Přejít na obsah

Pálená CD - Symhony


Doporučené příspěvky

Zdravím,

mám na Vás dotaz. Mám radio Symphony a orig. CD měnič, při poslechu orig. hudebních CD nemám žádný problém, ale jakmile chci přehrát pálená CD tak je po průšvih! CD se normálně načte, ale při poslechu je slyšet občas přeskakování - je prakticky jedno jestli pálené CD zasunu do radia nebo měniče - dělá to obojí :-(.

Máte taky někdo takovou zkušenost? Víte někdo co s tím? :huh:

Editováno: , autor: Tomik07
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím,

mám na Vás dotaz. Mám radio Symphony a orig. CD měnič, při poslechu orig. hudebních CD nemám žádný problém, ale jakmile chci přehrát pálená CD tak je po průšvih! CD se normálně načte, ale při poslechu je slyšet občas přeskakování - je prakticky jedno jestli pálené CD zasunu do radia nebo měniče - dělá to obojí :-(.

Máte taky někdo takovou zkušenost? Víte někdo co s tím? :huh:

Řek bych že blbě vypálený, asi na moc velkou rychlost, do tohohle rádia bych to pálil tak max 4x

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mel jsem taky origo menic a media sem musel palit maximalne 8x..tim 4x nic nezkazis...a urcite nekupuj Noname z Plusu a Penny...to ti neprecte urcite...nejlepsi jsou Verbatimy ale takovy ty s tmave modrou datovou vrstvou..blede zeleny nebo dokonce pruhledny media vubec nekupuj...uplne na 100% fungujou specialni AudioCD..ty jsou mnohem lepe citelny a maji prave tu tmave modrou vrstvu a s tema mi to jelo vzdycky...zajimavy je, ze kdyz jsem pouzil horsi medium tak stacilo preskakat tak do tretiny CD a pak to hralo v pohode..ale ze zacatku preskakovalo :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dík :palec2: ,

zkusím to. I když už jsem pálil na všemožný značkový i neznačkový a pálím jen 4x. Dneska jsem koupil nějaký CD od Sony - vypálil muziku - strčil do rádia a jedu - první tři písničky v pohodě a pak to zas začalo hopsat.... :-) Vyzkoušim ještě nějakej lepší Verbatim a pak uvidim...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dík :palec2: ,

zkusím to. I když už jsem pálil na všemožný značkový i neznačkový a pálím jen 4x. Dneska jsem koupil nějaký CD od Sony - vypálil muziku - strčil do rádia a jedu - první tři písničky v pohodě a pak to zas začalo hopsat.... :-) Vyzkoušim ještě nějakej lepší Verbatim a pak uvidim...

Zkus koupit AudioCD, maji mnohem "odrazovejsi" vrstvu...ve starsich CD prehravacich, ktere nejsou delane na CD-R hrajou vetsinou dobre...vlastnostmi se blizi k lisovanym mediim...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no zrovna to čistící CD bych moc nekupoval, prototě většinou tu čočku zašpiní ještě více. Lepší je to nechat rozdělat a vyčistit čočku isolpropylalkoholem nebo nějakým speciálním líhem, dá se koupit. Používám na to takové ty špejle s vatou. Hlavně jen zlehka. Někdy se můžou zadrhovat i vodící kolejničky pro pohyb čočky po médiu. Rozhodně to nemaž nějakým olejem, používá se na to speciální nazivo, bohužel si nevzpomenu jaké. Jinak jak bylo psáno výše, pálit jen na kvalitní média, osobně mám zkušenost, že nejlepší jsou Verbatim, a rychlost je třeba vyzkoušet, 4x, 8x, může ti to vzít i rychleji, já když jsem měl probléy se čtěním, tak jsem to kopnul na 4x a byl klid. Někdy dělá problémy vypalovací program. Hlavně je třeba po dokončení vypalování uzavřít disk, tzv lead out.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ještě když jsem měl toto rádio, tak jsem tam dával jen cd Verbatim a vypaloval jsem je na nejvyšší rychlost co to šlo a neměl jsem problém. Chce to prostě lepší CD

Jasně, kupuj pouze kvalitní média a na ně můžeš pálit rychlostí, kolik zvládnou spolu s mechanikou. Myšlenka, že pomalejší pálení je kvalitnější, je zcela mylná. Při pálení je pouze rozdíl v drážce, kterou vypálíš, a ta je podle toho, jestli pálíš na CD "+" nebo "-" R. Vyzkoušej si taky oba typy média, člověk nikdy neví. A rovnou si taky nech rádio vyčistit, a ... příčin může být víc. Ale hlavně : pal jen svoje originální disky jako svoji první zálohu ;););)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ještě když jsem měl toto rádio, tak jsem tam dával jen cd Verbatim a vypaloval jsem je na nejvyšší rychlost co to šlo a neměl jsem problém. Chce to prostě lepší CD

