Přejít na obsah

1.8 TSI (118 kW)


Rocky

Doporučené příspěvky

Ptal jsem se v servisu na změnu intervalu a cenu prohlídky a bylo mi řečeno že bez problémů a cena bude 6500Kč.

Přitom vím, že v tom servisu stejně stojí i prohlídka po 30000km/2roky, tzn. vyhozený peníze a pomůžu si co?

Nevím, ale je mi to celý nějaký divný.

Jak už jsem psal, kdyby někdo věděl o servisu s kterým je rozumná řeč, napište.

U nás v MB je to nějaký zabitý. Asi mají zákazníků dost. :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Migen: No nevím zda je výměna oleje zas taková brnkačka jak tady píšeš a že to zvládne každý... Za prvé musíš mít někde na to dílnu se zvedákem, kde auto zvedneš nahoru a mužeš pod něj vlézt, popřípaďe mít montážní jámu, ale to už není tak pohodlné řešení. Za druhé musíš mít speciální klíč na povolení a pak následně dotažení olejového filtru. Na zahradě to asi těžko budeš dělat... To je vážně jednodušší si zajet do toho servisu s vlastním olejem a být u výměny. Je to za 45 min hotové a nezamažeš se :)

Líp bych to nenapsal. :)

Ale těm domácím kutilům, co se v tom rýpou jako ve Š-120 se to asi moc líbit nebude. ;)

PS: To by mě zajímalo, co dělají doma s tím vyjetým olejem?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já montážní jámu doma mám, nějaký to nářadí taky. Jsem schopný si vyměnit kotouče a desky, nebo třeba výfuk. Prostě základní mechanické věci, ke kterým je přístup.

Vyjetý olej se dá odevzdat do nebezpečného odpadu, dá se s ním natřít plot, ztopit v příslušných kamnech, nebo hodit do popelnice. To by se teda nemělo, ale lepší než vylít do kanálu. lol

To je fakt divný. Jinak nezkoušels autoZítka, směrem od MB za Sukoradama? Z doslechu jsou prej OK...

To je přesně ten servis, kde stojí prohlídka po 15.000km stejně jako po 30.000km. :feve:

Jezdil jsem tam s Fábií a spokojený jsem nebyl. Navíc teď od známého vím, jak to tam (ne)funguje.

Editováno: , autor: TSI
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je přesně ten servis, kde stojí prohlídka po 15.000km stejně jako po 30.000km

To je nějaký divný,po 15 000 km přece není servisní prohlídka,ale jenom výměna oleje a kontrola brzdových destiček. Alespoň tak to stojí v servisní knížce. :feve:

Editováno: , autor: Pawouk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja do Sukorad/Martinovic k Zitkovi jezdim uz od sve Fabie a zadnej problem (az na jednu drobnost) s nima nemam - jsem spokojenej. Olej si nosim vlastni, abych mel porad stejnej, zbylej material nechavam na nich. Behem prace jsem s autem na dilne. Jako v jednom z mala servisu s tim nemaji problem, navic me za ty roky uz znaji. A cenove jsou OK, v porovnani s Prahou o dost levnejsi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je nějaký divný,po 15 000 km přece není servisní prohlídka,ale jenom výměna oleje a kontrola brzdových destiček. Alespoň tak to stojí v servisní knížce. :feve:

Š-octavia II FL, 1,8 TSI má od výroby nastaven servisní interval longlife (30000 km, nebo dva roky-podle toho, co nastane dřív) a jestli chce někdo pevný interval po 15000 km, musí si to nechat nastavit. Dost dobře nechápu, proč si někdo koupí motor, který je dělaný na longlife a pak tu spekuluje, že tomu nevěří. To je totéž, jako když si koupím dvulitrový benzíňák a nechám ho předělat na plyn, protože moc žere.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Š-octavia II FL, 1,8 TSI má od výroby nastaven servisní interval longlife (30000 km, nebo dva roky-podle toho, co nastane dřív) a jestli chce někdo pevný interval po 15000 km, musí si to nechat nastavit. Dost dobře nechápu, proč si někdo koupí motor, který je dělaný na longlife a pak tu spekuluje, že tomu nevěří. To je totéž, jako když si koupím dvulitrový benzíňák a nechám ho předělat na plyn, protože moc žere.

