Přejít na obsah

Proměnlivé nebo fixní servisní intervaly


wog

Doporučené příspěvky

Koupil jsem v bazaru Octavii Combi Tour 1.6 75kW (r.v. 2006). Podle servisní knížky i podle štítku v kufru má mít proměnlivé servisní intervaly (QG1). Ovšem v předávacím protokolu je uveden jako náplň motorový olej 5W40, který neodpovídá specifikaci VW 503.00. Pro jistotu chci nechat vyměnit olej, ale nevím jaký bude vhodný pro můj způsob používání auta.

Auto používám jak na přesuny ve městě, tak na výlety s rodinou. Ale město a krátké trasy (do 50 km) převažují (dcerka je zatím na větší výlety malá :) ). Kromě toho mám již léta zlozvyk motor podtáčet :feve: Protože jsem invalida a mám auto předělané na ruční ovládání, tak nekontroluji spojku a když potřebuji rychle ujet z křižovatky, dám hodně plynu a se skřípěním gum se rozjedu.

Jaký typ servisních intervalů byste mi doporučili vzhledem k uvedenému stylu jízdy a druhům tras?

Nějaký olej 5W40 a změnit na fixní intervaly nebo 0W30 Longlife a ponechat proměnlivé intervaly? Případně jaký konkrétní olej?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Používal bych 5W40, syntetiku či plnou syntetiku a interval bych dal pevný.

Kolik najedeš za rok, jestli okolo 10-15.000km tak bych nad LongLife neuvažoval.

Ano, zatím najedu tak kolem 12 000 km. Předpokládám, že to díky výletům vzroste na max. 20 000 km ročně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 3 měsíce později...
Koupil jsem v bazaru Octavii Combi Tour 1.6 75kW (r.v. 2006). Podle servisní knížky i podle štítku v kufru má mít proměnlivé servisní intervaly (QG1). Ovšem v předávacím protokolu je uveden jako náplň motorový olej 5W40, který neodpovídá specifikaci VW 503.00. Pro jistotu chci nechat vyměnit olej, ale nevím jaký bude vhodný pro můj způsob používání auta.

Auto používám jak na přesuny ve městě, tak na výlety s rodinou. Ale město a krátké trasy (do 50 km) převažují (dcerka je zatím na větší výlety malá :) ). Kromě toho mám již léta zlozvyk motor podtáčet :feve: Protože jsem invalida a mám auto předělané na ruční ovládání, tak nekontroluji spojku a když potřebuji rychle ujet z křižovatky, dám hodně plynu a se skřípěním gum se rozjedu.

Jaký typ servisních intervalů byste mi doporučili vzhledem k uvedenému stylu jízdy a druhům tras?

Nějaký olej 5W40 a změnit na fixní intervaly nebo 0W30 Longlife a ponechat proměnlivé intervaly? Případně jaký konkrétní olej?

Používej pevné intervaly je to pro vůz lepší, zvlášť v tvém případě.Olej plná syntetika 5W-40.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...