Přejít na obsah

Jaký digitální foťák


srandek

Doporučené příspěvky

Kodak Z740. 5,0 Mpix, 10x opt. zoom, videosekvence ve dvou kvalitách se zvukem, scénické režimy, manuál režim, automat režim, na SD karty a pouze na dva AA monočlánky. Mám ho už druhej rok a jsem navýsost spokojenej!!!

Jinak kámoš si pořídil Panasonic DMC-FZ50. Viděl jsem co to umí, je to mašinka k pomilování!!! Dá se sehnat už za 12.500,- (pouhých) :D Asi půjdu darovat krev... :smich: :laugh.gif

Editováno: , autor: Com-aaR
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zajímalo by mne, jaký používáte digitální foťák a jaké s ním máte zkušenosti. Chtěl bych si pořídit nový a proto mne zajímají

zkušenosti ostatních.

Má někdo například Olympus řady Mju?? Myslel jsem na Olympus Mju 740 nebo nějaký jemu podobný. Díky

Jelikoz trochu fotim tak snad mohu trochu pomoci,takze:

ZALEZI NA CO TO CHCES.

jestli ses typ kterymu nejde o "kvalitu",ale jen o to cvaknout,vyvolat na max 10x15 a zalozit do alba tak ti staci (kompakt)neco za 3 az 4000 budou z toho pekny fotky do alba.

(Canon,Nikon,Panasonic,Olympus,fujifilm)

http://www.kasa.cz/digitalni-foto/koupit/3...on-coolpix-l10/

http://www.kasa.cz/digitalni-foto/koupit/1...powershot-a430/

http://www.kasa.cz/digitalni-foto/koupit/3...sonic-dmc-ls60/

atd...

Pokud jses narocnejsi a obcas chodis fotit tak uz potrebujes (elektronickou zrcadlovku) neco co: ma malej sum(vysoky ISO s malym sumem),dobry objektiv (nejlepe Zoomovy),dobrou svetelnost atd....

na reklamovy tahaky jako ma treba Panasonic (Stabilizátor obrazu) ZAPOMEN (i kdyz uz je to standart)na kratko (bez zoomu) za dobryho svetla to bez problemu udrzis v ruce a pokud budes fotit na velkou dalku tak ti zadnej ANTI.... nepomuze .To chce stativ.

http://www.kasa.cz/digitalni-foto/koupit/2...rshot-s3-is-de/ <<< super

http://www.kasa.cz/digitalni-foto/koupit/2...inepix-s6500fd/

http://www.kasa.cz/digitalni-foto/koupit/3...ic-dmc-fz8eg-s/

atd....

Pokud ani to nestaci tak pak uz bych volil jedine:NIKON,CANON,PENPAX >> fuul zrcadlovky

zde uz zalezi kolik chces investovat a k cemu se chces venovat.

treba:

Makro,Krajina,Portrét...

Pro amatera bych doporucil: Zrcadlovku s rychlou a dostatecnou kartou,stativ,brasnu + nejake zakladni filtry (polarizacni,UV...)

Za slusny peniz bych koupil asi.

http://www.kasa.cz/digitalni-foto/koupit/2...canon-eos-400d/ >>velky rozsah 2 kvalitnich objektivu

http://www.kasa.cz/digitalni-foto/koupit/3...ikon/nikon-d40/

atd...

zde je tezke radit(jsou Canon-isti a Nikon-isti) musis si projit nejake fora a hlavne penezenku :) .

Pokud by ti nestacilo ani to tak pak uz jedine:

http://www.kasa.cz/digitalni-foto/koupit/6...s-mark-ii-body/

+

http://www.kasa.cz/digitalni-foto/koupit/2...mm-f-2-8-l-usm/

+

http://www.kasa.cz/digitalni-foto/koupit/2...m-f-2-8-is-usm/

a muzes fotit o stosest :)

Doufam ,ze ti to k necemu bude samozrejme jsem zde vubec neresil jetli fotak umi tocit a nahravat zvuk ,nebo nevim co jeste.Muj nazor je takovy ,ze fotak je na foceni, kamera na nataceni a diktafon na zaznam zvuku.

cus

P.S jo ja mimochodem pouzivam Nikon D70 + objektivy s rozsahem 17-300 a plna spokojenost.

Editováno: , autor: vigel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně viz. minulý příspěvek. Hlavně si zhodnoť, co, kdy a jak fotíš. Protože i z velmi nadupaného foťáku můžeš být zklamaný, protože prostě bude umět víc, než potřebuješ a bude zbytečně složitý na obsluhu.

