Přejít na obsah

Vrzani oken pri otvirani/zavirani


Kutil_Tim

Doporučené příspěvky

Zdravim.

Jak zaviram nebo oteviram okna predni tak mi silene vrzou, asi ta tesnici guma. Zadni okna mi to nedelaji. jak nasednu do auta na parkovisti a otevru obe okynka najednou a nekdo jde okolo je to na ostudu, poradte jak to odstranit :help:

A jeste mi nedrzi dvere etevrene a skripou pri otvirani , spatne omezovace, jde to nejak repasovat? vim ze to tu je, ale pisu to jen takovy dodatek kdyby se nekomu chtelo psat vice :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A jeste mi nedrzi dvere etevrene a skripou pri otvirani , spatne omezovace, jde to nejak repasovat? vim ze to tu je, ale pisu to jen takovy dodatek kdyby se nekomu chtelo psat vice :)

Omezovače určitě repasovat nepůjdou, novej (jeden) stojí kolem 280. Dneska sme měnili přední, to bylo celkem v pohodě (kdyby člověk nebyl línej sundat spodní plast palubky, bylo by to v pohodě ještě víc :palec2: ). Zadní mám doma, ale zatím se mi do nich nějak moc nechce. Náhodou nemá někdo nápad jak se k nim dostat aniž bysme museli vyndávat sklo a sundávat plech?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A jeste mi nedrzi dvere etevrene a skripou pri otvirani , spatne omezovace, jde to nejak repasovat? vim ze to tu je, ale pisu to jen takovy dodatek kdyby se nekomu chtelo psat vice :)

Omezovače určitě repasovat nepůjdou, novej (jeden) stojí kolem 280. Dneska sme měnili přední, to bylo celkem v pohodě (kdyby člověk nebyl línej sundat spodní plast palubky, bylo by to v pohodě ještě víc :palec2: ). Zadní mám doma, ale zatím se mi do nich nějak moc nechce. Náhodou nemá někdo nápad jak se k nim dostat aniž bysme museli vyndávat sklo a sundávat plech?

Myslim, že výměna omezovačů tu někde byla docela dobře popsaná :) Ale nevim, proč kvůli vrzání je měnit. Většinou stačí je pořádně očistit a namazat kvalitním mazivem. Někde už se to tu taky řešilo. Někomu pomohla obyč vazelína, někomu silikon jako třeba mě. Ikdyž řikají že se to mazat nemá, že se to má vyměnit, tak nikdo neřekne proč. Jestli se omezovač zničí tím, že se namaže, tak se holt vymění,ale proč to nezkusit. Já to namazal před 2ma roky a je klid a předtim to pěkně skřípalo, obzvlášť v létě :D...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

takze ve skodvce mi rekli ze to nepisti ty tesnici gumy ale voditka skla uvnitr dveri, musi se rozebrat dvere a promazat to, rikal mi to jeden znamy a druhy technik rikal taky ze uz to delal takze tak, ze to vrzani jen vypada ze to vychazi od tech gum;) a ja si rikal proc to nepomohlo jak jsme je utrel a namazal lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mne dosť nechutne vrzgalo prave okno a myslel som že to bude kolajnicou po ktorej chodí ten plastový bežec ale bolo to inak, vrzgalo koliesko. keď nevŕzgalo, netočilo sa a lanko v nom drelo, keď sa roztočilo, začlo vržďať takže ten tuk čo tam pôvodne bol už tam neni.

strekol som tam jemného oleja a zatial ticho.

Inak to robilo len keď bolo teplo.

post-3171-1185699201_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som si napriklad ešte všimol ako mam deflektory že pri otvorenom okne - stači len malo - mi dačo pukoce. Nevedel som zanič prisť na to čo to bolo až ma napadlo zavrieť okno a prestalo to takže aj napriek tomu že tie deflektory držia jak prikovane, praskocu a myslel som že to bolo okno.

Já jsem si teď všim, nebo to spíš začalo, že to okono vrže né když ho závíram nebo otvíram, ale když se při jízdě pohybuje do stran (drncáním nebo silou větru) A to docela dost :/ Asi prostříknu ty boční těsnění
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...
  • o 1 měsíc později...
  • o 1 měsíc později...
  • o 1 rok později...

Klucku musis dat dole :) a niti ?? ano odvrtat a dat nove ale najlepsie by bolo to poriesit tak aby si uz tam dal sroubky.. a inac neboj sa nic na tom nieje ... je to lahke .. ja som ten plech uz daval asi 100x dole kvoli kluckam :( spadli mi aretacie do dveri myslim tie Ckove aretacie ktoru tlaci sroubka..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Losky ked das dole vypln dveri tak uvidis na plechu take dve cierne gumene kytky tie das dole spustis okno tak aby si videl cez te diery kde boli tie krytky sroubky tie uvolnis jednu aj druhu a okno vytiahnes a prilepis paskou potom vyber si klucku uvolni zamok a mozes ist na plech odvtrtaj nity a potom plech vyberies a si vnutri :) chce to len klidek a zmaknes to drzim prsty :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Losky ked das dole vypln dveri tak uvidis na plechu take dve cierne gumene kytky tie das dole spustis okno tak aby si videl cez te diery kde boli tie krytky sroubky tie uvolnis jednu aj druhu a okno vytiahnes a prilepis paskou potom vyber si klucku uvolni zamok a mozes ist na plech odvtrtaj nity a potom plech vyberies a si vnutri :) chce to len klidek a zmaknes to drzim prsty :)

Nechápu, proč je to tak komplikovaný, jak se znám, tak to nechám asi být, s tímhle se mi fakt nějak patlat nechce, každopádně díky za objasnění. Jen jsem čekal, že zámky atd povolovat nebudu muset a okno už vůbec:( Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...