Jasně, kupuj pouze kvalitní média a na ně můžeš pálit rychlostí, kolik zvládnou spolu s mechanikou. Myšlenka, že pomalejší pálení je kvalitnější, je zcela mylná. Při pálení je pouze rozdíl v drážce, kterou vypálíš, a ta je podle toho, jestli pálíš na CD "+" nebo "-" R. Vyzkoušej si taky oba typy média, člověk nikdy neví. A rovnou si taky nech rádio vyčistit, a ... příčin může být víc. Ale hlavně : pal jen svoje originální disky jako svoji první zálohu ;););)

Kdes čet to že je kvalita stejná při různejch rychlostech? To je pěkná blbost... a ještě jsem neviděl cdčko +

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já pálim vždy plnou rychlostí a nikdy nebyl problém v žádném přehravači.Tak si mysli že rychlostí to nebude. ;)

A taky si myslim že je nesmysl když na cd o rychlosti 48x pálíš 4x že bude lepší kvalita,proč by teda bylo 48 rychlostní???? :smich:

Editováno: , autor: Humanic
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ještě když jsem měl toto rádio, tak jsem tam dával jen cd Verbatim a vypaloval jsem je na nejvyšší rychlost co to šlo a neměl jsem problém. Chce to prostě lepší CD

Jasně, kupuj pouze kvalitní média a na ně můžeš pálit rychlostí, kolik zvládnou spolu s mechanikou. Myšlenka, že pomalejší pálení je kvalitnější, je zcela mylná. Při pálení je pouze rozdíl v drážce, kterou vypálíš, a ta je podle toho, jestli pálíš na CD "+" nebo "-" R. Vyzkoušej si taky oba typy média, člověk nikdy neví. A rovnou si taky nech rádio vyčistit, a ... příčin může být víc. Ale hlavně : pal jen svoje originální disky jako svoji první zálohu ;););)

Kdes čet to že je kvalita stejná při různejch rychlostech? To je pěkná blbost... a ještě jsem neviděl cdčko +

pravda, nedošlo mi, že se jedná jen o cd. ale vrať se na zem, pokud si myslíš, že pomalé pálení na vysokorychlostní média vytvoří kvalitnější záznam. tak o tomhle opravdu něco vím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jako sorry, ale na cloveka, kterej tvrdi ze existujou CD+R a CD-R mam svuj nazor :D:D:D:D. Nic proti, ale o tehle vecech nic nevis, protoze na rychlosti, kterou vypalujes medium závisí a hodně. Pokud mas vysokorychlostni medium a palis ho na vysokorychlostni vypalovacce (od 32x vejs) a pak ho ctes na vysokorychlostni cdromce, tak rozdil nepoznas..i kdyz udelas test chybovosti media, bude rozdil mezi mediem vypalenym 8x a mediem vypalenym treba 32x minimalni. Ale my se tady bavime o mechanice (at uz v Symphony nebo v changeru), ktera je vyrobena pro cteni audio CD ve formatu CDDA - cte tedy rychlosti 1x a tomu odpovida i vykon laseru, ktery je slabsi nez v klasickych CD mechanikach. Proto zalezi na kvalite vypalene stopy a tu ovlivnis jak vyberem media tak rychlosti vypaleni - pokud vypalujes pomaleji - CD se otaci pomaleji - laser "vypaluje" kazde misto dele a povrch je mnohem vice odrazivy a z toho vyplyva, ze staci mensi vykon laseru na to, aby se CD dalo precist. Vypal si kvalitni medium rychlosti 4x a pak rychlosti 52x a pak koukni na media, urcite uvidis rozdil ve svetlosti media - mezi pomaleji vypalenym a prazdnym mediem bude vetsi rozdil nez mezi rychle vypalenym a prazdnym mediem...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jako sorry, ale na cloveka, kterej tvrdi ze existujou CD+R a CD-R mam svuj nazor :D:D:D:D. Nic proti, ale o tehle vecech nic nevis, protoze na rychlosti, kterou vypalujes medium závisí a hodně. Pokud mas vysokorychlostni medium a palis ho na vysokorychlostni vypalovacce (od 32x vejs) a pak ho ctes na vysokorychlostni cdromce, tak rozdil nepoznas..i kdyz udelas test chybovosti media, bude rozdil mezi mediem vypalenym 8x a mediem vypalenym treba 32x minimalni. Ale my se tady bavime o mechanice (at uz v Symphony nebo v changeru), ktera je vyrobena pro cteni audio CD ve formatu CDDA - cte tedy rychlosti 1x a tomu odpovida i vykon laseru, ktery je slabsi nez v klasickych CD mechanikach. Proto zalezi na kvalite vypalene stopy a tu ovlivnis jak vyberem media tak rychlosti vypaleni - pokud vypalujes pomaleji - CD se otaci pomaleji - laser "vypaluje" kazde misto dele a povrch je mnohem vice odrazivy a z toho vyplyva, ze staci mensi vykon laseru na to, aby se CD dalo precist. Vypal si kvalitni medium rychlosti 4x a pak rychlosti 52x a pak koukni na media, urcite uvidis rozdil ve svetlosti media - mezi pomaleji vypalenym a prazdnym mediem bude vetsi rozdil nez mezi rychle vypalenym a prazdnym mediem...

