Přejít na obsah

Rychlostná paka sa nevracia do strednej polohy.


Peter66

Doporučené příspěvky

Ahoj,

ja mám Octaviu 1.6 benzin, 75KW a tyčkové radenie, a mám taký problém, že keď sú v lete horúčavy ako keby kulisa radenia, alebo niečo iné napuchlo a 2. prev. stup. sa dá zaradiť len enormne ťažko. V kulise to drie, pri páke. Stretol sa už niekto s podobným problémom? Po vychladnutí prevodovky, alebo motora radenie ide normálne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

ja mám Octaviu 1.6 benzin, 75KW a tyčkové radenie, a mám taký problém, že keď sú v lete horúčavy ako keby kulisa radenia, alebo niečo iné napuchlo a 2. prev. stup. sa dá zaradiť len enormne ťažko. V kulise to drie, pri páke. Stretol sa už niekto s podobným problémom? Po vychladnutí prevodovky, alebo motora radenie ide normálne.

hej tak na tvoj problém neviem poradiť ale skus vymeniť olej v prevodovke ...alebo to može byť v kulise neviem skus si dať vyhľadať tu vo fore ...včera som niečo o tom akurát čítal .....

ja mám zasa iný problém mne na 1.8, 92 kw bebzin rýchlosti pre zmenu vyskakujú teda aku uberiem plyn tak to normálne vyhodí dvojku a to isté robí aj so štvorkou tak neviem ......neviete mi poradiť nahodou ......a predtým mi to vyhadzovalo zasa jednotku...fest nepríjemné... :aggressive:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
Ahoj,

ja mám Octaviu 1.6 benzin, 75KW a tyčkové radenie, a mám taký problém, že keď sú v lete horúčavy ako keby kulisa radenia, alebo niečo iné napuchlo a 2. prev. stup. sa dá zaradiť len enormne ťažko. V kulise to drie, pri páke. Stretol sa už niekto s podobným problémom? Po vychladnutí prevodovky, alebo motora radenie ide normálne.

Mám tentýž problém a po promazání táhel řazení se minimalizoval ale nezmizel úplně.Uvažuji o výměně převodového oleje.Oct.1.6 -74Kw -150 000km

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam 98 000km, rv.2001. Vymenil som olej v prevodovke"OMV...". Dvojka ide lahsie, ostatne su na 100%. Riadiaca paka ide furt po zohriati tazko. Asi v kulise nieco zadrhava. Ako to mam namazat? DA sa to rozobrat? Je to nad vyfukovym potrubim a asi sa to od neho prehrieva. Ta kulisa vyzera byt nerozoberatelna.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam 98 000km, rv.2001. Vymenil som olej v prevodovke"OMV...". Dvojka ide lahsie, ostatne su na 100%. Riadiaca paka ide furt po zohriati tazko. Asi v kulise nieco zadrhava. Ako to mam namazat? DA sa to rozobrat? Je to nad vyfukovym potrubim a asi sa to od neho prehrieva. Ta kulisa vyzera byt nerozoberatelna.

Nazdar. Tá kulisa sa dá rozobrať,ak odstrániš tú bielú záklapku z umelej hmoty,ktorá sa nachádza vo vnútri hneď nad tou gulou zo silonu na konci radiacej páky.Potom odpojíš na spodku auta výfuk a plech a nakoniec šrôbu na konci radiacej páky. Potom vieš tyčku vytiahnúť do hora.Ja som tento problém mal.Obrúsil som jemným šmirglom tú guľu zo silonu na konci radiacaj páky a namazal grafitovou vazelinou.Je to skoro na 100%.Ináč sa dajú obidva kusy kúpiť za 1.700sk.Keby si zistil niečo iné daj vedieť. Fero.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...

Ahoj,

ja mám Octaviu 1.6 benzin, 75KW a tyčkové radenie, a mám taký problém, že keď sú v lete horúčavy ako keby kulisa radenia, alebo niečo iné napuchlo a 2. prev. stup. sa dá zaradiť len enormne ťažko. V kulise to drie, pri páke. Stretol sa už niekto s podobným problémom? Po vychladnutí prevodovky, alebo motora radenie ide normálne.

Cavte chalani mam podobny problem radiaca paka mi ide nenormalne tazko pri vsetkych stupnoch aj za studena aj zepla :( nenapada ma nic co by stym mohlo byt...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...