Přejít na obsah

Rok výroby na sklech vozů


holy

Doporučené příspěvky

odrataj si 8 poziciu zozadu a mas modelovy rok

napr TMBPH16Y13X041153 je osma pozicia 3 to znamena model 2003 (cislo som si vymyslel nahodne tak sa pripadnemu vlastnikovi ospravedlnujem) :)

pre upresnenie:

S - 1995

T - 1996

V - 1997

W - 1998

X - 1999

Y - 2000

1 - 2001

2 - 2002

3 - 2003

4 - 2004 ...atd

modelovy rok sa meni cca v polovici kalendarneho roka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

napr TMBPH16Y13X041153 je osma pozicia 3 to znamena model 2003 (cislo som si vymyslel nahodne tak sa pripadnemu vlastnikovi ospravedlnujem) :)

tak takovéhle číslo na skle nenajdeš, pokud jsi si nevyleptal VIN :feve:

myslel som ze chces cislo ktore je pod sklom pri soferovi, potom v kufri na stitku pod kobercom, alebo servisna knizka, karoseria v motorovej casti...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne, myslel jsem označení skel natištěné na sklech. Homologační značka, výrobce atd.

Táta chce koupit ojetý BMW, v bazaru píšou r.v. 1999, do provozu 2000, nechal jsem u Cebie ověřit rok výroby a poslali mi Září 1998, takže se asi jedná o omlazenej auťák...tak se ještě chci podívat na skla. Jedem až do Berouna, tak aby jsme nekoupili nějakej shit...

napr TMBPH16Y13X041153 je osma pozicia 3 to znamena model 2003 (cislo som si vymyslel nahodne tak sa pripadnemu vlastnikovi ospravedlnujem) :)

tak takovéhle číslo na skle nenajdeš, pokud jsi si nevyleptal VIN :feve:

myslel som ze chces cislo ktore je pod sklom pri soferovi, potom v kufri na stitku pod kobercom, alebo servisna knizka, karoseria v motorovej casti...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OK takže budu hledat ....W - pokud tam najdu tohle, je jasný že je to levárna...Hele a nemáš na mysli VIN? Bavíme se o "razítku" co je na každým skle na autě?

takže rok 1998 bude ...8?

nie rok 1998 je W

Editováno: , autor: holy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OK takže budu hledat ....W - pokud tam najdu tohle, je jasný že je to levárna...Hele a nemáš na mysli VIN? Bavíme se o "razítku" co je na každým skle na autě?
takže rok 1998 bude ...8?

nie rok 1998 je W

toto oznacenie je v koncerne VW u BMW to tak byt nemusi!

takze nez ho budes drzat pod krkom ze ta chcel natiahnut :aggressive: over si to u BMW ako udavaju model

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám za to, že rok výroby je u všech automobilek označován stejně..kvůli jednotnosti...O model se nejedná, je to řada 5, ale nehraje rok výroby

OK takže budu hledat ....W - pokud tam najdu tohle, je jasný že je to levárna...Hele a nemáš na mysli VIN? Bavíme se o "razítku" co je na každým skle na autě?
takže rok 1998 bude ...8?

nie rok 1998 je W

toto oznacenie je v koncerne VW u BMW to tak byt nemusi!

takze nez ho budes drzat pod krkom ze ta chcel natiahnut :aggressive: over si to u BMW ako udavaju model

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám za to, že rok výroby je u všech automobilek označován stejně..kvůli jednotnosti...O model se nejedná, je to řada 5, ale nehraje rok výroby
OK takže budu hledat ....W - pokud tam najdu tohle, je jasný že je to levárna...Hele a nemáš na mysli VIN? Bavíme se o "razítku" co je na každým skle na autě?
takže rok 1998 bude ...8?

nie rok 1998 je W

toto oznacenie je v koncerne VW u BMW to tak byt nemusi!

takze nez ho budes drzat pod krkom ze ta chcel natiahnut :aggressive: over si to u BMW ako udavaju model

nemyslel som "model" ako modelovu radu ale modelovy rok, ci je to jednotne u konkurencnych znaciek to neviem ale u Audi, VW, Skoda, Seat to plati na 100%, pracujem v servise a denne mi prejte cez ruky X VIN kodov

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne, myslel jsem označení skel natištěné na sklech. Homologační značka, výrobce atd.