Chechtat se kvůli tomu úletu můžeš, že to byl úlet, jsem snad řekl. Já používám takřka jen DVD, tak proto. A pokud je ti to k smíchu, prosím, já se zase směju tomu, co píšeš ty. Do nízko rychlostního média musíš pálit pomalu, z důvodu zachování doby pálení "jednoho bodu". Na vysokorychlostí médium vysokorychlostní vypalovačka stačí za stejnou dobu vypálit do média více dat. V tom je ten princip. Obecně platí, že do jednoho bodu se přenáší stejné množství dat, aby se dal záznam přečíst. Je pak jedno, jestli to pálíš pomalu nebo rychle. Ta data v tom páleném bodě musí být. Problém je v tom, jak který formát záznamu která mechanika je schopna přečíst a to zejména s ohledem na stav optiky (třeba už zmiňovaná čistota nebo její poškození). Porovnej formát záznamu origo CD a to, který vypálíš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdarec,

nehádejte se hoši... :-).

Koupil jsem nějaký Music CD-R od Memorexu, bo nějkaý lepší Verbatim v Datartu zrovinka neměli. CD je černé z obou stran. V radiu bomba - neskáče :-), ale CD měnič ho vůbec nenačte - takže budu muset zkoušet dál... :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdarec,

nehádejte se hoši... :-).

Koupil jsem nějaký Music CD-R od Memorexu, bo nějkaý lepší Verbatim v Datartu zrovinka neměli. CD je černé z obou stran. V radiu bomba - neskáče :-), ale CD měnič ho vůbec nenačte - takže budu muset zkoušet dál... :-(

Samozřejmě, jde o to, co ta mechanika zvládne a v jakém je stavu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdarec,

nehádejte se hoši... :-).

Koupil jsem nějaký Music CD-R od Memorexu, bo nějkaý lepší Verbatim v Datartu zrovinka neměli. CD je černé z obou stran. V radiu bomba - neskáče :-), ale CD měnič ho vůbec nenačte - takže budu muset zkoušet dál... :-(

A mimochodem, MEMOREX je značka s velmi dobrou kvalitou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dík  :palec2: ,

zkusím to. I když už jsem pálil na všemožný značkový i neznačkový a pálím jen 4x. Dneska jsem koupil nějaký CD od Sony - vypálil muziku - strčil do rádia a jedu - první tři písničky v pohodě a pak to zas začalo hopsat.... :-) Vyzkoušim ještě nějakej lepší Verbatim a pak uvidim...

Mno hele, já mám asi takovouhle zkušenost. Media s černou odrazivou plochou jsou dobrý akorát tak machrování - spousta přehávačů s tím má potíž. Verbatim je celkem dobrá značka, ale bohužel trochu vaří ze své bývalé slávy, takže už to není co to bývalo (tím nechci říct, že je špatná). Vyvaroval bych se všech možnejch no-name a rádoby značkových placek. Vcelku negativní zkušenost mám s medii Platinum (skoro noname), v radiu přeskakují a hrajou fakt blbě. Naopak dobrou zkušenost mám s medii Sony - bez problémů hrajou i při maximální rychlosti pálení. Memorex taky rozumná značka.

Ale je tu ještě jedna věc a tou je vypalovačka - měl jsem levnou od Liteonu 48x24x48 (jenom na céda) a fungovala naprosto skvěle. Před nějakým časem jsem pořídil 4163B od LG a můžu říct docela bída - s některejma mediama si fakt nerozumí. Takže i na tohle bacha.

