Přejít na obsah

Volvo C30 vs. Škoda Fabia


Jan Gutbayer

Doporučené příspěvky

nezaregistroval jsem v letu, bude pětidvéř?, ptám se jak mameluk :D

Ne... aspoň pokud je mi známo, tj. 99,9% jistotou ne. Není důvod. C30 je stylovka, S40 je sedan pro lidi (divný druh), kteří vyznávají malé sedany... teda malé - na volvo malé - a V50 je základní kombík... pro 5d hatch není prostor...

P.S. Tohle není mamelučí otázka , to je otázka legitimní :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jan Gutbayer: Cenovka zakladniho Volva C30 je urcite zajimava.

Chceme-li se ale bavit o racionalite a logicnosti vyberu, nestaci se tocit jen na vybave a cene - to by zavanelo povrchnosti.

To uz tady ale nekdo zminil vyse.

Jistě, to je další otázka... ale minimálně povinný ručení je v tomto modelovém případě levnejší u C30. Porovnání TOC C30 s TOC Fábie v horizontu řekněme 3 let nejsem schopen bez toho, aniž by mi to zabralo neúměrný čas, udělat. Bylo by to ale jistě zajímavé.

To je uz lepsi, ale stale to neni ono... Velikost a hustota servsni site, dostupnost a cena nahradnich dilu, atd., atd...

Povinne ruceni bych v tuto chvili nebral v potaz, pockejme na relevantnejsi srovnani s Fabii II 1.6.

Ono vubec to srovnani neni to prave orechove, Fabia vyjela v r. 1999, C30 v r.2006. Od toho se odvijeji technicke moznosti modelu v tesnem kontextu s cenou...

Servisní síť má Volvo tak akorát... kolikrát potřebuješ servis v nejbližší vesnici? Naše republika je tak směšně malá, že nemáš servis nikdy dál jak nějakých 200 km :-) a co to je... prd... :-D

Ad srovnání s F II. - bude 1,6i, ale máš pocit, že by F II. byla levnější, než F I.? Spíš čekám, že bude mírně dražší...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ked dorazite niekde s fabou a z volvom tak uplne na Vas ludia pozeraju inac ked vytupite z volva alebo fabie :o  takze za tie peniaze jednoznacne VOLVO. -_-

To máš sice asi pravdu, ale ty si kupuješ auto podle toho, jak na tebe budou koukat lidi? Já si kupuju auto podle toho jaký já chci a jaký se líbí mě a jak na to budou koukat lidi je mi naprosto u té části těla, kde končí záda a začínají nohy :D;)

Tak to jsi mezi zákazníky Škodovky unikum... mám pocit, že zejména Octa 1,9 TDI je obecně víc nástavec na penis, než automobil... aspoň se tak značná část jejich řidičů chová... :disgust:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co se týká motoru 2.0 u ŠA - tenhle motor je snad ještě ze 70. let a má svá nejlepší léta už hodně dávno za sebou. Na druhou stranu, má sice jen dvouventilovou techniku, ale neskutečnou výdrž a servis tohoto motoru je také dostatečně levný.

Táta má tenhle 2,0l v Passatu a po 60 000 km mu jej museli vyměnit, protože začal jezdit na 3 válce a pak umřel docela... Naštěstí ještě v záruce. Teď má najeto dalších 60 000 km... a rozsvítila se kontrolka motoru... :-) Asi má pech...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koukám jako blázen na tento oslavný monolog na Volvo C30. Nevím proč srovnáváš rozdílně výkoné motory, když i Fábia má benzínový motor o výkonu 74 kW. To tvoje dovybavení výbavy je taky nesmyslné. Fábii tam započítáváš položky které C30 nemá (např. zadní elektrická okna, alarm, výškově stavitelné sedadlo spolujezdce, ostřikovače světel a další). Nehledě na to, že Elegence má ve své základní výbavě věci, které C30 chybí a nebo ji má až v dražší verzi ( přední mlhovky, palubní počítač a další). Taky se auta liší koncepcí, počet sedadel a dveří. Ale to by se pak Volvo začalo stávat s Fábií cenově nesrovnatelné, že ;) Každé auto má své pro a proti a je jen na každém z nás co je pro něj rozhodující.

