Přejít na obsah

Modely škodovek


kodemi.:R

Doporučené příspěvky

tak jsem včera dodělal "ešemku" ještě tam teda nějaké drobnosti chystám...ale dávám foto už teď, je to kompletně přelakovaná hračka od Itesu do klasického modrobílého nástřiku, hendý inetriér s bílými opěrkami hlav a perfektními ob tisky od MichalaJ ketrýmu tímto ještě jednou děkuji :-)

obrovské dík taky klácovu za jeho bus z dětství :-)

bohužel neumim fotit asi :-( ještě zkusim pak za nějakého lepšího světla

edit: jeste prihodim vzor, dobovou fotečku :-)

Nechcu Ti kazit radost, ale todle je ŠD 11 (Dálkový) nebo ŠL 11 Tourist (Linkový).

ŠM 11 je Městký. nNa fotce ten červenej.

Editováno: , autor: Luďa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Luďo, ještě pak byla verze ŠD 11 s jednodílným čelním i zadním oknem, ne ?

nejen ŠD, všechny modely lze v počátcích výroby najit s nedelenym sklem včetně ŠM 16,5 (kloubák), dalším znakem prvních modelů byly i dělené nárazníky a hliníkové lemy blatníků starší pak už mají dělená skla, plechový přední a zadní nárazník (přední v kuse) a plechové lemy blatníků

ještě se ze začátku objevovali ŠM a ŠL s vlnitým plechem na boku

jsou videt i na propagacni fotce co jsem sem dal jako vzor,. jedna ŠD-modrá a jedna městská :-)

ta ŠD s Rotelem co sem dal luda ma jeste další zvláštnost a to jest pouze jedny bouchací dveře --- tzv evropabus, zadní okno nedělené a ještě posunuté nahoru (stejný model je například vidět v seriálu chalupáři když jedou na vejlet do prahy :-) )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechcu Ti kazit radost, ale todle je ŠD 11 (Dálkový) nebo ŠL 11 Tourist (Linkový).

ŠM 11 je Městký. nNa fotce ten červenej.

já ale vim "co je co" , nikde jsem ani neřek, že muj model je ŠM11, psal jsem "ešemka" ještě v uvozovkách

ešemkou v tu chvíli nemám na mysli že to je ŠM ale že to je prostě ŠX, u nás se v 70 a 80 letech tenhle výrazu "ešemka" používal prostě pro celou modelovou řadu i když se mluvilo o ŠL nebo ŠD. ŠM prostě byla ve výrobě první a tak se ten výraz ešemka zažil tak, že se používal pro všechny následující mdoely taky .... nevim jestli po celé ČR ale u nás na Sokolovsku prostě jo :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jj, Karle, u nás na jižní Moravě to taky byla vždy jen "ešemka". Když jsem začínal v místním ČSAD, tak jsem jezdil na dvou ŠL a jednom ŠD, ale vždy to byla "ešemka" a nikdy jinak... ;)

Ale moje hobby byl vždy výtvor akademika profesora Diblíka, k "ešemce" jsem nikdy mimořádný vztah neměl, ač jsem na ní jezdil a ještě víc se s ní trápil na dílně, což mě asi poznamenalo... lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

á tak to jsem rád ze i v jiné oblasti se říkalo ešemka :-) :-)

já holt nejradši ešemku ( zvlast prave ten starsi model), RTO už je na mě moc starý i když jsem se v něm taky ještě něco navozil :-) a strasne moc rad mam i klasickou 7xx i kdyz to je jeste i dosti soucasnost :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to já mužu oba.Ale ŠM tak nějak vííííííc.

ŠD 11 ted renovuju,ale nemužu sehnat přední masku tak sem ji musel vyrobit sám a ještě musí projít chromem.

Nemáte někdo film Florenc 13.30,ve stánku už není k sehnání a když jsem si hi stáh z rapidsharu tak mi jde jinak zvuk a obraz.

Editováno: , autor: Vlasta
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...