Přejít na obsah

dovolená v Itálii


///M5

Doporučené příspěvky

Ahoj, chystáme se vícero lidí (8-10) na dovolenou do Itálie, zvažujeme Palmovou Riviéru, nebo v podstatě kamkoli níže.

Nemáte prosím někdo nějaký dobrý tip kam do Itálie, kde to stojí za to, popřípadě čemu se vyhnout? Buď v soukromí, apartmán, bungalov, nebo i hotel, doprava vlastní, díky moc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl bych typ na jeden jednodenní výlet při cestě tam, nebo spíše při cestě nazpět. Teda pokud máte rádi adrenalin, tak návštěva zábavního parku Mirabilandia: http://www.mirabilandia.com/index_en.htm vás nesmí minout. Já tam byl před dvěmi léty, a kdyby to nebylo tak daleko, tak tam jezdím každý rok. Ale jak říkam, je to celkem na severu - v Raveně. Jinak doporučuji jízdu na "Katůnu".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak do Itálie na dovču jezdím často, ale mohu z vlastní zkušenosti říct, že čím níž jedeš, tím je tam větší divočina!!! Ale jen v tom správným slova smyslu. Dole mi to připadá, spíš jako dost pohodářský. Večer rušno až do rána, přes den celkem klídek, ale řek bych, že míň turistů, než na severu. Je tam prostě taková pohodička u moře, ale rušno ve městech. Moře krásně modře průzračné. (Sicílie v okolí Catanie, Calábrie, Gargáno) Na těchto místech jsem trávil několikrát dovolenou a moc se mi tam líbilo. Doporučuji. Cesta pohodová po dálnici až dolů. Jen trochu dlouhá, ale to k cestování patří!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jezdím taky často, dovolené, pracovní, co chceš konkrétně vědět? Ubytování si zajisti dopředu, apartmány jsou prostorné, zajisti přes ck azzurro nebo polycastrum (http://www.azzurro.cz/ http://www.polycastrum.it/), volil bych letoviska od Ancony dolů (resp. San Benedetta), osobně volím Calábrii (od Scaley dolů) ať už na jedné nebo druhé straně (jónské a tyrhenské moře), já cestuju dolů více dní, ale mám na to auto upravené na bivakování, proto spím první noc ne parkinku pro obytňáky (včetně umyvárky a přípojky elektro za 14eur), další den jsme s dětmi v Gardalandu - http://www.gardaland.it/it/home.php, tam pozor na parkování, chce to zaparkovat u brány, je tam moc aut a pokud stojíš až vzadu, budeš vyjíždět tak cca 2-3 hodinky, cesta dolů je libovolná, rozhodnutí musíš udělat před Bologní podle zpráv o zácpách, cestou se můžeš stavit po pravé cestě v Pise, Neapol - Capri, Sorrento, záliv, Pompeje, Vesuv, vlevo je sposta parků a atrakcí u Ravenny, Riminni, v Anconě je velký přístav a občas se tam objeví letadlová loď USA a to je zážitek, pak jen přejet hory (taky zážitek) do Potenzy. Od Neapole je dálnice zadarmo a hned to poznáš na kvalitě, tolik drncání jako u nás. Na dálnici nešetři - pobřežní SS16 je hrůza a jednolitá vesnice a kolony aut. Jinak se ptej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Každopádně jeď co nejníž,protože sever mi připadá dost špinavej.Byl jsem pod Benátkama,párkrát Gargáno(není špatné)a naposledy pod Neapolí(Palinuro) a tam to bylo nejlepší.

Jo jo Palinuro je super, mohu jen doporucit, sice horsi cesta pres hory, ale snad maji hotovou tu novou cestu. Je tam nadherne more a vyborne ceny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Každopádně jeď co nejníž,protože sever mi připadá dost špinavej.Byl jsem pod Benátkama,párkrát Gargáno(není špatné)a naposledy pod Neapolí(Palinuro) a tam to bylo nejlepší.

Jo jo Palinuro je super, mohu jen doporucit, sice horsi cesta pres hory, ale snad maji hotovou tu novou cestu. Je tam nadherne more a vyborne ceny.

Nejakej link na ubytovani ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...