Přejít na obsah

COLUMBUS (TRINAX) / RNS 510


Doporučené příspěvky

Nazdar chlapi,jsem tady novej a koukám že polovina z vás by mohla z fleku dělat technika u Škoda auto.Potřeboval bych nějakýho kámoše z Brna,kterej rozumí navigaci Columbus a umí ji zapojit aby všechno fachčilo.Já ji mám zapojenou,ale nějak se mi nezobrazujou třeba park.senzory,nebo vyhř.sedačky atd.Doufám,že mi zas nenapíše nějakej uvědomělej všeuměl,že všechno co potřebuji vědět je v diskusi o navigaci Columbus.I kdybych to našel,tak tomu prostě nerozumím.Prostě hledám kámoše z Brna,za kterým bych zajel,pokecal o autech a aby se mi na to mrknul.Dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nazdar chlapi,jsem tady novej a koukám že polovina z vás by mohla z fleku dělat technika u Škoda auto.Potřeboval bych nějakýho kámoše z Brna,kterej rozumí navigaci Columbus a umí ji zapojit aby všechno fachčilo.Já ji mám zapojenou,ale nějak se mi nezobrazujou třeba park.senzory,nebo vyhř.sedačky atd.Doufám,že mi zas nenapíše nějakej uvědomělej všeuměl,že všechno co potřebuji vědět je v diskusi o navigaci Columbus.I kdybych to našel,tak tomu prostě nerozumím.Prostě hledám kámoše z Brna,za kterým bych zajel,pokecal o autech a aby se mi na to mrknul.Dík

Bylo by dobrý, kdybys napsal jakou O II a MR máš. Na předFL se Ti na starým klimatroniku sedačky a teplota neukáže, to umí až FL panel klimy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

chcel by som sa spytat coskoro sa stanem majitelom novej octavie vo vybave L&K do buducna som zvazoval kupu columbusa u nas na slovensku stal 1800 € vo vybave co je strasne vela penazi u vas v cesku je to asi len 6000 korun vo vybave L&K. ale v prislusenstve je pisane nelze použít pro vozy s pokoveným nebo vyhřívaným předním sklem a sun safe glass ktor su vo vybave su prave pokovovane...takze dodotacna montaz navigacie nebude mozna ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

chcel by som sa spytat coskoro sa stanem majitelom novej octavie vo vybave L&K do buducna som zvazoval kupu columbusa u nas na slovensku stal 1800 € vo vybave co je strasne vela penazi u vas v cesku je to asi len 6000 korun vo vybave L&K. ale v prislusenstve je pisane nelze použít pro vozy s pokoveným nebo vyhřívaným předním sklem a sun safe glass ktor su vo vybave su prave pokovovane...takze dodotacna montaz navigacie nebude mozna ?

No, ja tedy nevim jak na Slovensku, ale mam rovnez L&Kcko, MR2010, a Columbuse jsem dostal jiz fabriky, v konfiguratoru jsem si ho musel sice zadat rucne, ale za priplatek 0,- Kc.

To znamena, ze na Slovači se to priplaci ? Pokud ho budes mit z fabriky, dostanes automaticky i venkovni multifunkcni antenu, ve ktere je rovnez integrovan cely GPS modul.

To upozorneni je asi pro ty, co by chteli Columbus instalovat dodatecne a s internim GPS modulem.

SunSafe skla, ktera jsou v L&Kcku Ti spolehlive odstini GPS signal pro mnoho lacinych GPS chipsetu, napr. moje N8ka se v aute nechyta, ale napr. famozni GPS logger BT-Q1000X s chipem MTK II a 66 kanály (ma i BT pripojeni jak externi GPS prijimac) jede zcela bez problemu (pouzivam pro zaznam trasy a pozdejsi geotagovani fotek). Takze ho nekdy pouziji i pro tu N8ku jako externi GPS.

Nicmene je opravdu nutne si to vyzkouset, SunSafe skla opravdu stini velmi kvalitne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ano u nas sa priplaca podla noveho cennika 1500 € :( pred 2 mesiacmi ked som objednaval to bolo 1800€ budem tam mat bolero ...cize tu multifunkcnu antenu tam asi nebudem mat. zas tak casto navigaciu nevyuzivam ale rozmyslal som dodatocne dokupit len kedze to s tou internou gps antenou nebude fungovat tak neviem ci sa to bude dat asi nie to by sa musela tahat ta antena na strechu...takze budem dufat ze bude fungovat navigacia v mobile a ked nie tak budem asi bez navigacie :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mám OII so SunSafeGlass a pokoveným čelným sklom a navi v mobile mi v pohode funguje aj pod čalným sklom (hoci signál je trochu slabší).

Ohľadom dorobenia Columbusa, natiahnuť GPS kábel k anténe nie je zase až taký problém, kýble dostať hotové a výmena antény obnáša len odpojenie konektorov a uvolnenie jednej matice pod tapacírungom strechy.

Ja mám v Aute Android a s telefónnym zoznamom nemám problém. Akurát meno a priezvisko bolo prehodené. Naopak s WM 6.5 som mal problémy, lebo navi kontakty vôbec nezobrazovala, boli len na maxíku (OII pred FL).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V me LK se SunSafe ma spousta lidi mj. (vedle potizi s GPS) velke, velke problemy s nekterymi mobily zavolat, vim, ze s tim maji velke potize i radar detektory, ja zkousel sveho stareho Unidena, ten slape OK, bohuzel je ale neni v CZ pro velky pocet falesnych detekci a naopak nizke detekci ceskych radaru moc pouzitelny. V cizine ale jede obvykle spolehlive.

Jinak bych ale SunSafe ani nahodou nemenil, drive jsem mival na oknech tmave folie, ale SS skla, prestoze nejsou tmava, maji uzasne vlastnosti (vedle tech vyse jmenovanych potizi) :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A kucí nemáte někdo fotku Columbuse zezadu? Celkem by mě zajímalo jaký má porty a případně jestli nemá nějakej video vstup, protože kdyby měl video vstup tak uplně nejlepší věc co mužu udělat je zabudovat do auta ke Columbusu Apple TV a AirPort a můžu z notesu nebo iphonu přes wifi sdílet cokoliv a případně zabudovat i simku s neomezenym netem a mít wifi v autě :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na německých stránkách VW už je připravený web pro nahrávání vlastních POI do RNS 510. Dle informací však bude fungovat jen u přístrojů vyrobených od 22. týdne 2011 (věřím, že půjde alespoň neoficiálně aktualizovat firmware). Kdyžtak mrkněte sem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

po dnešním pokusu na FW2664 u 1Z0..A mi nejde kopírovat na disk. Asi by to chtělo vrátit se zpět na původní FW a zkusit to znovu. Někdo tu před lety popisoval stejný problém. Kde ale vzít původní plný FW?

EDIT: odpovím si sám, vyřešeno použitím FW 268x. nyní se tváří ve OK

Editováno: , autor: kacer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

po dnešním pokusu na FW2664 u 1Z0..A mi nejde kopírovat na disk. Asi by to chtělo vrátit se zpět na původní FW a zkusit to znovu. Někdo tu před lety popisoval stejný problém. Kde ale vzít původní plný FW?

EDIT: odpovím si sám, vyřešeno použitím FW 268x. nyní se tváří ve OK

MF volant a přepínat na maxidotu ti jde korektně?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...