Jen abych ještě upřesnil, nic proti C30 nemám. Mně osobně se moc líbí a stejně tak je mi moc sympatická značka Volvo. Jednu S60 D5 máme v rodině, takže s touto značkou mám i osobní zkušenosti.

Editováno: , autor: snike
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mám dojem že na tohle není uplně jasný co je lepší...........fajn volvo je prestižní značka, škoda je auto kterým jezdí masa lidi, auto si rozhodně kupuju podle toho co se líbí mě, ceny pov.ručení, pojistky a taky náhradních dílů a taky dle referencí co jsem se o autě dozvěděl. Nemyslim si, že volvo by bylo bez chybičky, ale každý auto má nějakou mušku a tak je potřeba se rozhodnout i podle toho, která muška mi vadí míň.............ceny jsou zajímavý, a to volvo vypada fakt dobře, ale třeba proto že v čechách se fakt mrtě krade, tak si říkám že šance na to, aby mi někdo ukradl mojí škodovku je menší něž na volva................................ale všechno jsou ted jen spekulace, uvidime co nám přinese čas a zkušenost

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Každá země má svou prestižní značku a těch tam jezdí nejvíc. Češi-Škoda. V Itálii, samé Alfy a Fijaty, ve Francii zas Renolty a Pežoty, Japončíci......atd. Ve Skandinávii jsem nebyl ale na 100% tam vedou Volva . C 30-určitě kvalitní auto - krasavec pro ženu. Chlapi určitě jezdí v S nebo V. Určitě se jich tady moc nechytí, češi jsou vlastenci a radši si koupí Škodu i když stojí půl mega. lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na slovensku to nie je este v ponuke a co som videl na nete v cechach tak musim uznat ze je pekne. uprimne keby som mal volit medzi fabiou a volvom tak volvo. aj priaznivec skodovky musi uznat ze volvo je vzor skodovky, ktoremu sa chce podobat ale zatial nato nema a ani v najblizsich rokoch mat nebude. nuz volvo to je ina liga. a ked zrovnanie tychto dvoch auta tak volvo ma 4,25m a fabia combi 4,22m takze sa to musi zrovnavat nies fabiou ale fabiou combi.

s leta mam prihodu celkom zaujimavu, som strasny fanatik bajku a stretol som jednu babu na bajku tak sme zacali kecat a dozviem sa ze pracuje vo volve. tak sme hodili rec o autach. tak sa jej pytam na volva ake maju problemy s cim tam chodia do servisu a odpoved bola bez poruchy (takmer) len spotrebne veci a hned dodala to nie ako v skodovke kde sa stale nieco kazi a musi sa v tom sparat a dodala to cely koncern vw je strasne kvalitny.

tak som jej hovoril ze musi mat pohodovu robotu a ze ani nie ze maju dost behacky ze pohodova robota je v skodovke kde na kazdu vec su dvaja ludia a zakaznici sa im hrnu sami od seba. volvo si musi ziskat zakaznika a presvedcit o jeho kvalite.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

snike: to je pekne porovnanie ale ako som uz pisal velkostne je to uplne o inok ako fabia. to by sa muselo porovnat s fabiou combi a aj motor ma sice rovnaky vykon ale lepsia je 1,6. a este ked k tomu pridame poruchovost ktora je predsa ze len u fabie vyssia. ale podla mna je to porovnavanie o nicom to su auta uplne inde fabia je fabia a volvo je volvo. volvo je lepsie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

snike: to je pekne porovnanie ale ako som uz pisal velkostne je to uplne o inok ako fabia. to by sa muselo porovnat s fabiou combi a aj motor ma sice rovnaky vykon ale lepsia je 1,6. a este ked k tomu pridame poruchovost ktora je predsa ze len u fabie vyssia. ale podla mna je to porovnavanie o nicom to su auta uplne inde fabia je fabia a volvo je volvo. volvo je lepsie.