Já jsem se třeba vydrbal se svým prvním digiťákem, kdy jsem koupil tehdy "nadstandardní" 5 megáč kompakt. Protože ale 70% fotek dělám na lyžích za dobrých světelných podmínek, tak hned při první dovolené jsem přišel na to, že je totálně na houby vytahovat 30x denně foťák z batohu. Takže jsem byl rád, že mi za pár měsíců vybrali v Jesenici služebního Supra a tenhle foťák si vzali s sebou. Pak jsem si koupil Minoltu Dimage X31, která byla už v té době o dvě třídy níž, ale už mi slouží 4 roky k plné spokojenosti, protože na ni nepotřebuji pouzdro, hodím ji do kterékoliv kapsy a mám ho vždy po ruce.

Vzhledem k mým požadavkům momentálně čekám na Olympus FE-200 (pošta někde zadrbala zásilku), který splňuje vše, co třeba já chci - malá velikost, větší optický zoom, krátké ohnisko (budou panoramata :) ) a jednoduchost. Honba za pixely, stabilizací, množstvím režimů apod. mě nezajímá, protože jsem je stejně nikdy nepoužíval, fotím za standardních podmínek a plakáty si dělat nebudu.

Editováno: , autor: Tesna
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám CANON PowerShot S2 IS a super. Bohatě stačí na běžné focení. Na trhu už je model S3. Opravdu zapálenému fotografovi bych doporučil jedině zrcadlo, ale tam cena letí nahoru díky dokupování dalšího příslušenství.

JJ taky ho používám a na moje potřeby je doost dobrej.Hlavně ty videa ve stereu nemají chybu !!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Petr:

Měl jsi učinit třetí reklamaci = stejná závada = nárok na výměnu přístroje nebo vrácení peněz .Nic jiného by jim nezbylo a hlavně se nenechat odbýt a trvat na svém.....nějak podobně to na mě zkoušeli při reklamaci DVD přehrávače...ale to měli smůlu...pro jisttotu mám v mobilu číslo na SOS /svaz ochrany spotřebitelů/ a ČOI /českou obchodní inspekci / a to by člověk nevěřil, jak to zabírá.....

Editováno: , autor: Marek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam OLYMPUS e-300 a maximalni spokojenost az na to,ze nema videosekvenci..Ale o to lepsi dela fotky..Jinak v praci mame MJU 1000 a musim rict,ze na to co sem cekal me to uplne neuchvatilo. Kdyz ma svetlo,ve dne a treba jeste se slunickem,tak foti super,ale kdyz je sero,nebo tma,tak je to takyovy jakoby rozpixlovany.

Mati ma MJU 760 a to mi pripada dokonce lepsi...

A IXUSY od Canonu nejsou vubec spatny..Maji proti MJUckam super barvy..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
Já mám PENTAX K100D,je to super...

A já mám PENTAX K100D SUPER a ten je doufám ještě víc super. lol

Protože můj dosavadní digitál Sony má strašně malej display a bez brýlí na to nevidím, rozhodl jsem se koupit něco novýho.

DVa dny od rána do noci jsem sbíral kde se dalo po netu informace, protože jsem na tom s focením asi jako moji psi s jadernou fyzikou. Od malých kompaktů jsem se přes ultrazoomy nakonec dostal k zrcadlovkám a udělal jsem si ve čtvrtek radost. Má to spoustu neuvěřitelných funkcí, který musím nastudovat. Doufám, že to zmáknu.

A protože ten přístroj má hovadskou velikost i váhu, tak jako kapesní jsem si ještě pořídil nerozbitnej a vodotěsnej zázrak od Oly, mju 770. Pěkná hračka. Možná že ho dám někomu pod stromeček.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zajímalo by mne, jaký používáte digitální foťák a jaké s ním máte zkušenosti. Chtěl bych si pořídit nový a proto mne zajímají

zkušenosti ostatních.

Má někdo například Olympus řady Mju?? Myslel jsem na Olympus Mju 740 nebo nějaký jemu podobný. Díky

Focení je mým velkým koníčkem...spíš koněm...hned po Fábii, samozřejmě ;) , ale už od dob analogů jedu v Canonu. V digitálu jsem měl Canon Power shot G3, teď mám G7 - špičkový fotky. G3 jsem prodal kolegovi z práce...měl před tím Olympuse...byl nadšenej kvalitou fotek z Canona. Ono totiž ani tak nezáleží na technologii a vybavení, ale hlavně a především na optice...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
jsem uplny amater tak bych potreboval poradit, jake parametry by mel minimalne fotak mit aby byl alespon uchazejici?Nejak se v tom motam. Dik

Nejsem žadnej foto odborník ale napišu ti jen vlastni zkušenosti.

