Přejít na obsah

Drnčení za volantem


ferda25

Doporučené příspěvky

Chci se zeptat zda se s tím už někdo nesetkal. Drnčí mi to na špatných cestách 3 a 4 třídy. Jako kdyby tam byl volný šroubek a je to slyšet z míst u otáčkoměru. Když přijedu do servisu ticho po pěšině. Musím jet fakt cca 70 km/h a to vybrování od špatný silnice to vyvolá. Jinak to nevyvolají ani dlažební kostky ani jiná nerovnost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A to je presne ono. Proto nas maji servisy na haku. My si to nechame libit. Znackovy servis ma mit preci jasne stanovene postupy jak co opravit atd. Takze ve finale by nemelo drncet nic. Todle neni 120. Myslite ze jim neco v autech drnci ??? o))) Muzeme byt radi ze Boleslav je kousek. Ikdyz je to tezky boj obcas pomuze. Nikdo neni neomylny. Ale kurna reknu ok, muze se stat ze se to neodstranilo, tedy zakazniku udelame to znova... Troska ucty, jenom trosicku ucty o)))

Asi to nechces slyset, ale vyser se nato .. prosel si tim myslim skoro kazdy zacnes se v tom vrtat rozeberou ti pulku palubky a vysledek bude takovy ze ti tam zacne drncet x nasobne veci po tom jak ji odberne rozeberou a zase sestavi ...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo jo, také se mi to objevuje, ne pravidelně, nohodile, třeba na dálnici, někdy jen při 90 km/h, pak to přestane, měsíc ticho a pak znovu. Také jsem si říkal, co by to mohlo být... V servisu mi řekli, že tam nic nedrnčí, ale já snad musím vědět, jestli jo nebo ne..takže jsem to zatím nechal ležet....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to dneska slyšel už i na rovině a máš pravdu cca kolem 90 to dneska už dělalo i na pěkné silnici. Je to slyšet z míst jako z prostředku volantu směrem k otáčkoměru.... No snad to uslyší i v servise. Jinak asi to dělá víc když je teplota kolem 25°C až 30°C. Jinak jsem to neslyšel

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...
Já to dneska slyšel už i na rovině a máš pravdu cca kolem 90 to dneska už dělalo i na pěkné silnici. Je to slyšet z míst jako z prostředku volantu směrem k otáčkoměru.... No snad to uslyší i v servise. Jinak asi to dělá víc když je teplota kolem 25°C až 30°C. Jinak jsem to neslyšel

No a jak to dopadlo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Ahoj, já mám dost podobný problem. Mně to ale drnčí cca někde pod tou střední schránkou co je na vrchní straně palubky uprostřed. Drnči to hlavně když vytáčím motor do vyšších otáček, např při rychlejším rozjezdu. Nejdříve jsem myslel, že to budou ty dvířka ale ty to nejsou. Je to nekde těsně pod tou přihrádkou. Máte někdo podobný problem ? Pravda do rozebírání se mi moc nechce, aby to nebylo pak jestě horší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No než jsem přijel do servisu už to nedrnčelo a od té doby ticho. Tak zase až bude 30°C a víc jinak zima je OK.

Ahoj, možná ti drnčí ten hovaďáckej úchyt na parkovací lístek, kartu apod. Taky jsem zkoumal co to sakra je, dělalo to přesno to, co říkáš.. Zkus pod to vrazit nějakej párkrát složenej papírek a uvidíš, jestli je to ono. V servisu jse mbyl za blbce:) Problém je, že jak se to autem nese, může to ve skutečnosti drnčet uplně někde jinde než odkud to slyšíš ty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak a mám po drnčení. Nechal jsem si do vozu namontovat alarm a GPS/GSM Patriot. Do plastu té střední přihrádky uprostřed palubky nahoře, přivrtávaly LEDku a tak ji měli venku. Nějak se jim povedlo tento dil složit lépe než byl původně a drčení je pryč :) . Je příjemné, že i když jsem se bál, že po rozebírání palubky se pazvuky spíše namnoží, tak tomu bylo naopak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak a mám po drnčení. Nechal jsem si do vozu namontovat alarm a GPS/GSM Patriot. Do plastu té střední přihrádky uprostřed palubky nahoře, přivrtávaly LEDku a tak ji měli venku. Nějak se jim povedlo tento dil složit lépe než byl původně a drčení je pryč :) . Je příjemné, že i když jsem se bál, že po rozebírání palubky se pazvuky spíše namnoží, tak tomu bylo naopak.

