Přejít na obsah

vyjmutí zadních opěradel


atala

Doporučené příspěvky

co tady pořád řešíte s tím pásem? To neumíte vzít 17 ořech, dát na nádstavec a ráčnu a povolit ten jeden šroub který ten pás drží ? :wallbash: pak už jen ten pás vyháknete a máte venku i opěradlo.

No já si taky myslím, že to není velká věda a zvládnul jsem to i bez ráčny, obyčejným kličem velikosti myslím 17?? nejsem si jistý, ale přijde mi to normální a to opět opakuji, kutil Tim teda nejsem... :-) a div by mě tady ukamenovali, že se mi to povedlo... kol3

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

co tady pořád řešíte s tím pásem? To neumíte vzít 17 ořech, dát na nádstavec a ráčnu a povolit ten jeden šroub který ten pás drží ? :wallbash: pak už jen ten pás vyháknete a máte venku i opěradlo.

No já si taky myslím, že to není velká věda a zvládnul jsem to i bez ráčny, obyčejným kličem velikosti myslím 17?? nejsem si jistý, ale přijde mi to normální a to opět opakuji, kutil Tim teda nejsem... :-) a div by mě tady ukamenovali, že se mi to povedlo... kol3

neboj neukamenovali -_- , jen jsem nepostřehl v tom manuálu tu pasáž o vyjmutí pásu, toť vše a ta byla ta nejdůležitější, páč odjištění pojistek a vytažení opěradla mi ukazoval už prodejce. Bohužel však na krátké sedačce kde nebyl problém, o dlouhé s tříbodovým se nezmínil a po zkušenosti s Feldou, kde to nebyl problém vůbec žádný (2b pás), jsem si myslel že to bude totéž, tudíž bez potřeby jakéhokoli nářadí. Jelikož nevím jak to má Fábka s dvoubodovým, tak stačilo jako odpověď "mám tříbodový pás, musí se jeho spodní úchyt odšroubovat, potřebuješ takový a takový klíč" ;)

Editováno: , autor: Malta
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

koho by to zajímalo, dal jsem do instalačních manuálů foto z demontáže sedaček.

sice pěkné, ale nějak jsem nepostřehl, že by byl řešen problém nás s tříbodovým pásem uprostřed, nebo se mýlím??

Hmmm, já bych taky mohl napsat, že se stačilo slušně zeptat a ne hned hrrrrr, že zrovna Tvůj problém jsem neřešil, viz. výše.... ;) tak jako tak je už snad jané, jak na to a to je to hlavní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

koho by to zajímalo, dal jsem do instalačních manuálů foto z demontáže sedaček.

sice pěkné, ale nějak jsem nepostřehl, že by byl řešen problém nás s tříbodovým pásem uprostřed, nebo se mýlím??

Hmmm, já bych taky mohl napsat, že se stačilo slušně zeptat a ne hned hrrrrr, že zrovna Tvůj problém jsem neřešil, viz. výše.... ;) tak jako tak je už snad jané, jak na to a to je to hlavní.

no jasně, reagoval jsem tak proto že tam byli asi tři příspěvky ohledně jak s tříbodovým (to jak vyvléknout opěradlo z prostředku - zakladatel threadu - se vyřešilo) a žádná reakce. Pak se objevil tvůj návod ale opět bez toho konkrétního řešení (tedy jedině odšroubovat závěs pásu). -_-

apropo doteď stejně nevím jaký ten pás vzadu vlastně máš :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

koho by to zajímalo, dal jsem do instalačních manuálů foto z demontáže sedaček.

sice pěkné, ale nějak jsem nepostřehl, že by byl řešen problém nás s tříbodovým pásem uprostřed, nebo se mýlím??

Hmmm, já bych taky mohl napsat, že se stačilo slušně zeptat a ne hned hrrrrr, že zrovna Tvůj problém jsem neřešil, viz. výše.... ;) tak jako tak je už snad jané, jak na to a to je to hlavní.

no jasně, reagoval jsem tak proto že tam byli asi tři příspěvky ohledně jak s tříbodovým (to jak vyvléknout opěradlo z prostředku - zakladatel threadu - se vyřešilo) a žádná reakce. Pak se objevil tvůj návod ale opět bez toho konkrétního řešení (tedy jedině odšroubovat závěs pásu). -_-

apropo doteď stejně nevím jaký ten pás vzadu vlastně máš :)

Ale to je snad jedno, ne? třeba má jawu 250 a jen okrajově se zajímám o fabie :p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 roky později...

Uvolnil jsem zadní sedačky kvůli stěhování a narazil na střední pád (3-bodový). Protože jsem neměl u sebe nářadí, taK jsem na tom i skončil a opěradlo mi zůstalo ležet v kufru. Nějak jsem to nakonec odstěhoval, nicméně jak bylo opěradlo položené, střední pás se navinul, ale už nejde odvinout. Lépe řečeno se odvine jen cca 30 cm a pak se zablokuje. To je velký problém, protože je teď tak krátký, že tam opěradlo prostě zpět nedám. Mluvil jsem s prodejcem, prý je tam nějaké závaží, které pás blokuje, když není ve vodorovné poloze, takže s tím budu zkoušet nějak lavírovat a pak tu napíšu, jak to dopadlo. Přinejhorším pás odmontuji, abych aspoň mohl dát zpět zadní sedadlo (toho šroubu 17 jsem si tedy nevšiml, snad tam ale někde je).

UPDATE: bylo to tak, stačilo opěradlo otočit a nahnout tak, aby bylo v poloze podobné, jako když je na místě, a fungovalo to jako kouzlo :) Možná je to všem známé, nicméně si dovolím to tu nechat, snad to někdy někomu ještě pomůže. Prý to funguje obodbně i pro všechny ostatní pásy, tj. když nejsou v poloze, pro kterou jsou konstruovány, nefungují.

Editováno: , autor: prom
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...