Přejít na obsah

Octavia II - Facelift


radek_m

Doporučené příspěvky

Pánové, měl jsem čest vidět facelift OII a moc mě teda nezaujal. Změna světel se opravdu stala a to hlavně u předních světlometů, které jseo něco mezi stávajícíma a světlama z roomsteru či Fabie - neklíbí se mi. + Nový nárazník, nové mlhovky - širší a uzší. Interiér hodně z novýho superba, bílé podsvícení budíků.

Zadní světla naprosto stejná krom malé změny a to že zmizí prostřední červený proužek. Bude jen C a uprostřed bílo. Zadní nárazník s kočičíma očima...

Start výroby KT 45/2008

to mě velice,převelice zajímá!!..můžeš to cca. načrtnout v kreslení,či photoshopu atd..,na stávající fotku?..jen tak trošku,abych měl tedy vůbec představu,jak že to má vypadat..pokud to 45/2008 je týden v roce 2008,MOŽNÁ by šlo zařídit,abych auto dostal až po faceliftu(jedna z 1. octavií).. :palec2: předem díky!.. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, měl jsem čest vidět facelift OII a moc mě teda nezaujal. Změna světel se opravdu stala a to hlavně u předních světlometů, které jseo něco mezi stávajícíma a světlama z roomsteru či Fabie - neklíbí se mi. + Nový nárazník, nové mlhovky - širší a uzší. Interiér hodně z novýho superba, bílé podsvícení budíků.

Zadní světla naprosto stejná krom malé změny a to že zmizí prostřední červený proužek. Bude jen C a uprostřed bílo. Zadní nárazník s kočičíma očima...

Start výroby KT 45/2008

ještě PS: co maska?.jako u Supíka?..+ kapota má stejné rysy,či ne?.. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, měl jsem čest vidět facelift OII a moc mě teda nezaujal. Změna světel se opravdu stala a to hlavně u předních světlometů, které jseo něco mezi stávajícíma a světlama z roomsteru či Fabie - neklíbí se mi. + Nový nárazník, nové mlhovky - širší a uzší. Interiér hodně z novýho superba, bílé podsvícení budíků.

Zadní světla naprosto stejná krom malé změny a to že zmizí prostřední červený proužek. Bude jen C a uprostřed bílo. Zadní nárazník s kočičíma očima...

Start výroby KT 45/2008

ještě poslední otravnou otázku,která mi nedá...-interiér dost z nového Superba znamená co?..jako budíky,výdechy,či celá palubka,nebo jak si to představit?..předem díky :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ještě poslední otravnou otázku,která mi nedá...-interiér dost z nového Superba znamená co?..jako budíky,výdechy,či celá palubka,nebo jak si to představit?..předem díky :)

Si trošku moc zvědavý. Tyto informace jsou jistě podléhají utajení a nevím jestli si někdo roskne ti něco malovat. A myslím, že je tady víc lidí co todle auto u vidělo a jsou potichu. Po zkušenostech ze Superba bych ti moc šanci na obrázky nedával.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Si trošku moc zvědavý. Tyto informace jsou jistě podléhají utajení a nevím jestli si někdo roskne ti něco malovat. A myslím, že je tady víc lidí co todle auto u vidělo a jsou potichu. Po zkušenostech ze Superba bych ti moc šanci na obrázky nedával.

tak pokud je přímo z fabriky,tak je jasné,že to nemůžu chtít..já jen,jestli to někde neviděl,jaks e testuje,či tak.. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže takhle nějak by mohlo vypadat RS :palec2:

Dal jsem tam světla z Fabie jinak sem nic neměnil. A zadní světla jsem pozměnil. Mám ještě něco předělat? Zasvědcení ať prozradí?