určitě se to dá spočítat, cena 1,6 v roomsteru je jasná, FII nebude dražší a cena kombi oproti krátké je taky jasná, takže při trochu úsilí se to spočítat dá, ale jak se tu píše, proč?, každé auto z těchto dvou je jiné už jenom počtem dveří

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teda nevím kolik vás bylo ve švédsku nebo ve finsku,ale Škoda tam má výbornou reputaci a konkrétně oktávek tam jezdí opravdu hodně. Když jsem byl ve Finsku v roce 2001,tak jsem se na to ptal a místní berou oktávii jako volvo. Prý je velmi spolehlivá a dlooouho se na ní čeká.( to stejné na fábii)

No a letos jsem byl 2x ve Švédsku s fábií, pravda fábií tam moc nejezdí,ale oktávek jako maku - 95% kombi.

Porovnání C30 a fábie je zajímavé,ale taky jsem toho názoru, že já bych si za půl mega auto podobné velikosti nekoupil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

snike: to je pekne porovnanie ale ako som uz pisal velkostne je to uplne o inok ako fabia. to by sa muselo porovnat s fabiou combi a aj motor ma sice rovnaky vykon ale lepsia je 1,6. a este ked k tomu pridame poruchovost ktora je predsa ze len u fabie vyssia. ale podla mna je to porovnavanie o nicom to su auta uplne inde fabia je fabia a volvo je volvo. volvo je lepsie.

Plně s tebou souhlasím, že to jsou úplně jiná auta. Volvo má jen tři dveře a je čtyřmístné, Fábie má dveří pět a je pětimístná. A srovnávat C30 s větším kombíkem je také nesmysl. Jen jsem chtěl poukázat že to cenové srovnání, které tady uvedl Jan Gutbayer jsou nesmyslná a že C30 se stejně výkoným motorem a výbavou jako Fábie je cenově daleko výše ( cca 120.000,- Kč).

Editováno: , autor: snike
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mira xj, snike:

dnes si vyrobca nemoze dovolit vyrobit srot a predavat. dnes su auta v podstate vyrovnane len sa lisia jedno trochu lepsie a druhe trochu horsie. to uz nie je doba skoda 120 vs zapadne auta :D

skodovka ma vyhodu nakladov na prevadzku, volvo image.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 týdny později...

Musím se přidat do diskuse ale ve Volvu jsem se nesvezl.Určitě to bude dobré svezení ale tří dvéřové provedení nic moc.Měl jsem možnost se projet s 1,4 Kia Ceed a musím uznat že za 340 000,-je toho hodně v základu a jízda super.Myslím

si že nákup vozu v dnešní době pro normálně vydělávajícího člověka není o emocích ale o penězích.Záruka 7.let taky super.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Musím se přidat do diskuse ale ve Volvu jsem se nesvezl.Určitě to bude dobré svezení ale tří dvéřové provedení nic moc.Měl jsem možnost se projet s 1,4 Kia Ceed a musím uznat že za 340 000,-je toho hodně v základu a jízda super.Myslím

si že nákup vozu v dnešní době pro normálně vydělávajícího člověka není o emocích ale o penězích.Záruka 7.let taky super.