Táta chce koupit ojetý BMW, v bazaru píšou r.v. 1999, do provozu 2000, nechal jsem u Cebie ověřit rok výroby a poslali mi Září 1998, takže se asi jedná o omlazenej auťák...tak se ještě chci podívat na skla. Jedem až do Berouna, tak aby jsme nekoupili nějakej shit...

napr TMBPH16Y13X041153 je osma pozicia 3 to znamena model 2003 (cislo som si vymyslel nahodne tak sa pripadnemu vlastnikovi ospravedlnujem) :)

tak takovéhle číslo na skle nenajdeš, pokud jsi si nevyleptal VIN :feve:

myslel som ze chces cislo ktore je pod sklom pri soferovi, potom v kufri na stitku pod kobercom, alebo servisna knizka, karoseria v motorovej casti...

mimo koncern to může být úplně jinak. Některé automobilky nemají na skle rok výroby.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Číslo na skle je rok výroby skla,ne auta.Ty tečky před nebo za znamenají měsíce.

******6 leden2006                  6****** červenec 2006

 *****6 únor 2006                   6***** srpen 2006

  ****6 březen 2006                6**** září 2006

    ***6 duben 2006                 6*** říjen 2006

     **6 květen 2006                6** listopad 2006

      *6 červen 2006                6* prosinec 2006

Editováno: , autor: mikl
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A o to právě jde...když budou všechny skla z roku 1998, tak těžko může mít auto rok výroby 2000, že?

Číslo na skle je rok výroby skla,ne auta.Ty tečky před nebo za znamenají měsíce.Bez teček,výroba červenec,jedna tečka před číslem červen,jedna za srpen atd.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A o to právě jde...když budou všechny skla z roku 1998, tak těžko může mít auto rok výroby 2000, že?
Číslo na skle je rok výroby skla,ne auta.Ty tečky před nebo za znamenají měsíce.Bez teček,výroba červenec,jedna tečka před číslem červen,jedna za srpen atd.

Těžko říct,pravděpodobné to není,ale jak dlouho ležela skla od výroby než je šoupli do auta nikomu nedokážeš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasně, ale když Cebia dá ověření že auto je z října 1988, na hadicích v motoru je rok 98.....tak to vypadá hodně divně, ne?

A o to právě jde...když budou všechny skla z roku 1998, tak těžko může mít auto rok výroby 2000, že?
Číslo na skle je rok výroby skla,ne auta.Ty tečky před nebo za znamenají měsíce.Bez teček,výroba červenec,jedna tečka před číslem červen,jedna za srpen atd.

Těžko říct,pravděpodobné to není,ale jak dlouho ležela skla od výroby než je šoupli do auta nikomu nedokážeš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vetsinou se ty skla nelisi,pokud to nelezelo na dvore nebo vyrobene na podzim ve fabrice,ty trojuhelnicky vzadu v oknech ale se nekdy lisi,nevim proc,jsou tam nekdy novejsi a to jsou auta co prohlizim od 1-2 maj u nas koupene,,nebourane.Ale dovozy se omlazuji

o víc než půl roku až rok by to nemělo být, mám auto z ledna 05 a skla jsou z 11/04

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sice trošku odbočím, ale s rokem výroby a označením dílů to má také co dělat

Mám MR 98 - 5 nebo 6 měsíc 1998 a nedávno jsem zjistil, že zadní lampy mám 6. měsíc 1997 a vím 1000% že nikdy měněne nebyly a auto havarované taky nebylo.

Tím jsem chtěl jenom říct, že je dobré se podívat po více datumech. ;)

Jo a sedačky, resp ty molitany jsou 11. měsíc 1996 a taky 1000% origo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 let později...

Čaute, měl bych jeden dotaz, kupoval jsem v programu Škoda Plus Rapida v dealerství Klokočka. Nechal jsem si auto prověřovat od kamaráda co dělá v dealerství Škoda, VW, Audi a ten mi řekl, že je auto čisté. Podle všeho....Teď mě kamarád upozornil na roky na oknech. Všechna okna mám 6/2015, čelní sklo mám 8/2015, akorát, PZ dveře mají sklo 1/2014 a ty malá okénka na zadních dveřích mají obě shodně 4/2014. Auto vyrobeno 5/2015 nebo 6/2015, nejsem si jistý. Jsem z toho poněkud rozladěný. U čelního skla je pochopitelné, že mohlo být trefené a měnilo se, ale ty PZ dvěře???!! Podle systému koncernu bylo auto nehavarované, žádná pojistná událost, a žádný materiál se na auto neobjednával (jako sklo, dveře apod.). Myslíte si, že se to až tak šmelí, nebo to podělali při výrobě? Díky, Ondra.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...