já si s tím pohraji také,chceš-li udělat věrnou kopii,dej tam chladič ze superbu(nového),jiné nárazníky(jaké ale budou pro RS se neví) a možná nová zrcátka(věc,jako designy kola podobné ptákovinky neřeším..).. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle známe. Ale ty světla se moc fabiáckým nepodobají. Ale vzhledem k tomu, že jsi to sem dal ty. Tak tohle bude opravdu nová podoba Octavie

no...řekl něco mezi roomsterem a fábií...čili 100% stejné nebudou,malou,skromnou verzi již mám,za chvíli ji sem hodím-tošku jsem ty světla upravil.. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odhadujem, že blatník sa nad svetlom meniť nebude, tak im ostáva priestor na zmeny len v nárazníku a v prednom "grile". Predpokladám, že okrem svetiel (ktoré by sa mohli o čosi zväčšiť ich pretiahnutím nadol), sa zmení veľkosť a riešenie dolného nasávacieho otvoru v prednom nárazníku, zrejme sa zmení aj tvar hmloviek (nebudú tak vysoké ako doteraz a nebudú už natoľko narušovať vzhľad). A potom očakávam, že sa samozrejme viac zvýrazní horný strieborný lem predného "grilu" v štýle FII a SII (t.j. v strede okolo znaku najširší - tým sa predok zjednotí s doterajšími modelmi). "Gril" už bude spojený napevno s nárazníkom a nebude sa otvárať spolu s kapotou ako doteraz (budú tak okolo svetiel len minimálne špáry a je to výrobne jednoduchšie), bočné a spodný strieborný lem "grilu" budú už podstatne tenšie, než doteraz. A ostrekovače zrejme budú podobne ako u Superba tesne pod svetlom (ak nezvíťazí ekonomika a nezostanú ako doteraz v nárazníku). Okrúhle hmlovky vzhľadom na corner svetlá neočakávam (zrejme ostanú výsadou len pre RS a Scout). Predpokladám, že hrana, ktorá vedie po okraji kapoty od spodných okrajov čelného skla až k rohom predného "grilu" bude aj naďalej pokračovať pod "gril" a potom do strany popod svetlo (je to nateraz typický rys), nebude sa už však stáčať hore ale môže pokračovať až k výrezu kolesa (alebo do stratena ako u SII). Hrana na prednom blatníku, ktorá prichádza až od zadnej časti auta nie je v oblasti nad svetlom natoľko ostrá, tak si dizajnéri môžu dovoliť ju ukončiť pred svetlom, resp. sa plynulo stratí až na prednom svetle. Predpokladám tiež, že priestor na predné evidenčné číslo (ŠPZ) sa mierne zapustí ako u SII, lebo u OII sú neraz problémy s predným parkasistentom, ktorý reaguje na odstávajúcu podložku pod značku. Rovnako predpokladám, mierne zväčšenie zaoblenia prednej partie, takže auto bude zase o pár mm dlhšie (dizajn + ochrana chodcov).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odhadujem, že blatník sa nad svetlom meniť nebude, tak im ostáva priestor na zmeny len v nárazníku a v prednom "grile". Predpokladám, že okrem svetiel (ktoré by sa mohli o čosi zväčšiť ich pretiahnutím nadol), sa zmení veľkosť a riešenie dolného nasávacieho otvoru v prednom nárazníku, zrejme sa zmení aj tvar hmloviek (nebudú tak vysoké ako doteraz a nebudú už natoľko narušovať vzhľad). A potom očakávam, že sa samozrejme viac zvýrazní horný strieborný lem predného "grilu" v štýle FII a SII (t.j. v strede okolo znaku najširší - tým sa predok zjednotí s doterajšími modelmi). "Gril" už bude spojený napevno s nárazníkom a nebude sa otvárať spolu s kapotou ako doteraz (budú tak okolo svetiel len minimálne špáry a je to výrobne jednoduchšie), bočné a spodný strieborný lem "grilu" budú už podstatne tenšie, než doteraz. A ostrekovače zrejme budú podobne ako u Superba tesne pod svetlom (ak nezvíťazí ekonomika a nezostanú ako doteraz v nárazníku). Okrúhle hmlovky vzhľadom na corner svetlá neočakávam (zrejme ostanú výsadou len pre RS a Scout). Predpokladám, že hrana, ktorá vedie po okraji kapoty od spodných okrajov čelného skla až k rohom predného "grilu" bude aj naďalej pokračovať pod "gril" a potom do strany popod svetlo (je to nateraz typický rys), nebude sa už však stáčať hore ale môže pokračovať až k výrezu kolesa (alebo do stratena ako u SII). Hrana na prednom blatníku, ktorá prichádza až od zadnej časti auta nie je v oblasti nad svetlom natoľko ostrá, tak si dizajnéri môžu dovoliť ju ukončiť pred svetlom, resp. sa plynulo stratí až na prednom svetle. Predpokladám tiež, že priestor na predné evidenčné číslo (ŠPZ) sa mierne zapustí ako u SII, lebo u OII sú neraz problémy s predným parkasistentom, ktorý reaguje na odstávajúcu podložku pod značku. Rovnako predpokladám, mierne zväčšenie zaoblenia prednej partie, takže auto bude zase o pár mm dlhšie (dizajn + ochrana chodcov).

