Přejít na obsah

Řídící jednotka


Mart-in

Doporučené příspěvky

Pánové, netušíte někdo zda se dají změnit v řídící jednotce jednotlivé limity pro vyhodnocování závad? Například závada "16804 příliš malý účinek katalyzátoru" musí mít určitě někde definovány horní a spodní hodnoty a když lambda předá hodnotu která se nevejde do nastavené tolerance, rozsvítí se kontrolka a zapíše závada do paměti. Lze tyto hodnoty přenastavit? Popřípadě lze nějakým způsobem jednotce tuto závadu zakázat? Nechat ji uloženou někde v paměti ale už nerozsěcet kontrolku?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle přece neopravíš změnou limitu. Máš závadu a je nutné ji odstranit. Udělej alespoň readiness test, zkontroluj tlak paliva, díry v sání a podtlakovém potrubí, možná i emise by stály za to aby si viděl co tomu více je. Neznamená to že je včudu kat.

apropo docela jsem se náhodou shodl s VIS příručkou doporučují kontrolu výfuku, readiness kód a emise. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja Martina chapem preco to chce spravit, a asi kazdy kto ma 2,0 to pochopy....Proste na dvojlitroch skoro stale svieti kontrolka elektroinky motoru, aj ked je vsetko v poriadku da sa povedat.....Mne to svietilo, vymenili mi lambdu a po ujeti cca. 100 KM to zacalo opat svietit....tak mi to v servise premerali a vsetko OK....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja Martina chapem preco to chce spravit, a asi kazdy kto ma 2,0 to pochopy....Proste na dvojlitroch skoro stale svieti kontrolka elektroinky motoru, aj ked je vsetko v poriadku da sa povedat.....Mne to svietilo, vymenili mi lambdu a po ujeti cca. 100 KM to zacalo opat svietit....tak mi to v servise premerali a vsetko OK....

Přece když ti vyleze auto z fabriky, nebude ti svíti kontrolka. Ta svítí pro něco. Alespoň jestli jsou v pořádku emise a výkon i spotřeba je OK. Pak lze říct chyba v programu. JInak ne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už jsem vyzkoušel snad všechno, obě lambdy vyměněny, rediness kod zkontrolovaný, těsnost výfuku ok, žádné prasklé hadičky nebo těsnění, spotřeba OK (kolem 7l/100km podle PP), už mě kromě katu fakt nic jiného nenapadá.

Ještě tlak paliva je OK taky? I při zátěži? 2,5 baru. Co emise? Jako chápeš mě, rád bych ti ušetřil peníze. Mám také problémy s autem a vím, že každá výměna je ranec.

Editováno: , autor: hlavacek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasně, jsem rád za každou radu, tlak paliva netuším, a na emisích to prošlo (cca před měsícem a byl jsem osobně u toho). Měl jsem to ve škodováckém servisu,ale koukal na to známý tak doufám že jeho ortel nad katem je objektivní a vše ostatní prošel i když je fakt že člověk nikdy neví.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasně, jsem rád za každou radu, tlak paliva netuším, a na emisích to prošlo (cca před měsícem a byl jsem osobně u toho). Měl jsem to ve škodováckém servisu,ale koukal na to známý tak doufám že jeho ortel nad katem je objektivní a vše ostatní prošel i když je fakt že člověk nikdy neví.

Jasný pokud tomu tak je asi nezbývá než zkusit jinej kat. Neměl by ten tvůj známý na půjčení kat? Mohl by si to zkusit. Udělat readiness kód, zda je to ono.

Před pár lety jsem koupil v Praze na Libni v Čerpadlové ulici použitej kat na Felinu. Stál 500,- voštiny jako nové. Na emisích jsem měl emise, jako zánovní auto říkali. Měl jsem štěstí. Co ještě tohle zkusit? Já vím ,je to stará věc.....a můžeš koupit tu samou "jebku" co máš v autě. Tehdá za 500,- se to vyplatilo....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Momentálně jsem ve stavu kdy mám nově nahraný software v řídící jednotce a kontrolka nesvítí. Asi by to chtělo znovu načíst readiness kod (někým nezaujatým) a podívat se jestli je všechno OK. Nejsem si totiž jistý když v servise mazaly paměť závad jestli readiness znovu sestavili.

Editováno: , autor: Mart-in
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Momentálně jsem ve stavu kdy mám nově nahraný software v řídící jednotce a kontrolka nesvítí. Asi by to chtělo znovu načíst readiness kod (někým nezaujatým) a podívat se jestli je všechno OK. Nejsem si totiž jistý když v servise mazaly paměť závad jestli readiness znovu sestavili.

To uděláš buď servisem a nebo pokud vlastníš kabel a soft.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Momentálně jsem ve stavu kdy mám nově nahraný software v řídící jednotce a kontrolka nesvítí. Asi by to chtělo znovu načíst readiness kod (někým nezaujatým) a podívat se jestli je všechno OK. Nejsem si totiž jistý když v servise mazaly paměť závad jestli readiness znovu sestavili.

Readiness se ti udela sam, kdyz to trochu protahnes a ve vsech jizdnich rezimech.Pak staci jen pripojit na vAG a uvidis.Delat ho dle DP je na hodinu,to bych teda neplatil.Totiz RJ si sama testuje tyhle cleny za jizdy a ten readiness je jen vystup co je ok a co mozna ne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...

Jasně, jsem rád za každou radu, tlak paliva netuším, a na emisích to prošlo (cca před měsícem a byl jsem osobně u toho). Měl jsem to ve škodováckém servisu,ale koukal na to známý tak doufám že jeho ortel nad katem je objektivní a vše ostatní prošel i když je fakt že člověk nikdy neví.

Ahoj, zdá se že s těma 2 litrama máš echt pravdu, jo škodovka vydala atualizaci právě na zvětšení těchto tolerancí, ale musel bych se po ní kouknout kde jí mám zahráblou. poptám se, a dám vědět....

ha koukám na datum akoukám že jsem trochu opožděný

Editováno: , autor: jarda.cejka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...