Ikdyž se to nezdá, tak rychlost vypalování taky hraje svojí roli - jsou borci, co vypalují audio 1x max. 2x. Mě se osvědčilo 16x na stávající LG a na noutu (Teac - ten víc stejně nejede).

Editováno: , autor: lukash
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jako sorry, ale na cloveka, kterej tvrdi ze existujou CD+R a CD-R mam svuj nazor  :D   :D   :D   :D. Nic proti, ale o tehle vecech nic nevis, protoze na rychlosti, kterou vypalujes medium závisí a hodně. Pokud mas vysokorychlostni medium a palis ho na vysokorychlostni vypalovacce (od 32x vejs) a pak ho ctes na vysokorychlostni cdromce, tak rozdil nepoznas..i kdyz udelas test chybovosti media, bude rozdil mezi mediem vypalenym 8x a mediem vypalenym treba 32x minimalni. Ale my se tady bavime o mechanice (at uz v Symphony nebo v changeru), ktera je vyrobena pro cteni audio CD ve formatu CDDA - cte tedy rychlosti 1x a tomu odpovida i vykon laseru, ktery je slabsi nez v klasickych CD mechanikach. Proto zalezi na kvalite vypalene stopy a tu ovlivnis jak vyberem media tak rychlosti vypaleni - pokud vypalujes pomaleji - CD se otaci pomaleji - laser "vypaluje" kazde misto dele a povrch je mnohem vice odrazivy a z toho vyplyva, ze staci mensi vykon laseru na to, aby se CD dalo precist. Vypal si kvalitni medium rychlosti 4x a pak rychlosti 52x a pak koukni na media, urcite uvidis rozdil ve svetlosti media - mezi pomaleji vypalenym a prazdnym mediem bude vetsi rozdil nez mezi rychle vypalenym a prazdnym mediem...

Chechtat se kvůli tomu úletu můžeš, že to byl úlet, jsem snad řekl. Já používám takřka jen DVD, tak proto. A pokud je ti to k smíchu, prosím, já se zase směju tomu, co píšeš ty. Do nízko rychlostního média musíš pálit pomalu, z důvodu zachování doby pálení "jednoho bodu". Na vysokorychlostí médium vysokorychlostní vypalovačka stačí za stejnou dobu vypálit do média více dat. V tom je ten princip. Obecně platí, že do jednoho bodu se přenáší stejné množství dat, aby se dal záznam přečíst. Je pak jedno, jestli to pálíš pomalu nebo rychle. Ta data v tom páleném bodě musí být. Problém je v tom, jak který formát záznamu která mechanika je schopna přečíst a to zejména s ohledem na stav optiky (třeba už zmiňovaná čistota nebo její poškození). Porovnej formát záznamu origo CD a to, který vypálíš.

Data musi byt vzdy stejna, to je snad jasny, jinak to byt ani nemuze...ale zalezi na tom, jak kvalitne jsou zapsana. Na prazdnem mediu je povrch dokonale odrazivy, tam kde je treba zmenit binarni hodnotu dojde z vypaleni zapisovaci hmoty - a tento bod se stava neodrazivy. Pri vysoke rychlosti se tento bod vypaluje kratsi dobu a je tedy vice odrazivy nez kdyby se vypalovalo mensi rychlosti - pote se bod vypaluje dele a bod je mnohem mene odrazivy. Slaby laser (ktery je v nekterych audio mechanikach) ma pote problemy rozeznat jesi ten ci onen bod ma byt binarni 1 nebo 0. Zpusobene je to tim, ze dost audio mechanik je vyrabena pro cteni originalnich tedy lisovanych CD, kde je rozdil mezi 1 a 0 mnohem patrnejsi...Kdyz si nekdo zkusi vypalit audio CD maximalni rychlosti a pak na stejne medium vypali stejny obsah treba 4x a pak toto CD da do Symphony nebo changeru..vsadim se ze rozdil pozna ;-) a cim to pak tedy je...kdyz podle tebe na rychlosti nezalezi...

Editováno: , autor: tomina
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale je tu ještě jedna věc a tou je vypalovačka - měl jsem levnou od Liteonu 48x24x48 (jenom na céda) a fungovala naprosto skvěle. Před nějakým časem jsem pořídil 4163B od LG a můžu říct docela bída - s některejma mediama si fakt nerozumí. Takže i na tohle bacha.

Měl jsem stejnou vypalovačku od LG a bez problému, být tebou bych updatoval firmware, hodně to pomáhá pro rozeznávání novějších médií...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...