:D to je slohovka..když jsme u toho,řeknu svou verzi takto pohromadě..nejprve tedy přední světla-když se tedy mění,rozhodně se změní i v blatnících(jsou jednodílné,tudíž by se tvarově těžko experimentovalo)..jak psal sám Amadeus,přední světla se budou podobat roomsteru a fábii...čili tam bude jistá odlišnost,řekl bych,že ty obrázky,kolující po netu(vložené i sem-ta modrá octavia)vcelku přesně vystihují přední světla..je vidět,že to nějak zjišťovali,neboť v jejich návrhu vskutku dostal nárazník odrazky a středový červený proužek zanikl-sice ho tam nahradili chromem,místo spojenou bílou plochou tak,jak ji udělal kolega Zabiák,nic-méně nebyli pravdě daleko...čili si myslím,že +- by ta přední světla mohla vypadat,jak na té modré octavii o stránku před..dále nárazník-domnívám se,že tam bude vrchní prolis typu Superbu 2,ovšem bude končit cca. tak,jak jsem nakreslil v návrhu=dokulata směrem ke světlům,nahoru..mlhovky,jak sám Amadeus psal,mají být užší a delší(myslel jsem si to,že to tak bud´)= řekl bych,že tvar bude převelice podobný novému Supíku,možná jen osteji řezaný...rozhodně budou výdechy s mlhovkama oddělené,středový výdech bude poměrně velký..(nad ním logicky RZ)..spodní tmavá lišta o5 zmizí tak,jak jsme již zvyklý,řekl bych,že kraje nárazníku dostanou jemně "vystouplejší tvar)..(něco na způsob RS-jemně rozšířené konce,ostřeji se zařezávající do lemu kola)...maska bude logicky typu nový Superb,předpokládám,že bude opticky níže položena...dle mého se kapota v žádném případě měnit nebude,otevírací bude stále s celou maskou(už jen kvůli základnímu rysu designu),možná bude kapota jen kulatěji udělána a to především an jejím konci(přechod do nových,tvarově odlišných,kulatějších světel)...ostřikovače dle mého zůstanou tam,kde jsou nyní..zrcátka budou řekl bych rovněž odlišná,zřejmě o5 kulatější,rovněž s blinkrem ve spodní části(o5 viz. nová superb)..zadní světla budou taková,jak je popisoval Amadeus,nárazník bude mít ty odrazky,zmizí černá lišta+ řekl bych,že bude ve spodnější části zadního nárazníku ostřejší prolis..(někde v místech prolisu současné RS)..interiér tedy údajně má být dost na způsob nového Superbu,o čemž nemám ani páru,vůbec nemám představu,jak dalece by s tou změnou chtěli zajít,tudíž ani,jak to bude vypadat...kola klasicky dostanou jiný design,pár změn ve výbavě..to bude asi tak vše... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...