Mám Octu 1.4 TSI,z výroby také flexibilní interval (Longlife). Přecházím na interval výměny po 15 000. Já si ten longlife interval nevybral,už jsem to auto s ním koupil a nechci tam ten olej nechat šmrdlat až dva roky,nebo 30 000 km. V servisce je jasně napsáno,že při pevném intervalu se při 15 000 km mění jenom olej a kontrolují ty destičky,klasická servisní prohlídka je až při 30 000 km. Takže předpokládám,že při přechodu z longlife na pevný interval to bude stejné. V práci mám FII 1.2 TSI a tam se při těch 15 000 měnil jenom olej a proběhla kontrola brzd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty seš fakt mimo. Myslím že o životnosti oleje bylo napsáno už dost. A Máňa z kravína to nevymyslela.

Já ti rozumím. Všechny Mercedesy, BMW, Audiny, VW, Škody, Seaty a ostatní auta, které používají motory longlife jsou definitivně v prdeli.

PS: Vyřiď Máně z kravína, že to fakt nevymyslela.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi, nevím co tu pořád řešíte. Jednoduše 1,8 TSI, výměna oleje a filtru po 15tis km. Na 30 rovnou zapomeňte. Diskutoval jsem se známým (z rodiny) šéfem servisu Škoda, přímo škoda-auto již doporučuje (ne-li nařizuje) provádět tyto výměny po 15tis.km dle posledních poznatků. Zřejmě k tomu své důvody rozhodně mají. Tím se samozřejmě musí přestavit interval na "pevný".

Takže není o čem dál diskutovat, přímo výrobce vozu se k tomu vyjádřil a není důvod to přehlížet. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to na každém.... ten motor to zvládne i při prodlouženém intervalu, ale rozhodně mu bude lépe při 15000/rok. Když jsem byl v pátek v servisu měnit olej (po 14000km) tak se mě přejímací technik zeptal proč, když mám QG1, odpověděl jsem mu a on mi řekl jen mezi náma že mám jeho sympatie, a že dělám dobře. Ano pro ně to jsou prachy navíc, ale zas tolik jich není aby z toho byli odvařeni... Navíc když olej byl můj :) Prostě kdo máte své auto rádi, tak mu dejte olej max po 15 000/rok a kdo berete auto jako spotřebák, tak jezděte jednou za dva roky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Do servisu v Sukoradech teď už vlastně v Martinovicích, já už osobně nepojedu. Od kamaráda jsem dostal před léty doporučení na super servis, ale to bohužel platilo dříve, teď je Vše jinak ale bohužel k horšímu. Ale jinak musím uznat, že mají krátké objednací doby na servis. Ale já osobně si raději počkám o nějaký den navíc a budu v klidu a né pořád něco reklamovat. Už toho bylo prostě dost. :feve:

Editováno: , autor: albi1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Servis mi volal, ze mam za nimy dojet, ze je na mem 1.8 TSI (5/2009) servisni akce. Vymena prestavovace vackove hridele, meni se neco na rozvodech, viz fotka v priloze, kde jsem si vyfotil jejich interni dokument. Co jsem tak procital fora, tak v nemecku uz ta akce 15D7 nejaky cas bezi (i u audi) a je postizeno docela dost aut (je dokonce mozne ze vsechny) 1.8 TSI CDAA a 2.0 TSI z MJ 2008-2010 . Po vymene zadny problem, zda se, ze to udelali dobre. Kdo se stara o svuj 1.8 TSI asi udelal dobre, kdyz zavola do servisu, jestli se akce tyka i jeho motoru.

post-40256-0-30892500-1309202824_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rozsah VIN pre 15D7 by mal byť TMB__1Z_A2006008 - 066799 (tiež sa ma týka :( ). Ešte by ma zaujímalo ako chcú riešiť napínak rozvodovej reťaze pre autá vyrobené do 20KT/2010. Je nutné čakať, kým sa odohrá blízke stretnutie ventilov a piestov alebo sa to mení preventívne keď už je k dispozícií inovovaný náhradný diel (dajme tomu na požiadanie zákazníka v rámci záruky) ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi som to mal lepšie napísať ale 15D7 (ložisková stena) a napínak rozvodovej reťaze sú dve rôzne (možné) závady.

Na dielenskú akciu ako je 15D7 (ložisková stena) je samozrejme zákazník upozornený pri návšteve servisu a je vykonaná výmena doporučená priamo výrobcom. Potencionálne vadný napínak rozvodovej reťaze ešte nie je eskalovaný do dielenskej akcie, ale je len v polohe TPI (2024485/5). Vo svojom okolí mám prípad, kde tento vadný napínak spôsobil preskočenie reťaze a KO motora (VW ale motor je ten istý). Preto sa pýtam, či už niekto neskúšal preventívnu výmenu napínaku reťaze len na základe TPI a ako by prípadne reagoval servis.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...