Přejít na obsah

Vodní čerpadlo Fabia 1,4 50Kw


Milmal

Doporučené příspěvky

Neteče ti vodní pumpa ale těsnění mezi blokem motoru a vodní pumpu ( mezi přírubama ) já na to kašlal bohužel tak dlouho až mi prdlo na chalupě.

Naštěstí tam soused bydlí natrvalo a má nářadí tak jsme opravovali.

Jinak v originálu je tam papírové těsnění ale stačí to dát jen na silikon.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

v nejhorším se dá papírové těsnění vystřihnout ze čtvrtky (těma nůžkama, co má manželka v kabelce)

Matlat do auta přímo silikon je sice fajn, ale dal bych si majzla, až to bude v servisu někdo opravovat.

Může se taky stát, že první věc, co mu přijde pod ruku vám omlátí o hlavu.

... jsem si myslel, že jste milovníci vozů Škoda ... asi změním názor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já to beru, mě to neva - já tomu nerozumím, já jsem včelař.

jen, když se to dává přes silikon v továrně (tj na "absolutně" rovné plochy), bude to držet i po první, druhé, třetí výměně na "křivých" plochách? Přece jenom , je to hliník... byť ten je v Humpolci.

A obyčejně s sebou vozím tubu silikonu na přetěsnění, kór, když v zimě tak rád tuhne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neteče ti vodní pumpa ale těsnění mezi blokem motoru a vodní pumpu ( mezi přírubama ) já na to kašlal bohužel tak dlouho až mi prdlo na chalupě.

Naštěstí tam soused bydlí natrvalo a má nářadí tak jsme opravovali.

Jinak v originálu je tam papírové těsnění ale stačí to dát jen na silikon.

No vidiš to ma ani nenapadlo ,že by to mohlo biť medzi blokom a čerpadlom.Musim to ešte raz poriadne pozrieť len tam je h...o vidieť pod tou remenicou a diky za tip! -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Dneska jsem byl na servisce a technik zjistil, ze mi tece vodni cerpadlo (viz. foto) - ne pres tesneni mezi motorem a cerpadlem, ale pry pres nejake gufero primo v cerpadle! Mate s tim nekdo zkusenosti - da se to pripadne opravit, nebo se musi vymenit cele cerpadlo? Delal jste to uz nekdo - na kolik to cele vyjde? Diky...

post-2916-1186478105_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

meni sa komplet čerpadlo. ale ked človek chce da sa všetko. mam na podnikanie viac fabii tak ma uz štvalo stale kupovat nove čerpadlo. prave dnes som menil gufero. ide tam gufero felicia/favorit 120.-sk. kto nema zručnost nech kupi radšej nove čerpadlo. a pozor su dva druhy čerpadiel. gufero sa da menit len u čerpadla kde je kovova turbinka. plastova nevydrzi vytlačenie lisom a dolame sa. no a vybrat ten zaistovaci kolik to je fuška ale da sa to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

meni sa komplet čerpadlo. ale ked človek chce da sa všetko. mam na podnikanie viac fabii tak ma uz štvalo stale kupovat nove čerpadlo. prave dnes som menil gufero. ide tam gufero felicia/favorit 120.-sk. kto nema zručnost nech kupi radšej nove čerpadlo. a pozor su dva druhy čerpadiel. gufero sa da menit len u čerpadla kde je kovova turbinka. plastova nevydrzi vytlačenie lisom a dolame sa. no a vybrat ten zaistovaci kolik to je fuška ale da sa to.

Hubo prosím ťa tie kovové turbínky su v ktorých čerpadlách? Bude to asi od nejakého r.v. nevieš náhodou? :help:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak se ta 1.4ohv chová v těhle kilometrech?

tie 1.4 ked vychytaš tomu muchy tak nema probl. mam figle ako napr. davam termostat od favorita potom uz netreba nikdy menit a hlavne pri urcitych km vzdy nieco vymenit potom neni prekvapko. max. vydrz tesnenia pod hlavou bolo 195tis.km tak pravidelne menim pri 150tis. vyvedeny karter plyn a klapku netreba čistit, atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...