Já mám stejnu problém. Myslím, že jsou to dvířka od té střední schránky. Drnčí mi tam občas při akceleraci drátky pomocí kterých se otvírá (alespoň si to myslím). Vypadá to na výměnu celé schránky:(.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Kdys měl nějaké fotky toho jak to v té schránce vypadá nebo toho cos upravil, tak bych byl moc vděčný. Už mě to drnčení prostě leze krkem a rád bych se ho taky zbavil. Předem moc díky

Měl jsem úplně stejný problém. Bylo to ve svorkovnici co je v té schránce přímo pod volantem.Jsou v ní nastrčeny na bajonety nějaké el. součástky a ty mi drnčely. Vyndal jsem je a trochu jsem upravil rozteče a vrátil zpátky a potom to přestalo.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahoj. Povedlo se vám to někomu odstranit prosím?

Já mám totiž asi stejný problém. Drnčení při rychlostech 90km/h+, ozývá se někde z míst řidiče, klidně to může být u volantu. Jakmile se rozjedu nad devadesát, tak to prostě drnčí a drnčí a drnčí... už asi měsíc.

Děje se tak na úplně rovné silnici stejně jako na hrbolaté. Vyházel jsem všechno z přihrátek, měl je za jízdy i otevřené. Dnes jsem dokonce za jízdy otevíral dveře a zkoušel jestli nedrnčí něco v prostoru mezi dveřmi a palubovkou... v tý rychlosti ale člověk slyší samozřejmě prd.

Zní to jakoby se něco rozechvělo, ale není to úplně pravidelný zvuk. Připadá mi trochu kovový.

Jsem ochotný s tím vyrazit i za mechanikem a adekvátně zaplatit. Okolí Brna, Olomouce, Vyškova apod. Takže kdyby se zde někdo našel... :worthy

Dere mi to nervy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj. Omlouvám se, že to tady plevelím, ale třeba mi ve světle nových informací někdo poradí. K mému předchozímu příspěvku přidávám nové zjištění:

Drnčení je mnohem méně slyšitelné a utlumené v dešti a chvíli po dešti (než TO uschne).

Takže teď si říkám, že mi někudy někam vlítnul kousek lístku, papírku či jiný bordel. Tím se vysvětluje že se rozezní až při vyšších rychlostech (proudícím vzduchem) a není tolik slyšet po dešti (nateče na něj voda). Naprosto zřetelně ale zní někde uvnitř před volantem či u A sloupku.

Proto bych se rád zeptal, kudy a kam by mi mohlo něco takhle vlítnout do auta?

Díky! :help:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já mám taky něco k drnčení. Asi (protože to nemůžu zjistit přesně) někde v prostoru před klimatizovanou schránkou spolujezdce. JEN při volnoběhu (ale je to při vypnutém rádiu nesnesitelné) větrák to není-když vypnu klimu, dělá to furt (ztichne to okamžitě, když se dotknu plynu. Ve značkovém servisu už podruhé nic nenašli, asi s tím budu muset před Evropský soudní dvůr do Haagu, alebrž to vypadá (stejně jako zadní okýnka) že mi škodovka sere do krku. Přižemž u auta za nějakých 900 tisíc by neměla :) Zatím s tím ještě budu zkoušet reklamace, pak s tím odjedu do Boleslavi a pak nevím...hádat se s nima nebudu, ale fakt mě to štve-tak hold budou asi muset nastoupit právníci, to bude prdel,problém je, že za mý prachy. Jo je to OII combi 2.0 TFSI rs, full option 05/2008. A přitom by stačilo, kdyby asi v tom servisu pracovali normálně (okýnka mi opravili tak, že auto je těžší o kilo kytu-asi tak půl kila černého silikonu na každé straně a slyšet je to furt...)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...