boze dalsi nerozmyslajuci clovek. to si fakt vsetci myslia ze korejci prisli na slovensko a doniesli prevratne technologie kde pomaly zastava cas a nic sa ti nemoze pokazit. ja nemam nic proti tomu autu je celkom vydarene a zatial najlepsie co kia mala. myslis vazne ze 7 rokov je zaruka na auto ? ono sikmooki mozu byt ale zas tak sprosti nie su. vies si predstavit dat 7 rokov zaruku na auto lebo ja nie. vies vobec na co je to zaruka na ten ceed ? boze nasa skola s nimi podpisala spolupracu aspon jej to nieco prinesie :) 7 rokov zaruky mas na motor a prevodovku (mechanicke casti) nie elektronika a este je to podmienene ze maximalny najazd 150 000km. ukaz mi ktory motor alebo prevodovka sa bezne posere do 150tkm po mechanickej casti. skor sa ti zacne elektrika kazit a na to uz zaruku nemas. neboj oni to maju pekne zratane a zmapovanu zivotnost, vedia co robia. je to iba marketingovy tah. pozeral som to auto a hodil som rec s dealerom a zacal ma presviedcat ake je to skvele, nehovorim ze je zle. povedal som mu ze cas ho preveri ako je zo spolahlivostou. zacal tvrdit to je odskusane tam sa nemoze nic stat, tak som mu povedal ze to nemoze byt 100% lebo to sa este nikomu nepodarilo a casom vyskocia nedostatky, ktore bude treba odstranit. a ak tvrdi ze nebudu tak je to odvazne tvrdenie a uz ine automobilky sa popalili.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2 houmr: se rozčiluješ, ale přesné info buď nemáš anebo píšeš nesmysly.

Záruka 7 let nebo do ujetí 150 000 km. Z toho první 3 roky bez omezení ujetých km. Ze 7leté záruky se 5 let vztahuje na celý vůz a další 2 roky kryjí pohonné ústrojí

Řekl bych, že i přes určitá omezení to není trik, ale výborná nabídka pro ty co netočí auto každé 3 roky, ale mají ho na delší dobu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

houmr: Tiež nemáš celkom pravdu... Tu ide o to, že keď po 2 rokoch a 2 dňoch prídeš do škodovky, že máš s niečim problém, ukážu ti dlhý nos a pekne zacvakáš za opravu. Ak máš trocha ostrejšie lakte alebo známosti, tak to uhráš na kulanciu a zaplatíš len za prácu.

U Kie toto nehrozí, tam máš na celé auto záruku 5 rokov, a ďaľšie 2 roky pohonné ústrojenstvo.

Takisto diametrálne odlišný prípad, keď budeš predávať 4 ročnú Fabiu a 4 ročnú Kiu - tá Kia ešte bude v záruke! Kto vie počítať do 10, tak si to zráta a pôjde do Kie.

Pre zaujímavosť, cena normohodiny pre Ceed je 400 Sk bez dph. Servisy u nás v meste na Fabiu nejdú pod 490 bez dph...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Igor.gil : mate pravdu co pisete nechal som sa trochu uniest. ja proti tomu autu nic nemam nahodou je celkom vydarene. to co pises ako to chodi v skodovke to je tiez pravda a prave preto by si zasluzila dostat po rohoch aby sa uz konecne od 2 rocnej zaruky odlepili lebo tu poskytovali tusim uz za cias favorita. ja som len za nech im ceed skoci do usmevu.

mna len vytaca to ked niekto spomenie 7 rokov zaruku. dealer zalepi samolepky na auto a ludia vidia iba 7 rokov zaruky uz nevie co je za tym. uz ma jeden presviedcal o tom ze 7 rokov ze zaruka na vsetko. tak som sa pytal na co vsetko a on ze na svetko (tlmice, kotuce) tak som sa pousmial a dodal som mas pravdu aj na obsah nadrze je 7 rokov zaruka ze neubudne a ak ano tak mas reklamovat a doplnia.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...
..............................................

Tvoje srovnání je naprosto hloupé a nesmyslné.

Fabia je masovka nejvíce zákazníků si jí koupí za cca 260tis. ? Zatímco Volvo co udáváš si koupí lidé nejvíce v té cenové hladině co udáváš 500tis?

Proto si muže dovolit a vyplatí se jí za tyhle peníze nabídnout více výbavy než Fabia, která takto vybavených modelů prodá jen málo. Čím více vyrobíš tím menší náklady.

To je přece jasné. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...