Přejít na obsah

Vrzání přední nápravy


galaher

Doporučené příspěvky

Zdravím.Už jsem se tady na foru ptal co vyměnit na nápravě,když vrže a zatím podle rad nic.Je to pořád stejné.Když je teplo tak přední náprava při otáčení vřže jak prase,ale když je chladno tak nic.Vyměnil jsem kosti a gumy na stabíku a nic.Myslel jsem,že to vrzání můžou dělat ložiska uložení v tlumiči,ale to by dělalo přece pořád a ne jen při rozdílu teploty.Tak se chci zeptat neřešil někdo stejný problém.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím.Už jsem se tady na foru ptal co vyměnit na nápravě,když vrže a zatím podle rad nic.Je to pořád stejné.Když je teplo tak přední náprava při otáčení vřže jak prase,ale když je chladno tak nic.Vyměnil jsem kosti a gumy na stabíku a nic.Myslel jsem,že to vrzání můžou dělat ložiska uložení v tlumiči,ale to by dělalo přece pořád a ne jen při rozdílu teploty.Tak se chci zeptat neřešil někdo stejný problém.

Můžou to dělat ložiska nahoře na uložení tlumičů, můžou to dělat taky spodní kulové čepy v ramenech.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím.Už jsem se tady na foru ptal co vyměnit na nápravě,když vrže a zatím podle rad nic.Je to pořád stejné.Když je teplo tak přední náprava při otáčení vřže jak prase,ale když je chladno tak nic.Vyměnil jsem kosti a gumy na stabíku a nic.Myslel jsem,že to vrzání můžou dělat ložiska uložení v tlumiči,ale to by dělalo přece pořád a ne jen při rozdílu teploty.Tak se chci zeptat neřešil někdo stejný problém.

mě přední náprava vrzala taky jakmile byly venku vyšší teploty, ale mě pomohlo promazání, všude kam se dalo jsem nastříkal silkal, mám tušení, že nejvíce to bylo od stabilizátoru ( ty gumy)

padl skoro celý sprej, ale mám pokoj

píšeš, žes měnil :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no možná to budou asi spodní kulové čepy v ramenech,ale jak poznat,že jsou na hov.. ?

No tak v okamžiku kdy ti to vrzá tak jeden zalehne, položí ruku na ten čep a druhy zatočí volantem. Pozor ať ti neskřípne ruku.

Myslíš tento díl číslo 11

Editováno: , autor: galaher
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no možná to budou asi spodní kulové čepy v ramenech,ale jak poznat,že jsou na hov.. ?

No tak v okamžiku kdy ti to vrzá tak jeden zalehne, položí ruku na ten čep a druhy zatočí volantem. Pozor ať ti neskřípne ruku.

Myslíš tento díl číslo 11

Ano , myslím, že to bude ta pravá příčina. V tomto kuláči jsou teflonová pouzdra a jk to vyschne tak to je to ukrutné vrzání.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Namazal jsem gumy na stabilizátoru a mám čtvrtý měsíc pokoj.

A čím si to prosím namazal? Já to namazal nějakým MD sprayem nebo co to bylo a vydrželo to týden. Tak jsem je vyměnil, koupil jsem noname v Krči za cca 50kč kus a vydrželo to tři měsíce. No name gumy nekupujte!!!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tiez mi vrzgala predna naprava len ked bolo teplo. vystriekal som vsetky gumy a silentbloky a pod. na prednej naprave, robil som to asi dva tyzdne dozadu, sprej SILKAL 93 od Coyote (95Sk). Padol skoro cely ale odvtedy pokoj.

PS: WD40 vytesnuje vodu, cize v konecnom dosledku ti tie gumy este viac vyschnu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tiez mi vrzgala predna naprava len ked bolo teplo. vystriekal som vsetky gumy a silentbloky a pod. na prednej naprave, robil som to asi dva tyzdne dozadu, sprej SILKAL 93 od Coyote (95Sk). Padol skoro cely ale odvtedy pokoj.

PS: WD40 vytesnuje vodu, cize v konecnom dosledku ti tie gumy este viac vyschnu

ještě bych dodal že VD40 sám o sobě velmi brzo vysychá a mazací účinek se ztrácí, takže opravdu spíše silkal a nebo něco ještě víc mastného ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...
Zdravím.Už jsem se tady na foru ptal co vyměnit na nápravě,když vrže a zatím podle rad nic.Je to pořád stejné.Když je teplo tak přední náprava při otáčení vřže jak prase,ale když je chladno tak nic.Vyměnil jsem kosti a gumy na stabíku a nic.Myslel jsem,že to vrzání můžou dělat ložiska uložení v tlumiči,ale to by dělalo přece pořád a ne jen při rozdílu teploty.Tak se chci zeptat neřešil někdo stejný problém.

me to vrzalo jako starej zebrinak, koupil jsem injekcni strikacku s jehlou a nastrikal jsem pod ty vsechny gumy na ose olej a mam pokoj

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...
Ahoj. Když zavřu přední dveře, tak něco vepředu vrzne. Dělá to u zavírání LP i PP. Začalo to dělat i při startu a pak je slyšet na pozadí chodu motoru jemné pískání. Při rozjezdu je to slyšet nejvíce, ale jen někdy. Na co mám kuknout?

Asi mi to dela to samy, pri zavreni ridicovejch dveri, od predniho zarezonuje jakoby plech...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

a bylo by i doporuceni jako vazelinu presne? cetl jsem diskuzi na toyota foru a tam rikal jeden prispivajici, ze neni dobre ji davat vsude, ze tento typ vazeliny ma specificke pouziti...

http://www.toyotaklub.cz/forum/viewtopic.p...43de6d5fe80e91b

H.

Editováno: , autor: olisoft
citovanie predchadzajuceho prispevku je ZAKAZANE
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...

Vidím že dlouho byl klid z vrzáním když mrknu na datum posledního příspěvku. Takže to zkusím obnovit taky mi začla vrzat náprava tak jsem zjistil výskyt těch protivných zvuků byly to již zmíněné gumy stabíku ty jsem vyměnil tak 2 dny dobré krásně ticho a pak jedu přes retardéch a slyším je to zpět. Tak by mě zajímalo jak je možné že 2 dny pohoda a pak zas. Tak to zatím jak pako pořád stříkam silikonovým sprajem a funguje to tak 2 dny a pak zase vržu. Doma se mi válí grafitka ale nevím proč bych to měl mazat když se to ve výrobě nemazalo a nevrzalo nic a teď najednou když se vymění to vrže. Mě z toho mrdne :kol-25:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...