak to tak vidim tak za chvilku budu litat se svou HTP 230 uplne vklidu jestli todle tema bude pokracovat, vsak hodnoty na ktere tady nekteri chodi jsou opravdu zajimave lol ja mam 40kW a strop 170 na rovince, takze bud jezdite s bludovickeho kopce nebo pred vama jezdi nekdo s 1,9TDI PD a tahne vas na lane :p vid najmisi -_-

Asi tak no...

Tady se do nějakých rozsáhlých debat pouštět nebudu...je to beznadějný....bych tady mohl taky hodit nějaký hezký číslo... ;) ale...z kopce s plným plynem nejezdím... lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

už jsem tu jednou napsal, že htp na rovině neudělá víc jak 180 tacho na rovině. dle gps 170. a to

za hodně dlouho a nesmí přijít stoupání.

já jsem se dostal na 196 resp. 186 a to na zimních 14, z kopce na A4 směr Chemnitz za sjezdem č. 70,

kdo zná, ví, s plně naloženým autem. při těch 196 motor točil max. a to několik vteřin s větrem v zádech.

a nevěřím, že se někdo dostal přes 200. prostě to není možné. aby se htp dostalo přes 190, musí být

tyto výše uvedené podmínky, jinak prostě NE. možná ještě naložit, 13 kola, větší vítr, ale to už jsou hlouposti.

teď na 15 a prázdný s větrem nebo bez se z toho kopce nad 190 nedostanu.

byla to souhra náhod.

:kuk::kuk: že bY se tu našel někdo rozumnej a realistickej...???

-_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak hosani toto jo dokaz mojej max rychlosti..

MOTOR 1,9TDi PD, s plnou nadrzou paliva a plnym kufrom na spatocnej ceste z dovolenky *chorvatska dialnica ;)

dam ti radu ze na dialnici do laveho pruhu ani nechod ak nechces aby ta HTP vytlacilo co bezne jazdi cez 200 bez problemov a dalo by este viac ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ked realne rozmyslam tak mi vychadza ze naco sa vyvija 1,2 T ktore ma nahradit nedostatocne vykonovo 1,4 ved HTP to bezproblemov zvlada. teda podla realnosti niektorych jedincov. to je zaujimave ako niekto jazd ze 180 v pohode a dalo to aj 200, to si mam vysvetlit akoze na 180 ide na pol plynu a na tu 200 da plny kotol. mohol by mi vysvetlit nejaky taky zavodnik ze odkedy na jeho supersporte musi dat vobec plny plyn a vobec musi ? mne prijde ze to musia niektori doslova prerazit cez podlahu a este to tlacia ocami :)

1,4 16V pri rychlosti 160km/h tacho pri sebemensej akceleracii musi byt plny kotol, auto nalozene s dovolenky pri stupani na dialnici pri 130-140km/h tacho ma co robit aby udrzalo rychlost, udrzi ju na plnom plyne ale viac sa mu ani nesniva

p.s.: ked HTP-ckar tvrdiac ze to ide 200 natoci video ako ide bavor po dialnici 190 a HTP ho zacne predbiehat a utekat mu tak mu pogratulujem ku kupe auta a v momente priznam ze som spravil strasnu chybu co sa tyka motora a na auto si nalepim ze HTP ide lepsie ako 16V :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nehovorim ze moja viac nejde ale tak 215 viac neda.. a ty mi nehovor ze s 1,2htp 3-valcom ma obehnes :):plol

ved by sa tie valce rozleteli ako gulicky hrachu po zemy :), este by som ta tahal na lane :)kol5

ja nemam HTP, vid podpis a ani tomu mojmu sa o 200km/h nesniva ibaze pri volnom pade s lomnicaku :) to som ta len upozornil keby ti zacalo nejake HTP robit problem lebo je len otazka casu kedy expert ti napise ze jemu to ide viac ;)

to ja uz radsej ked vidim napis HTP sa klidim s cesty lebo ................ :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nehovorim ze moja viac nejde ale tak 215 viac neda.. a ty mi nehovor ze s 1,2htp 3-valcom ma obehnes :):plol

ved by sa tie valce rozleteli ako gulicky hrachu po zemy :), este by som ta tahal na lane :)kol5

ja nemam HTP, vid podpis a ani tomu mojmu sa o 200km/h nesniva ibaze pri volnom pade s lomnicaku :) to som ta len upozornil keby ti zacalo nejake HTP robit problem lebo je len otazka casu kedy expert ti napise ze jemu to ide viac ;)

to ja uz radsej ked vidim napis HTP sa klidim s cesty lebo ................ :)

jj uz chapem :) pravdu mas :) inak tie HTP 3valce su tak pre baby do mesta :) ved nie nadarmo sa hovori HTP - HORKO, TAZKO , POJDEDE :)lol

Editováno: , autor: alco
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...