Zakaždou cenu nehonit pixely - pokud nechceš tisknout portrety na A3 tak bohatě stači 5 nebo 6MPx. Pak raději prachy vrazit do stroje s lepši optikou.

Vybirat fotak od firmy která si zároveň vyrabi objektivy

Osobně při vyběru fotáku davam velký duraz na rychlost startu - totalně mě muže nasr..... když musim čekat několik sekund než naběhne foťak - to už většinou to co jsem chtěl vyfotit je v pr....

Dalši věci je rychlost ostření.

Osobně nesnášim foťaky bez hledáčku - je to sice sila zvyku ze zrcadlovek ale při foceni na slunku na tom displeji neni nic vidět.

Jiný než optický stabilizator je u kompaktu jenom žert. A taky o optickém stabilizatoru u kompaktu mam svuj názor.

Pokud člověk použiva i nějake manuálni funkce (nastavovani iso, WB, čas, clonu.....) tak pokud to není na tlačitka na fotaku tak si prohlednout menu - aby to člověk nemusel vždy pul hodiny hledat

Baterie - akumulatory jsou fajn - vydrží většinou déle než tuškové baterky ale v připadě vybiti akumulatoru jste v pr... - tuškove baterie se daji jednodušeji sehnat - kompakty jsou šileni žrouti energie.

Ultrazoom je výborná věc ale pamatuj na to je že je to složita soustava čoček které se ruzně naklapěji a jsou velmi nachylne na poškození - myslím tím sportování s takovým to fotakem asi nebu moc košer. Pak taky platí obecná věc že čím víc skel mezi foceným objektem a filmem (čipem) tím horší kvalita pořizené fotografie. Např. Olympus 320UZ měl 8x zoom a v objektivu měl 11 čoček v sedmi řadach (nebo tak nějak).

Zvláš't oblasti je paměťová karta - ja tvrdím že místa neni nikdy dost - nevim jak dnešní foťaky ale ještě před dvěma lety se u fo´táku udavala max velikost použité karty.

Když se ještě vratim k prvnímu bodu o pixelech: Mam doma nějaké malé HP (vyhra v soutěži), které má 6MPx - i když něco vyfotim na největší možné rozlišení a kvalitu tak fotky jsou horší než z dědečka Olympus 320UZ který má 3,2MPx. Vše je o objektivu. To same lze pozorovati tzv. fotaku na telefonech.

Snad ti to k něčemu bude a když s tímto někdo nesouhlasí tak mě nekamenujte - jsou to pouze moje osobní názory, které mam z vlastní zkušenosti, když jsem začinal z digitalama.

Jinak teď použivam Nikona D50.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky za rady, urcite se na ty veci pokusim zamerovat. jen ten fotak bude kupovat pritule, takze nevim jestli nakonec nevyhraje design fotaku. Ale az si budu kupovat ja, tak na to mrknu. A pokud mate nejake jine rady nez Brunoos, tak sem s nema. jeste podotknu,ze jsem financne omezeny tak do 5000 max. 6tis. Dekuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osobne mam digi zoom vypnuty, zhorsuje kvalitu obrazu. Jenom interpoluje pixely na zadanou velikost obrazu.

Doporucuji Ti kartu max velikosti, ktery ten fotak zvlada a fotit v nejlepsi kvalite. Nikdy nevis, co s tim obrazkem budes chtit delat a ten okamzik se jiz na 95% nevrati.

Ted mam Minoltu DiMAGE Z3 a spokojenost na normalni rodinne snimky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

Ahoj, tak se blíží velke prázdniny a čas dovolených a já si vzpoměl, že jsem slíbil přítelkyni fotoaparát digitální.... poraďte mi prosím jaký, jelikoš na trhu je tolik značek a tolik variant, a jako laik prd poznám :-(((( chtěl bych ho tak cenově max. do 4tis. maximálně, na to focení její to stačí.... rozměry pokud možno co nejmenší... nezmám totiš pojmy jako Mpix ( já vím že barvy, ale kolik je ideál apod.. ), ZOOM digitalní a optický apod....díkec....kdyžtak sem házejte foťáky co máte doma .... ;):)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...